Łukasz Szewczyk09.08.2017 (17:21)4 komentarze

Disney znika z oferty Netflix i uruchomi własny serwis VOD

Potężny cios dla milionów abonentów Netflix. Z oferty tej popularnej platformy VOD znikną produkcje Disney`a.
Netflix
Kilka dni temu informowaliśmy, że Netflix przejmuje wydawnictwo komiksowe Millarworld założone przez Marka Millara, twórcę takich postaci i opowieści jak "Kick-Ass", "Kingsman" oraz "Old Man Logan". Dzięki tej transakcji nowe filmy, seriale i programy dla dzieci, które będą dostępne na całym świecie tylko w serwisie Netflix.
To jednak koniec dobrych wiadomości dla milionów abonentów Netflixa. Disney zapowiedział, że wycofuje swoje filmy z oferty Netflix, a w 2019 roku uruchomi własną platformę VOD. Serwis Disney`a powstaje głównie z myślą o rynku amerykańskim, ale filmowy gigant nie wyklucza wprowadzenia VOD także na rynek europejski. Na nowej platformie mają znaleźć się największe hity oraz nowe produkcje Disneya, Marvel Studios oraz LucasFilm.

Dodajmy, że w Polsce, od kilku miesięcy, specjalną sekcję z produkcjami Disney`a oferuje m.in. platforma HBO GO.

Komentarze (1 - 4 z 4)

odejście disneya pokazuje że serwisy vod są mało opłacalne lepiej kupować filmy na płytach przynajmniej ma się film do końca życia a nie na okres płacenia
 1  
Niestety wygląda na to że serwisy VOD tym razem w skali globalnej powtórzą błąd kanałów premium ćwierć wieku temu w Europie wschodniej - czyli rozdrobnienie.
Na razie to pewnie z chęci zysku - bo przecież lepiej konsumenta oskubać na 2x15$ zamiast 1x20$, ale za chwilę ci sami geniusze od wyciągania po kilka razy pieniędzy za to samo będą się zastanawiać dlaczego klient wykupuje subskrypcje tylko przez jeden czy dwa miesiące w roku.
Już teraz wykształcił się zwyczaj oglądania seriali maratonami, a przemodelowanie oferty tak aby za miesięczną subskrypcję nie można było obejrzeć całej zawartości, albo żeby wiązać się umowami na 2 lata, nie będzie takie łatwe - zwłaszcza w obliczu konkurencji którą serwisy VOD sami sobie tworzą...
 3  
Kto ogląda dany film więcej niż raz-dwa razy? Zwłaszcza nowości, które nie mają tej otoczki jak filmy lat 80/90. Jeszcze filmy rozumiem kupować na płytach ale serial się ogląda raz.
 1  
Dobre seriale ogląda się wiele razy, jeśli nie są tasiemcami. Nawet po polskie produkcje z PRLu wraca się chętnie...
 2