Łukasz Szewczyk11.08.2017 (12:08)7 komentarzy

Polska z lotu ptaka w nowej serii Planete+

Szybowanie ponad górskimi szczytami Karkonoszy czy podniebna kontemplacja Kolorowych Jezior w Rudawach Janowickich? Kanał Planete+ przygotował nową serię "Polska z góry", w której będzie można zobaczyć Polskę z lotu ptaka.
"Polska z góry" / Fot. Planete+
8 tys. kilometrów, 384 godziny zdjęciowe, 50 odwiedzonych miast i miasteczek, a wszystko po to by dowiedzieć się, jak z wysokości prezentują się łagodne szczyty bieszczadzkich pasm górskich i co skrywają wodne serpentyny Doliny Dolnej Wisły. Dwunastoodcinkowy serial dokumentalny zabierze widzów w podróż po najpiękniejszych miejscach kraju nad Wisłą i pozwoli podziwiać bogactwo jego natury oraz kultury sfilmowane z nowej perspektywy. Na trasie twórców znalazło się 50 malowniczych miejscowości z różnych rejonów Polski, a wśród sfilmowanych krain znalazły się m.in. poprzecinany siecią kanałów Park Krajobrazowy Dolina Dolnej Odry, największy w Europie pas ruchomych wydm nad Morzem Bałtyckim czy najpiękniejsze szlaki Karkonoszy. Będzie to niepowtarzalna i pierwsza w polskiej telewizji okazja, aby spojrzeć na nasz kraj z góry.
:Polska z góry" / Fot. Planete+
Polska to jednak nie tylko malownicze scenerie, ale także wciągające i wcale nieoczywiste historie. Twórcy serii "Polska z góry" przygotowali więc szereg interesujących faktów i ciekawostek historycznych oraz przyrodniczych na temat odwiedzanych miejsc. Gdzie leży polska "Dolina śmierci" i jakie skrywa tajemnice? Gdzie przechowywany jest jedyny na ziemiach polskich oryginał Biblii Gutenberga, najstarszej drukowanej książki w Europie? Które polskie góry skrywają niegdyś jedną z największych na Starym Kontynencie wojennych twierdz, składającą się z 151 pomieszczeń i mogącą pomieścić ponad 3700 żołnierzy? Odpowiedzi na wszystkie te pytania w nowej produkcji Planete+.

"Polska z góry" / Fot. Planete+
Emisja premierowych odcinków serii "Polska z góry" w poniedziałki o godz. 18.30 (od 21 sierpnia 2017 roku) na antenie Planete+.

Komentarze (1 - 7 z 7)

To w ciągu kilku dni trzeci news o tym, że komercyjne kanały na własny rachunek produkują misyjne programy nie żądając kasy od podatników, jak robi to pisowska tuba propagandowa. Kurwizja potrzebuje kasy na szczucie. Chociaż to ona właśnie powinna takimi programami spełniać swoją role.
Ale po bolszewikach się tylko najgorszego można spodziewać:(
 7  
Super :) Naprawdę ciekawy program :)
 20  
Jak zwykle jakieś polityczne wrzuty. Wsadź sobie teksty o bolszewikach tam, gdzie Ci bolszewicy włożyliby co innego Tobie. Żygać się chce!!!
 9  
Nareszcie doczekałem się Polski ! :) Mój ulubiony program na planete +
 11  
planete+ i arte to kanały które z przyjemnością się ogląda :)))

Świat z góry a teraz zobaczymy nasz kraj z lotu ptaka - brawo planete+ !!!!!
 9  
Super. Czekałem na Polskę z lotu ptaka.
 2  
Planete jest super, gratulacje dla ekipy która tworzy ten kanał :)
 1