Łukasz Szewczyk29.08.2017 (10:09)28 komentarzy

Jesienią nowy projekt abonamentu RTV. Zapłacą wszyscy. Ile?

Obecny abonament RTV jest dość anachroniczny - twierdzi Jarosław Sellin, wiceminister kultury, który na antenie Radia TOK FM zapowiedział, że jesienią zostanie zaprezentowany nowy projekt. Na media publiczne zapłacą wszyscy. Wraz z podatkiem.
Jesienią nowy projekt abonamentu RTV. Zapłacą wszyscy. Ile?
Rząd PiS nie ustępuje nad pracami, których celem jest wyciągnięcie od Polaków sporych pieniędzy na media publiczne. Większa część środków trafi do TVP, a część zasili także budżet Polskiego Radia.
We wtorek na antenie TOK FM Jarosław Sellin, wiceminister kultury zapowiedział, że jesienią zaprezentowany zostanie projekt nowej ustawy o opłacie medialnej. Nowa opłata będzie ściągana razem z podatkami i obejmie szeroką gamę płatników.

- Nowa opłata medialna, nad którą pracujemy i ustawa, którą chcemy przedstawić jesienią, to nie będzie abonament. Chcemy, żeby opłata była ściągana z podatkami PIT, CIT i KRUS - wyjaśnia Jarosław Sellin w Radiu TOK FM. - Opłata będzie równa, ale niewielka. Na podstawie wstępnych kalkulacji myślę, że to będzie 8 złotych miesięcznie, ale jeszcze zobaczymy - dodaje.

Podczas rozmowy na antenie Radia TOK FM Sellin przyznał, że obecna forma abonamentu RTV jest "dość anachroniczny". Według jego oceny, ludzie nie rozumieją, dlaczego mają rejestrować radiowe czy telewizyjne odbiorniki w urzędzie po to, żeby później ten abonament opłacać.

Z kolei wczoraj na antenie Radia Warszawa Jarosław Sellin twierdził, że media publiczne powinny być utrzymywane przede wszystkim ze środków publicznych, a tylko uzupełniać swoje dochody z reklam.

Komentarze (1 - 10 z 28)

Sprytne.
Załóżmy, że w gospodarstwie są 4 dorosłe osoby, to 4x8 zł = 32 zł miesięcznie :)

Na TVPiS złożą się wszyscy.
 29  
gòwno mnie obchodzi TVP(iSS) i byt tego czegoś
 34  
Nie zgadzam się!
 27  
Je### pis##### scie###
 16  
Ja nie zapłacę, ja nie zapłacę bo nie płacę podatku, nie płacę podatku. Jestem zarejestrowany od 1999 roku jako osoba bezrobotna bez prawa do zasiłku, to już 18 lat i prawie 2 miesiące.
 11  
Obietnica wyborcza - PiS miał nie podnosić podatków!
 28  
Obecna mantra Sellina jest anachroniczna. Tak jak cała ta pokraczna ideologia narodowego PiSlamizmu :D
Znów z tego nic nie będzie :D :D :D
 18  
mam płacić za durne teleturnieje, seriale, filmy sprzed x lat czy Wiadomości - ani grosza na TVP !!!
 29  
Polska powiatowa zapłaci, ciekawe jak, na jakiej podstawie, może przy podatku rolnym i od nieruchomości, kolejna ściema pis.
 14  
Który to już projekt? A sprawa jest prosta: zakodować i kto chce słuchać i oglądać, niech płaci. "Jarosław Sellin twierdził, że media publiczne powinny być utrzymywane przede wszystkim ze środków publicznych". A czy ktoś się domaga istnienia tych mediów publicznych?
 21