Łukasz Szewczyk11.08.2017 (11:18)5 komentarzy

Radosław Majdan nowym ekspertem Ekstraklasy w Eurosporcie

Radosław Majdan, bez wątpienia jedna z bardziej charyzmatycznych postaci piłki nożnej, od połowy sierpnia 2017 roku dołączy do zespołu ekspertów Eurosportu, dla którego będzie relacjonował mecze Ekstraklasy.
Radosław Majdan w Eurosport / Fot. Eurosport
Radosław Majdan w Eurosport / Fot. Eurosport
- Zespół Eurosportu tworzą prawdziwi pasjonaci. To dzięki nim polscy kibice mogą poczuć atmosferę stadionów, nie wychodząc z domu. Nie mam wątpliwości, że Radek doskonale sprawdzi się w nowej roli, a nasi widzowie docenią jego ekspertyzę oraz pasję, z jaką potrafi opowiadać o piłce nożnej - podkreśla Adam Widomski, Channel Director Eurosportu w Polsce.
Majdan zostanie ekspertem w studio Eurosportu na boisku - poprowadzi relacje przed i w przerwach meczów Ekstraklasy. Co więcej, zagości w studio przedwyjazdowym transmitowanym na żywo na fan page'u Eurosportu na Facebooku, a także skomentuje wybrane mecze.

- Wyjście na boisko, pierwszy gwizdek i olbrzymia adrenalina podczas gry. To uzależnia. Całe moje życie związane jest z piłką nożną i nie wyobrażam sobie, żeby było inaczej. Z mikrofonem Eurosportu wracam do tamtych chwil, odczuwam tę samą pasję, ale już z nieco innej perspektywy. Jestem świadkiem akcji, które przejdą do historii, meczów, które wszyscy kibice będą wspominali przez lata. Niewypowiedziana radość, czasami wielka rozpacz - to właśnie emocje decydują o pięknie piłki nożnej i sportu w ogóle. Cieszę się, że będę się mógł tym podzielić z widzami Eurosportu - dodaje Radosław Majdan.

Majdan rozpoczynał karierę piłkarską w Pogoni Szczecin. Na swój pierwszy mecz
w Ekstraklasie czekał cierpliwie do czasu, gdy skończył 20 lat. Widowiskowo grający, długowłosy bramkarz szybko stał się ulubieńcem kibiców, a z czasem żywą legendą szczecińskiego klubu. Łącznie zagrał dla Pogoni 225 razy. W 2000 r. zadebiutował w reprezentacji Polski - grał w biało-czerwonych barwach do 2002. W 2001 r. Radosław Majdan zmienił barwy, odchodząc do tureckiej Superligi Göztepe Izmir. Po zakończeniu sezonu 2001/2002 przeszedł z kolei do PAOK-u Saloniki, zdobywając z nią Puchar Grecji. Następnie grał w tureckim Bursaspor, izraelskim FC Aszdod oraz w Wiśle Kraków, stając się jej podstawowym zawodnikiem. W 2004 i 2005 r. wspólnie z klubem zdobył tytuł mistrzowski, w kolejnym sezonie Wisła zajęła drugie miejsce w Ekstraklasie. W 2007 r. przeszedł jednak do Polonii Warszawa. Po trzech latach ogłosił zakończenie kariery sportowej i przejął funkcję dyrektora sportowego Polonii.

Komentarze (1 - 5 z 5)

Wolę sto razy tego Pana niż tego półgłówka Hajto.
 4  
Nie ma to jak ostra wazelina po szmal. Co na to Małgosia?
 8  
Znacjonalizować Ekstraklasę to jest skandal by pokazywały ją zagraniczna TV. A sponsor państwowy
 5  
NIE MÓW DO MNIE TERAZ!
 3  
śmiechu warte majdan??? czyżby Malgosi nie wystarczało na waciki?? hhahaha
 4