Łukasz Szewczyk07.08.2017 (9:16)brak komentarzy

Wojciechowska, Prokop, Paciorek jesienią w Travel Channel

Jesienią 2017 roku kanał Travel Channel przygotował aż cztery lokalne nowości. Widzowie zobaczą premierę kolejnego sezon serii "Kobiety na krańcu świata" Martyny Wojciechowskiej. Nowe programy poprowadzą także Marcina Prokop i Karol Paciorek.
Martyna Wojciechowska
Martyna Wojciechowska / Fot. TVN
Martyna Wojciechowska / Fot. TVN
Hitem jesiennej ramówki Travel Channel ma być nowa seria programu "Kobiety na krańcu świata" (od września, program nadawany będzie także na antenie TVN). W nowych odcinkach do listy miejsc, które odwiedzi Martyna Wojciechowska, dołączą: Malezja, Mongolia, Pakistan, Japonia, Boliwia oraz Belgia. W pierwszym z wymienionych krajów podróżniczka spotka się z członkami społeczności Badjao. Legenda głosi, że ich przodkowie posiadali skrzela. Znani również jako "ludzie-ryby", słyną z tego, że na jednym oddechu mogą wytrzymać pod powierzchnią wody nawet kilka minut i bez żadnego specjalistycznego sprzętu nurkować na głębokość 20 − 30 metrów. Badjao, którzy spędzają całe swoje życie na łodzi, zapadają na chorobę lądową, gdy wyjdą na brzeg. Kolejnym przystankiem w Azji będzie Pakistan, który od dawna znajduje się na liście marzeń prowadzącej. Ten cudowny kraj zaskoczy nie raz, zwłaszcza serdecznością mieszkańców. Pakistanowi zostaną poświęcone aż dwa odcinki. Z kolei w Japonii ekipa programu wybierze się do Tokio, by poznać mężczyznę zakochanego w Megumi - plastikowej lalce. Praktyczni Japończycy coraz częściej zamiast szukać prawdziwej miłości, zastępują ją plastikową. Ze swoimi lalkami zawierają nawet związki małżeńskie. Szacuje się, że w Kraju Kwitnącej Wiśni żyje 20 tysięcy właścicieli sztucznych kobiet, które wielkością, wagą i wyglądem odzwierciedlają żywego człowieka.
"Europa na weekend" - Karol Paciorek / Fot. Travel Channel/TVN
"Europa na weekend" - Karol Paciorek / Fot. Travel Channel/TVN
Z kolei Karol Paciorek na antenie Travel Channel poprowadzi program "Europa na weekend" (od października), w którym udowodni, że wystarczy kilka godzin, aby złapać oddech, oderwać się od obowiązków i do szaleństwa zakochać się w podróżach. Nie wszyscy mają czas na długie wyprawy, dlatego coraz większą popularnością cieszą się wyjazdy typu "city breaks". Są to zazwyczaj podróże weekendowe, dzięki którym można zwiedzić świat i nie nadużywać cierpliwości pracodawcy. Znany youtuber, Karol Paciorek, zabierze widzów do najciekawszych i najpiękniejszych zakątków w Europie. Pokaże, które miejsca warto odwiedzić, a które lepiej ominąć, mając w zanadrzu jedynie kilkanaście godzin. Prowadzący zajrzy również do lokalnych restauracji, spotka się z rodowitymi mieszkańcami i rzuci się w wir europejskiego życia nocnego.


Marcin Prokop / Fot. TVN Style
Marcin Prokop / Fot. TVN Style
Natomiast Marcin Prokop w pełnym humoru programie "Niezwykłe Stany Prokopa" (od października) wybierze się w spontaniczną podróż po Ameryce, jakiej jeszcze nie znamy. W ciągu trwającej ponad miesiąc wyprawy po Stanach Zjednoczonych, Marcin Prokop pokona tysiące kilometrów, by skonfrontować się z mitami amerykańskiego snu, porozmawiać z lokalnymi mieszkańcami i bardzo dokładnie przyjrzeć się ich życiu. Dzięki programowi, widzowie zapuszczą się w zaułki największej w USA chińskiej dzielnicy, znajdą się za murami najsłynniejszego więzienia Alcatraz oraz wyjrzą z okna najwyższego wieżowca w San Francisco. Czeka ich także spacer po Golden Gate - moście samobójców. Prowadzący zatrzyma się na największym na świecie postoju gigantycznych ciężarówek, zajrzy do hippisowskiego miasteczka oraz wpadnie do ekscentrycznej restauracji połączonej z pralnią. Widzowie będą mogli nacieszyć oczy niesamowitymi krajobrazami, unikatowymi parkami narodowymi i wspaniałymi wodospadami.

Z kolei w cyklu "Patent na podróż" Travel Channel podpowie jak zwiedzić cały świat za niewielkie pieniądze. W każdym odcinku zaprezentowany zostanie inny kraj oraz sprytne i niebanalne sposoby na jego zwiedzanie. Prowadzący będzie spał u lokalnych mieszkańców, wkręci się na tanią wyprawę off-roadową i zamieszka w kamperze. Pomoże też w prowadzeniu rodzinnego biznesu i połączy to ze zwiedzaniem. Tylko z plecakiem odkryje miejsca, do których nie docierają duże biura podróży.

Jesienna oferta programowa Travel Channel to także międzynarodowe produkcje. W nowym sezonie stacja przygotowała dla widzów wiele atrakcyjnych propozycji. "Dziwaczne potrawy: smakowite miasta", "Podróżnik na gazie", "Wakacje z niespodzianką", "Kampery gwiazd", "Magik" i "Zaklinaczki Aligatorów" to tylko część z nich.