Łukasz Szewczyk07.08.2017 (15:36)1 komentarz

Netflix przejmuje Millarworld i zapowiada nowe seriale, filmy oraz programy dla dzieci

Netflix przejmuje wydawnictwo komiksowe Millarworld założone przez Marka Millara, twórcę takich postaci i opowieści jak "Kick-Ass", "Kingsman" oraz "Old Man Logan".
Netflix przejmuje Millarworld i zapowiada nowe seriale, filmy oraz programy dla dzieci
Dzięki tej transakcji Netflix i Millar planują zekranizować uznane przez fanów i krytyków dzieła z katalogu wydawnictwa Millarworld. Wspólnie stworzą nowe filmy, seriale i programy dla dzieci, które będą dostępne na całym świecie tylko w serwisie Netflix. Ponadto wydawnictwo Millarworld nadal będzie wydawać nowe opowieści pod logo Netflix.
Pierwsze w historii firmy Netflix przejęcie jest kolejnym krokiem na drodze do realizacji planu, który zakłada bezpośrednią współpracę z wybitnymi i utalentowanymi twórcami oraz nabywanie własności intelektualnej i praw do ponadczasowych opowieści o ciekawych postaciach i fikcyjnych światach. Strony nie ujawniają warunków transakcji.

- Mark stworzył nowy rodzaj komiksowego uniwersum z wyrazistymi postaciami, z którymi mogą identyfikować się czytelnicy z całego świata.Z niecierpliwością czekamy na rozpoczęcie prac przy nowych Netflix Originals stworzonych na postawie istniejących tytułów, a także nowych opowieści o superbohaterach i antybohaterach oraz historii z gatunku fantasy, science fiction i horroru, które wyjdą spod pióra Marka i jego zespołu - mówi Ted Sarandos, dyrektor ds. treści w firmie Netflix

Millar, prowadzący wydawnictwo Millarworld wraz z żoną, Lucy, jest jedną z wybitniejszych postaci w świecie komiksów. Podczas ośmioletniej pracy w wydawnictwie Marvel stworzył komiksy i opowieści, na podstawie których powstały pierwszy film z serii Avengers, Kapitan Ameryka: Wojna bohaterów oraz Logan: Wolverine. W sumie wszystkie te filmy zarobiły na całym świecie ponad 3 miliardy dolarów. Od początku działalności pracowni Millara i jego zespołu światło dzienne ujrzało osiemnaście nowych światów pełnych unikalnych postaci. Z tego na podstawie trzech (Wanted, Kick-Ass i Kingsman) nakręcono produkcje kinowe, które zarobiły na całym świecie prawie miliard dolarów.

Komentarze (1 - 1 z 1)

ciężko mi jest sobie wyobrazić komiksy wydawane pod logo Netflix'a, ale jak widać to znak czasu.
 0