Łukasz Szewczyk09.08.2017 (17:21)4

Disney znika z oferty Netflix i uruchomi własny serwis VOD

Potężny cios dla milionów abonentów Netflix. Z oferty tej popularnej platformy VOD znikną produkcje Disney`a.

Przejdź do artykułu

Komentarze (1 - 4 z 4)

odejście disneya pokazuje że serwisy vod są mało opłacalne lepiej kupować filmy na płytach przynajmniej ma się film do końca życia a nie na okres płacenia
 1  
Niestety wygląda na to że serwisy VOD tym razem w skali globalnej powtórzą błąd kanałów premium ćwierć wieku temu w Europie wschodniej - czyli rozdrobnienie.
Na razie to pewnie z chęci zysku - bo przecież lepiej konsumenta oskubać na 2x15$ zamiast 1x20$, ale za chwilę ci sami geniusze od wyciągania po kilka razy pieniędzy za to samo będą się zastanawiać dlaczego klient wykupuje subskrypcje tylko przez jeden czy dwa miesiące w roku.
Już teraz wykształcił się zwyczaj oglądania seriali maratonami, a przemodelowanie oferty tak aby za miesięczną subskrypcję nie można było obejrzeć całej zawartości, albo żeby wiązać się umowami na 2 lata, nie będzie takie łatwe - zwłaszcza w obliczu konkurencji którą serwisy VOD sami sobie tworzą...
 3  
Kto ogląda dany film więcej niż raz-dwa razy? Zwłaszcza nowości, które nie mają tej otoczki jak filmy lat 80/90. Jeszcze filmy rozumiem kupować na płytach ale serial się ogląda raz.
 1  
Dobre seriale ogląda się wiele razy, jeśli nie są tasiemcami. Nawet po polskie produkcje z PRLu wraca się chętnie...
 2