Łukasz Szewczyk01.09.2017 (15:41)27 komentarzy

Rusza Meloradio. Zastąpi Zet Gold. Co w ramówce?

W poniedziałek (4 września 2017 roku) punktualnie o godzinie 6.00 rano rozpocznie nadawanie Meloradio. To nowa stacja Grupy Eurozet kierowana do wszystkich, którzy szukają alternatywy od zgiełku i szumu informacyjnego. Zastąpi dotychczasowe Radio ZET Gold.
Meloradio
Muzyka Meloradia to połączenie klimatycznych przebojów z ostatnich pięciu dekad i współczesnych utworów wprawiających w przyjemny nastrój. Jak przekonuje nadawca, jest to pierwszy tego typu profil muzyczny w Polsce, określany jako easy listening.
- Meloradio to zupełna nowość na naszym rynku. Podobne formaty radiowe możemy spotkać na światowych rynkach, jednak w Polsce żadna inna stacja dotąd tak nie grała. Jestem przekonany, że nowy projekt Eurozet przypadnie do gustu słuchaczom. Meloradio przejmie dotychczasowe częstotliwości sieci Zet Gold, która na bardzo konkurencyjnym rynku w sposób niewystarczający spełniła nasze i słuchaczy oczekiwania - mówi Andrzej Matuszyński, prezes Grupy Eurozet.

Wyselekcjonowana, spójna w tempie baza muzyczna będzie znacznie szersza, bo powiększona o trzy ostatnie dekady w stosunku do Zet Golda. W serwisach informacyjnych z kolei znajdą się najważniejsze wiadomości z kraju i ze świata, ale duży nacisk położony zostanie na wiadomości dotyczące szeroko rozumianej kultury popularnej i lifestylu. Nie zabraknie też informacji istotnych dla społeczności lokalnych.

Meloradio to marka dla odbiorców, którzy każdego dnia poszukują odprężenia i wytchnienia w natłoku codziennych zajęć. - Chcemy, aby muzyka i program naszej stacji stały się nieodłącznym elementem dnia, tych którzy chcą zwolnić tempo, nabrać dystansu i szukają wytchnienia oraz towarzysza swojej codzienności - dodaje Kamil Dąbrowa, redaktor naczelny Meloradia.

Meloradio
Meloradio
Co w ramówce?
Od poniedziałku do piątku gospodarzem poranka "Miłego dnia" będzie Piotr Sworakowski (6.30-10.00). Małgorzata Kościelniak poprowadzi pasmo "Twój dzień z Melo" (10.00-15.00). Od 15.00 do 20.00 (poniedziałki i piątki do 18.00) na "Drugą połowę dnia" zaprosi Piotr Opoka. W poniedziałki 18.00-20.00 na antenie pojawi się ezoteryczny program "Melomagia" Wróżbity Macieja. O tej samej porze w piątki o nowościach kinowych w programie "As w kinie" opowie Andrzej Sołtysik. Po 20.00 godzinne muzyczne spotkanie z "Najpiękniejszymi piosenkami o miłości". Wieczorem pojawią się również informacje lokalne.

Gospodarzem "Leniwych poranków" w sobotę i niedzielę będzie Jarosław Budnik (7.00-10.00). Weekendowe pasma poprowadzą również Magda Kasperowicz, Anna Chmiel oraz Grzegorz Kowalczyk.

Meloradio nadawać będzie w Bielsku-Białej *7,9 FM), Dzierżoniowie (96,4 FM), Giżycku (107 FM), Inowrocławiu (98,1 FM), Iławie (90,2), Katowicach (95,1 FM), Kielcach (103,9 FM), Kluczborku (93,2 FM), Koninie (99,6 FM), Krakowie (101,3 FM), Łodzi (104,5 FM), Morągu (96,4 FM), Mrągowie (104,9 FM), Olsztynie (90,5 FM), Olsztynku (89,4 FM), Opolu (106,2 FM), Ostródzie (101,5 FM), Poznaniu (90,6 i 99,4 FM), Słupcy (102,9 FM), Toruniu (92,8 FM), Warszawie (94 FM) i Wrocławiu (97,8 FM).

Komentarze (1 - 10 z 27)

Zabraliście planetę, a teraz macie pokaz survivalu radiowego. Puszczanie piosenek, które są już oklepane wam nie pomoże. Wkurzają mnie już te polskie radia. 90% z nich puszcza starocia. I jeszcze mi wmawiają, że jest to "muzyka wybrana dla ciebie". Przecież tego słuchać nie idzie!
 28  
Herbata od samego mieszania nie stanie się słodsza, a dodatkowo ten cały wróżbita który już zabił Zet Gold teraz będzie zabijał Meloradio!
 28  
"W poniedziałki 18.00-20.00 na antenie pojawi się ezoteryczny program "Melomagia" Wróżbity Macieja"

.... myślałem, że średniowiecze dawno się skończyło.
 40  
No własnie ten spamer Maciej 'wróżbita" he he to dziękuje za te (melon -kameleon)radio.
 17  
Przecież ten nowy format Meloradia to nic innego jak 'łagodne przeboje' który przed kilkoma latami grało Radio Plus. Efekt: słuchalność na poziomie błędu statystycznego. Już lepiej sprzedać częstotliwości po Zet Gold komuś kto zna się na biznesie radiowym bo poraz kolejny szykuje się blamaż Eurozetu.
 28  
siemka , może będą wielkie przeboje od italo disco , pop, po różne odmiany rocka to super bo najlepsza muzyka to jest i była od 1978 roku do 2008 roku od 2008 jest mniej cennych przebojów z tymi gatunkami muzycznymi
 4  
siemka , może będą wielkie przeboje od italo disco , pop, po różne odmiany rocka to super bo najlepsza muzyka to jest i była od 1978 roku do 2008 roku od 2008 jest mniej cennych przebojów z tymi gatunkami muzycznymi
Najprędzej muzyka alternatywna, od "Boże coś Polskę" po "Ukochany kraj".
 1  
było Planetę degradować tylko do internetu? to mają za swoje. to będzie kolejny niewypał. Zet Gold włączyłem dwa razy w życiu.w pierwszym dniu nadawania i po jakimś roku, żeby sprawdzić czy nadal są dla mnie niestrawni. Planety słucham nadal przez internet, grają bardzo przyjemnie. mam wrażenie że Planeta w necie może mieć więcej słuchaczy niż Gold naziemnie. nikt z moich znajomych nie słucha Golda za to kilku słucha Planety.tak to wygląda.dziwna ta grupa radiowa, nic im nie wychodzi (poza Antyradiem, ale boje się że i to kiedyś spieprzą jak im coś "mądrego"przyjdzie do głowy.a może przyjść, w końcu jak można było TAKĄ markę jak Planeta pogrzebać??)
 16  
Twój dzień z Melą? fuj oby nie taką zieloną, z krtani
 6  
A ja najpierw poczekam, a dopiero później ocenię. Nie wydaje mi się, żeby to był krok w stronę dawnego Radia Plus. Mnie ta ramówka zaciekawiła i prowadzący również. Jak będzie usłyszymy w poniedziałek.
 5