Łukasz Szewczyk30.08.2017 (15:27)36 komentarzy

Tomasz Smokowski i Andrzej Twarowski odchodzą z Canal+!

Telewizja Canal+ pod wodzą nc+ nie ma najlepszego okresu. Kanał w ostatnich latach utracił sporo praw piłkarskich, teraz ze stacją żegnają się Tomasz Smokowski i Andrzej Tworowski, jednej z bardziej popularnych duetów dziennikarskiej w sportowej telewizji.
Multiliga+
Nadchodzą duże zmiany w sportowej redakcji Canal+ Sport. Jesienią 2017 roku z telewizją Canal+ pożegnają się Tomasz Smokowski i Andrzej Twarowski, jeden z bardziej rozpoznawalnych duetów dziennikarskich Canal+. Panowie popularność zyskali między innymi prowadząc wspólnie magazyn "Liga+ Extra".
- Tomasz Smokowski i Andrzej Twarowski po wielu latach pracy zdecydowali się kontynuować swoją dziennikarską karierę poza platformą nc+ - potwierdza w rozmowie z Presserwisem Paulina Smaszcz-Kurzajewska, rzecznik prasowa platformy nc+. - Życzymy Tomaszowi i Andrzejowi sukcesów w życiu zawodowym i prywatnym - dodaje.

Jak podają SportoweFakty.pl, Smokowski swoje odejście z Canal+ tłumaczy zamiarem realizowania "własnych projektów". Wcześniej w jednym z wywiadów nie wykluczał przejścia z telewizji do internetu, by od podstaw stworzyć coś własnego i "być sobie sterem, żaglem i okrętem". Według portalu, dziennikarz długo negocjował z zarządem nc+, ale władze spółki nie zgadzały się na to, by Smokowski realizował swój program w internecie będąc jednocześnie dziennikarzem Canal+.

Wiele wskazuje na to, że odchodzący dziennikarze nowy projekt poprowadzą wspólnie, prawdopodobnie na YouTube Według nieoficjalnych informacji, w nowym projekcie mają pojawić się także inne znane nazwiska sportowego świata dziennikarskiego.

Dodatkowo media spekulują, że popularny duet może rozpocząć współpracę z Grupą Polsat, która oprócz praw do Ligi Mistrzów i Ligi Europy od 2018 roku, posiada także prawa do eliminacji do Mistrzostw Świata oraz nowego turnieju Liga Narodów.

"Liga+ Extra" / Fot. Canal+ Sport
"Liga+ Extra" / Fot. Canal+ Sport
To już kolejna zła sportowa informacja dla abonentów Canal+, dla których ważne jest piłka nożna i lubiana publicystka sportowa. Przypomnijmy, że od przyszłego sezonu Canal+ traci prawa do Ligi Mistrzów i Ligi Europy - rozgrywki będzie pokazywał Polsat, dla którego to strategiczna inwestycja. Wcześniej, na rzecz Eleven Sports, stacja utraciła prawa do ligi hiszpańskiej, włoskiej i francuskiej. Przed nc+ walka o utrzymanie Ekstraklasy oraz ligi angielskiej.

C+ dziekujemy
C+ dziekujemy
Tomasz Smokowski z telewizją Canal+ związany był od samego początku swojej zawodowej kariery (od 1995 roku). Zdobył sporą popularność wśród widzów, stając się jedną z bardziej rozpoznawalnych twarzy Canal+. Wraz z Andrzejem Tworowskim prowadził popularny magazyn "Liga+ Extra". Komentował mecze ligi głównie polskiej i francuskiej. W latach 2011-2014 był także szefem sportu nc+, ale zrezygnował na rzecz pracy dziennikarskiej.

Z kolei Andrzej Twarowski z telewizją Canal+ związany był od 1996 roku. Przed pracą w Canal+ współpracował z Gazetą Wyborczą, Ekspressem Wieczornym oraz radiową Trójką. Wśród abonentów Canal+ lubiany nie tylko za magazyn "Liga+ Extra", ale także za komentarz ligi angielskiej, szczególnie razem z Rafałem Nahornym.
SportoweFakty.pl/Presserwis/wł.

Komentarze (1 - 10 z 36)

Treść komentarza ukryta z powodu zbyt niskiej oceny - kliknij by wyświetlić
Wreście,przy jego komentowaniu szło zasnąć .
 85  
Ja to mu się dziwię, ze tyle wytrzymał.
Przecież magazynu "Liga+ Extra" z publicznością (idiotyczny pomysł nc+) nie da się oglądać.

Panie Tomku!
Dzięki za ostatnie 23 lata i powodzenia "na swoim". Jest sporo miejsca na dobre sportowe dziennikarstwo - YouTube, Polsat i Eleven Sports...
 34  
Jako współprowadzący Ligę+Extra, czy studio Ligi Mistrzów sprawdzał się znakomicie. Ale jako komentator słaby, zdecydowanie brakowało emocji.
 6  
@znaffffca tematu Jakbyś zarabiał tyle co on też byś twardo siedział na tym stołku co on
 6  
pewnie wyląduje w cyfrowym polsacie.
 17  
@znaffffca tematu Jakbyś zarabiał tyle co on też byś twardo siedział na tym stołku co on
Po pierwsze, jakoś nie interesują mnie cudze portfele, a MÓJ. Nie interesuje mnie tez ile nc+ płaci, bo to sprawa między Smokowskim a nc+ :)

Płacę natomiast za Canal+ spore pieniądze i oprócz filmów i seriali (które mnie interesuję) lubię posłuchać magazynów sportowych jak np. studio Ligi Mistrzów z Tomkiem Smokowskim.
 23  
pewnie wyląduje w cyfrowym polsacie.
Takie chodzą ploty od dawna, że coś z Polsatem będzie przy Lidze Mistrzów. Może nie będzie dziennikarzem Polsatu Sport, ale współpracując może coś skomentować.

Myślę, że teraz kilku nadawców do niego się odezwie. I nie pozwolą mu bawić się tylko w youtubera starszej daty ;)
 14  
odszedl z c+ - mateusz borek, roman kotlon, potem janusz basalaj, piotr laskowski a teraz tomasz smokowski.
szkoda bo byla to twarz stacji kojarzona od poczatku tylko z ta marka. widac ze zarzad pogodzil sie z upadkiem c+ w polsce i w d..pie ma abonanetów.
 32  
Odchodzi dziennikarz, który był ikoną sportu w Canal+. Powodzenia Panie Tomku.

Jeśli prawdą jest, że C+ nie pozwoliło mu na równoległe prowadzenie własnego projektu w internecie to jest to kolejny dowód na chore zarządzanie w tej stacji. W obliczu utraty najważniejszych praw sportowych (LM) pozwalają sobie na stratę ludzi, którzy nawet taki złom jak nasza ekstraklasa potrafili opakować jak produkt wysokiej klasy. Jeszcze tylko Andrzej Twarowski i Kazio Węgrzyn kojarzą mi się pozytywnie z C+.
 30  
Brdzie kasting! nie ma ludzi nie zastąpionych .
 12