Łukasz Szewczyk09.08.2017 (16:16)50 komentarzy

PiS uderzy w media? Trwają prace nad "dekoncentracją"

Po przejęciu władzy na mediami publicznymi, partia rządząca pracuje nad zmianami, które mają utrudnić życie mediom prywatnym. na celowniku głównie są media międzynarodowe.
PiS uderzy w media? Trwają prace nad "dekoncentracją"
Kilak tygodni temu przed kamerami TV Trwam Jarosław Kaczyński, prezes PiS, zapowiedział "dekoncentrację mediów". Po tych słowach w mediach ruszyła lawina przypuszczeń. Jednym z nieoficjalnych pomysłów miałoby być ograniczenie do15- 20 proc. udziału kapitału zagranicznego na polskim rynku mediów

Na razie wiadomo niewiele o szczegółach planowanych zmian. Ministerstwo kultury zapewnia jedynie, że prace nad ustawą trwają, a więcej informacji mamy poznać dopiero jesienią. Jednak z informacji Dziennika Gazety Prawnej wynika, że projekt ustawy dekoncentracyjnej nie będzie dotyczył narodowości kapitału, lecz przyniesie ograniczenia udziałów w poszczególnych segmentach rynku: radio, prasa, telewizja, internet.

Przedstawiciele dużych mediów w Polsce na razie nie komentują planów rządu, bo nie są znane szczegóły planowanych zmian. Nie ma jednak wątpliwości, że nowe przepisy mogą uderzyć głównie w zagraniczne koncerny medialne, działające na polskim rynku.
Eksperci przewidują, że nowa ustawa może przynieść spore zmiany na polskim rynku medialnym. Przyznają, że niewykluczone są przejęcia, szczególnie na rynku telewizyjnym.

Surowe kary za "fake news"?
Przypomnijmy, że nie są to jedyne plany PiS wobec mediów. Kilka dni temu jeden z posłów partii rządzącej zapowiedział, że przygotowuje założenia do ustawy przeciwdziałającej pojawianiu się w przestrzeni publicznej fałszywych informacji, czyli modnych ostatnio tzw. fake newsów. - 3 miliony złotych kary w przypadku telewizji i kilkaset tysięcy złotych dla portali internetowych - zapowiedział.

Obywatele złożą się na TVP
Rządzący cały czas pracują także nad zmianami, które zmusza Polaków do płacenia za media publiczne. W ministerstwie kultury trwają prace nad nową ustawą, która wyciągnąć od Polaków pieniądze na media publiczne , czyli Telewizję Polską oraz Polskie Radio. Nowy model polegać na tym, że składka abonamentowa (od 6 do 8 zł) będzie doliczana do PIT-u albo do KRUS-u. Według wstępnych założeń, nowy abonament miałby obowiązywać od 2019 roku.
Dziennik Gazeta Prawna/wł.

Komentarze (1 - 10 z 50)

Jarosław Kaczyński chce uderzyć w TVN oczywiście. Ponoć jest niezadowolony z widzów m.in." "Szkła kontaktowego" którzy ostro uderzają w PiSs i tvPiSs ;D
johnyB - ten prawdziwy 9.08.2017 (16:23:14)
 25  
Jeśli projekt znów "pilotuje" Lewandowski, to będzie kolejny blamaż :D
Już nie chce nacjonalizować jak w maju?
Gliński nie pomoże bo dziadziuś gania do szkoły rodzenia :D :D :D
Już wycofali się z"dualizmu własnościowego" jak pobredził Sellin?
Wzorcowo można się uczyć na przykładzie tego pana jak NIE należy procedować projektów.
Czego się socjaliści z pisu nie tkną, to spieprzą.
Ot taka natura bolszewika spod brzozy.
 13  
Treść komentarza ukryta z powodu zbyt niskiej oceny - kliknij by wyświetlić
W TVN-nie kłamstwa lecą z szybkością karabinu maszynowego 24h na dobę, nie wiem czy ktoś jest wstanie to wszystko wyłapać, zliczyć żeby obłożyć karą.To jak walka z chmarą szarańczy, jest ich po prostu za dużo.
 50  
A poza tym współczuję widzom DVB-T, którzy nie mają dostępu do prawdziwego kanału informacyjnego. Szczególnie tym najstarszym.
johnyB - ten prawdziwy 9.08.2017 (17:06:51)
 20  
Treść komentarza może zawierać obraźliwe słowa - kliknij by wyświetlić.
W TVN-nie kłamstwa lecą z szybkością karabinu maszynowego 24h na dobę, nie wiem czy ktoś jest wstanie to wszystko wyłapać, zliczyć żeby obłożyć karą.To jak walka z chmarą szarańczy, jest ich po prostu za dużo.
Zamach, pucz, puczowy zamach, wypuczowany zamach, zamachowy pucz, zamachnięty pucz, wyzamachowy wypucz, wypucznięty wyzamach. To można usłyszeć w KURWIZJI.
I jeszcze 800 MLN zł pożyczki przepierdolicie, które dostaliście PISdzielce Z NASZYCH PODATKÓW na funkcjonowanie tej szczujni i chujni PISowskiej w TVPIS.
 29  
Po co ekipa TVN-u podkładała butelki po piwie do śmietnika gdzie wynosili swoje śmieci policjanci pracujący przy ŚDM ? Bo nie rozumiem ! Czego to miało dowieść i w kogo uderzyć ?
 10  
Z tym "fake news" to dobry pomysł . Przykład z dzisiaj o Miłoszu z interii.pl
 11  
Proponuję nie palić już tego zielska.
Wyżera Ci oczodoły ,bo po mózgu już ani śladu...
 0  
Dekoncentracja mediów? To już było w III Rzeszy, tyle że się nazywało "aryzacja". Polecam książkę Alexandry Richie "Berlin: Metropolia Fausta"
 7  
Jak to mówił Radosław S. "PO robi laskę amerykanom " ?? A banda śniętego Niemcom. No cóż takie mamy teraz czasy ;>
 10