Łukasz Szewczyk07.08.2017 (11:54)34 komentarze

Polacy za finansowaniem TVP z budżetu. Mniej zwolenników abonamentu RTV

Znaczna część Polaków opowiada się za finansowaniem mediów publicznych z budżetu państwa. Maleje natomiast liczba osób popierających opłacania abonamentu RTV przez obywateli.
telewizja telewizor tv
Jak już informowaliśmy, rząd wstrzymał prace nad kontrowersyjna ustawą, która zmuszałaby do płacenia abonamentu RTV użytkowników płatnej telewizji. Jednocześnie w ministerstwie kultury trwają prace nad nową ustawą, która wyciągnąć od Polaków pieniądze na media publiczne , czyli Telewizję Polską oraz Polskie Radio. Nowy model polegać na tym, że składka abonamentowa (od 6 do 8 zł) będzie doliczana do PIT-u albo do KRUS-u. Według wstępnych założeń, nowy abonament miałby obowiązywać od 2019 roku.
Okazuje się jednak, że Polacy nie chcą płacić na media publiczne.. Jak wynika z raportu Centrum Badania Opinii Społecznej, aż 72 proc. ankietowanych opowiada się za finansowaniem mediów publicznych z budżetu państwa. Tylko 19 proc. badanych opowiada się za finansowaniem mediów publicznych z abonamentu płaconego przez obywateli. Co ciekawe, zanotowano spadek poparcia dla abonamentu o 11 pkt. proc. w stosunku do poprzedniego badania. Jak podkreślają autorzy raportu, spadek ma związek z wcześniejszymi zapowiedziami uszczelniania abonamentu przez zmuszanie operatorów do przekazywania danych abonentów Poczcie Polskiej.

Komentarze (1 - 10 z 34)

Pisuar się wystraszył spadku poparcia. Kupił naród 500+ a zrejterował przez 22 zł.
Co za bolszewia :D
 2  
Pisuar się wystraszył spadku poparcia.
spada,spada i spaść "ni może" ,
ale śnięty dalej orze..
bo tylko tyle może =(


co do artykułu to: jakie pytanie, taka odpowiedz.. "Okazuje się jednak, że Polacy nie chcą płacić na media publiczne.." O, rly? ;D
 3  
TVN, Polsat utrzymują się z reklam i dają radę więc czemu tvp nie ma dać rady ? tak samo jak i 98% pozostałych z 200 kanałów które są dostępne w Polsce
 17  
johnyB rzadko oglądam nasze stacje tv, wole paczkę BBC, tam widać jakość jak i ciekawe własne dokumenty, nie to co nasze media ;) nawet jak tvp dostanie 3 razy tyle co ma teraz to i tak nie dorówna BBC. Inny poziom jak i inne myslenie.
 7  
Polacy by chcieli żeby z budżetu im raty za telewizor płacili.
 14  
Jak zwykle buroki o TVP piszą źle mimo, że artykuł jest pozytywny. Wiadome, że ludzie wolą finansowanie z budżetu, ale najlepsze będzie rozliczenie opłat wraz z PiTem.
 5  
Co do abonamentu to prawda Dominator, można odliczać od pit lub też np. doliczać do składki emerytalnej np. 10 złotych i co miesiąc zus musiałby przekazywać określoną ilość pieniędzy.
 3  
spada,spada i spaść "ni może" ,
ale śnięty dalej orze..
bo tylko tyle może =(
Wierszyk partyjny klepany jak paciorek
Wkleja co rusz pisowski agitatorek.
Pewny siebie jesteś klakierku
Ale tak zostałeś wyuczony na pisowskim nowogrodzkim uniwerku
 3  
@johnyB: prawda boli, co nie? ;D Ale musisz się trochę napracować na Nowogrodzkiej, żeby ukochana partia miała wysokie poparcie... ;D
johnyB - ten prawdziwy 7.08.2017 (13:45:34)
 5  
Płacić abonament RTV to obowiązek ale na media niezależne od władzy, obecnej TVP nie sposób oglądać dziennikarze w programach informacyjnych zachowują się jak gestapo.
 2