Łukasz Szewczyk01.09.2017 (13:41)10 komentarzy

Eska Rock TV już nadaje. Stacja zastąpiła Hip-Hop TV. Jak oglądać?

Bez większego rozgłosu, w piątek (1 września 2017 roku) na polskim rynku telewizyjnym zadebiutował nowy kanał muzyczny - Eska Rock TV.
Eska Rock TV
Kanał Eska Rock TV nadawanie rozpoczął 1 września 2017 roku punktualnie o godzinie 6 rano. Muzyka oferowana w stacji to głównie style określane jako mainstreamowy pop rock, classic rock i alternatywa.
Ramówkę stacji wypełniają cztery główne pasma - poranna "Aktywacja" na dobry dzień (6-10), główne pasmo "Gramy co chcemy"[/b] (10-20), wieczorny "Rock nie wyrok" oraz nocny "Rock by night".

Dyrektorem programowym Eska Rock TV jest Zbigniew Frączek, który nową funkcję łączy z dotychczasową - dyrektora programowego radia Eska Rock

Eska Rock TV na polskim rynku zastąpią kanał Hip-Hop TV, który na rynku obecny był od marca 2016 roku.

Leszek Kozioł, wiceprezes zarządu Grupy ZPR Media o powodach zmiany:
"HIP HOP jest kulturą uliczną, ze wszystkimi jej aspektami i specyfiką. Telewizja koncesjonowana wiąże się natomiast z pewnymi ograniczeniami, dotyczącymi zarówno warstwy słownej, jak wizualnej prezentowanych treści. Nie mogliśmy na przykład emitować treści niecenzuralnych, którymi naszpikowane są klipy hiphopowe. Tym ograniczeniom nie podlega Internet, gdzie zamieścić można niemal wszystko. Po ponad roku funkcjonowania na ryku projektu HIP HOP TV doszliśmy do wniosku, że telewizja nie jest właściwym kanałem dystrybucji dla tego rodzaju treści, co znalazło również odzwierciedlenie w wynikach oglądalności kanału. Zdecydowaliśmy o zmianie profilu muzycznego kanału na rockowy. Eska ROCK TV bazować będzie na silnej marce radia Eska ROCK i adresowana będzie do jej grupy docelowej. Wykorzystamy dobre doświadczenia współistnienia radia i telewizji pod tą samą marką, zarówno pod względem programowym, jak i promocyjnym - podobnie jak w przypadku Radia Eska i Eska TV oraz Radia VOX Fm i VOX Music TV."

Jak dobierać?
Kanał od samego początku nadawania dostępny jest w ofertach platform satelitarnych (nc+), w sieciach kablowych (m.in. Vectra), w wersji niekodowanej za pośrednictwem satelity Eutelsat Hot Bird 13C (transponder 16, częstotliwość 11 508 MHz, polaryzacja V) oraz na platformie multimedialnej eskaGO.pl.

Komentarze (1 - 10 z 10)

Dobra zmiana nareszcie!
 8  
to w UPC pewnie wersja HD bedzie w przyszłym roku..................... ;(
 7  
Jak oglądać? Ja preferuje na leżąco
 6  
Start i już kicha. Kawałki fajne, ale reklamy co 2 piosenki to przegięcie pały (z tego powodu oglądalność STARS TV robi się powoli śladowa) a w dodatku ten dziwny format nadawania starych teledyskó - taki 3:3 z ramką nawet u góry! Wtedy obowiązywał format 4:3 czyli ramki u góry nie powinno być... ale skąd to może wiedzieć komputer do którego wgrano teledyski?
 7  
Oddajcie hip hop tv! Bylo o wiele lepsze
 4  
Stars TV to już zdarta płyta. W kółko te same gnioty puszczają. Wychowałem się na Viva Zwei, MTV Classic, MCM i jest tyle nieodkrytych piosenek, a oni ciągle jedno i to samo...

Kiedy w UPC w końcu będzie dostępne VH1 Classic ? Wieśniaki pewnie znów dodadzą jakiś darmowy chłam typu Disco Polo.
 4  
ja też pamiętam MCM i VIVA Zwei, jeszcze w analogu nadawały ...
szkoda, że to se ne wrati - jakby powiedzieli czesi :)
 8  
Viva polska zastanawiam czy już ostatni tym roku, Może będzie znów czekać za rok aby wróciła Viva Polska.
 4  
Kiedy w upc? Bo by sie bardzo przydał
 4  
Eska Rock TV? Ten kanał należy do EskaGO
 0