Łukasz Szewczyk02.09.2017 (19:35)brak komentarzy

10 sezon serialu "Komisarz Alex" w TVP1. Jakie zmiany?

Telewizyjna Jedynka rozpoczyna emisję nowego, dziesiątego już sezonu serialu "Komisarz Alex". Jakie niespodzianki czekają na widzów?
"Komisarz Alex" / Fot. TVP
"Komisarz Alex" / Fot. TVP
W nowych odcinkach serialu widzowie zobaczą oddelegowaną dwa lata temu do pracy we Wrocławiu Lucynę Szmidt (Magdalena Walach). Urocza pani podkomisarz i jako policjantka, i jako kobieta zrobi ogromne wrażenie na Piotrze (Krystian Wieczorek). Po wakacjach komisarz Piotr Górski zostanie wyznaczony do wygłoszenia prelekcji podczas ogólnopolskiej konferencji mającej odbyć się w jego rodzinnym mieście. Okaże się, że do szkoły policyjnej w Szczytnie przyjechała też z Wrocławia Lucyna Szmidt, z którą Piotr - choć zna ją doskonale z opowieści Ryśka (Ireneusz Czop) - nie miał dotąd okazji spotkać się osobiście. Piotr dowie się, że Lucyna prowadzi w Szczytnie śledztwo w sprawie tajemniczej śmierci starszej kobiety. Zgodzi się pomóc swej nowej znajomej w odnalezieniu mordercy emerytki. Będzie zadowolony, że przy okazji lepiej pozna panią podkomisarz, o której jego współpracownicy z łódzkiej komendy opowiadali mu same dobre rzeczy. Zdradzamy, że Piotr bardzo polubi Lucynę... Czy namówi ją, by poprosiła swych przełożonych o pozwolenie na powrót do Łodzi i dołączenie do kierowanego przez niego zespołu?

Powrót Lucyny to nie jedyna niespodzianka, jaką dla fanów "Komisarza Aleksa" przygotowali twórcy serialu. Po wakacjach Nina (Karolina Nolbrzak) zostanie podkomisarzem i awansuje na stanowisko przełożonej grup śledczych w łódzkiej komendzie, a komendant Mędrzak (Zbigniew Lesień) będzie się musiał bronić przed oskarżeniem o... zabójstwo swej partnerki! Czy dowiemy się też, co stało się z Orliczem (Antoni Pawlicki) i Krassowską (Agnieszka, Więdłocha), którzy zaginęli w Brazylii?

W gościnnych epizodach pojawią się m.in.: Weronika Rosati, Renata Dancewicz, Katarzyna Zawadzka, Wojciech Brzeziński, Dominika Gwit, Aldona Struzik, Paweł Deląg i Ilona Ostrowska.

Premierowe odcinki 10 sezonu serialu "Komisarz Alex" w soboty o godz. 20.25 (od 2 września 2017 roku) na antenie TVP1.