Łukasz Szewczyk16.08.2017 (17:18)7 komentarzy

Radio Zet zmienia logo. Bez "łezki", ale z "mazem"

Radio Zet wprowadza zmodernizowane logo i system identyfikacji wizualnej marki. Kreację przygotowało studio UVMW.
Zaktualizowany logotyp i system identyfikacji wizualnej odpowiada potrzebom wynikającym ze zmian rynkowych i nowych obszarów występowania marki Zet. To lifting dotychczasowego znaku graficznego stacji. Pozostawiono charakterystyczną ręczną pisownię nazwy "ZET". Głównym kolorem wykorzystywanym w komunikacji marketingowej będzie czerwień, historycznie kojarzona z marką. W logotypie zrezygnowano z dotychczasowej tzw. "łezki", będącej polem ochronnym.
Radio Zet
- Celem wprowadzanych zmian jest unowocześnienie i uproszczenie identyfikacji wizualnej marki Radio ZET, a tym samym zwiększenie jej czytelności. Połączyliśmy dotychczasową tradycję systemu graficznego z obecnymi trendami w marketingu, nadając mu formę, która zwiększa elastyczność i możliwości komunikacyjne marki - tłumaczy Agnieszka Szozda, dyrektor marketingu Grupy Eurozet.

- Ewolucyjny charakter zmian w logo i systemie graficznym oparliśmy o wnioski wynikające z analizy historii identyfikacji marki. Efektem naszej pracy jest nowy znak, który wykorzystuje dobre rozwiązania graficzne starszych logotypów. Widoczną zmianą w systemie jest przemiana łezki w nową formę graficzną. Czerpiąc inspirację z zapisu nazwy ZET (ręczna pisownia) postanowiliśmy "wymazać" pole ochronne "łezkę" z logotypu oraz systemu graficznego i zastąpić ją formą bliższą logotypowi. Następstwem zmiany jest stylizowane tło potocznie nazywane "mazem", formą związane z typografią nazwy ZET, przeznaczone do użycia w logotypie i komunikacji marki - mówi Robert Mendel Creative Director studia UVMW.

Zmodernizowany system graficzny będzie systematycznie wprowadzany we wszystkich obszarach komunikacji marki ZET.

Komentarze (1 - 7 z 7)

Wygląda jak żyletka
 4  
Zapewne jak była sieczka, tak i będzie sieczka przeplatana potężnymi blokami reklamowymi.
Tego się nie da słuchać.
 0  
Typowo korporacyjna zagrywka. Nie mają pomysłu na radio to bawią się w zmiany logo.
 11  
Fajne logo. Gratuluję.
 3  
zet , rmf fm/maxxx czy eska to wielka sieczka od lat, poza tym milion reklam!! szkoda czasu na chłam...
 6  
Kolejny pozorowany ruch miernoty Assendiego żeby chociaż miesiąc dłużej utrzymać się na dobrze płatnej posadzie... Pomysł na miarę Nikodema Dyzmy.
 3  
Nie licząc drobnych modyfikacji, jest to szóste w historii logo Radia ZET ;) o historii logotypów opowiadam tu: bit.ly/logoZET
 0