Łukasz Szewczyk09.08.2017 (12:14)brak komentarzy

Lifetime pokaże film fabularny o Królu Popu. W roli Michaela Jacksona jego sobowtór

W dniu 59. urodzin Króla Popu telewizja Lifetime wyemituje film fabularny "Michael Jackson: w poszukiwaniu szczęścia" stanowiący adaptację bestsellerowej książki napisanej przez ochroniarzy Jacksona. W tytułową rolę w filmie wcielił się debiutujący na ekranie Navi, który poznał osobiście Jacksona i był przez niego zatrudniany jako sobowtór.
"Michael Jackson w poszukiwaniu szczęścia"
Michael Jackson zmarł 25 czerwca 2009 roku po zatruciu propofolem w trakcie przygotowań do spektakularnej trasy "This is it". W czasie jej artysta miał wykonywać swoje największe hity takie jak "Thriller", "Beat It" czy "Billie Jean". Pomimo tego, że od śmierci Króla Popu minęło prawie 8 lat, popularność jego twórczości i zainteresowanie życiem prywatnym nie zmalały.
W filmie "Michael Jackson: W poszukiwaniu szczęścia" ukazane zostaną zarówno prywatne chwile między Jacksonem i jego dziećmi jak i zawirowania w życiu zawodowym artysty, które wpędziły go w kłopoty finansowe. W filmie pojawią się osoby z bliskiego grona artysty jak np. rodzeństwo, manager oraz osobisty lekarz Jacksona - Dr Conrad Murray, który w 2011 roku został uznany winnym nieumyślnego zabójstwa piosenkarza. Reżyserką filmu jest Dianne Houston, nominowana w 1996 roku do Oscara za film krótkometrażowy "Tuesday Morning Ride".

Film oparty jest na książce Billa Whitfielda i Javona Bearda "Remember the Time: The Last Days of Michael Jackson" i opowiada o prywatnych chwilach między Jacksonem i jego dziećmi, dokumentuje zawirowania w życiu zawodowym artysty, które wpędziły go w kłopoty finansowe i zmusiły do prób przed planowaną trasą "This Is It", co w rezultacie doprowadziło do jego przedwczesnej śmierci, a także odpowiedzieć na pytanie nurtujące fanów na całym świecie: co się naprawdę stało z królem popu? Na ekranie widzimy, jak gwiazdor próbuje połączyć obowiązki rodzicielskie ze sławą. - Nie chce być królem popu, chce być Mikiem, zwyczajnym amerykańskim tatą - mówi jeden z ochroniarzy. W roli głównej wystąpi Navi, popularny artysta znany z występów w hołdzie Jacksonowi.

Premiera filmu fabularnego "Michael Jackson: w poszukiwaniu szczęścia" we wtorek (29 sierpnia 2017 roku) o godz. 22.00 w telewizji Lifetime.