Łukasz Szewczyk07.09.2017 (16:47)5 komentarzy

Startuje nowy sezon hokejowy w TVP Sport. Liga polska i NHL

Transmisją meczu o Superpuchar Polski Cracovia - GKS Tychy kanał sportowy Telewizji Polskiej rozpoczyna kolejny sezon hokejowy.
PHL w TVP Sport
To już 12. sezon obecności krajowego hokeja na lodzie w TVP Sport. Ta dyscyplina sportu jest obecna w ofercie kanału od samego początku, czyli od jesieni 2006 roku. W tym okresie wyprodukowano aż 368 transmisji z krajowych lodowisk, w tym mecze PHL, Pucharu Polski oraz mecze reprezentacji rozgrywane w Polsce.
W piątek (8 września 2017 roku) w Krakowie, zagrają o Superpuchar - aktualny mistrz kraju Cracovia oraz zdobywca Pucharu Polski GKS Tychy. Te dwa zespoły będą też zapewne nadawać ton rozgrywkom w sezonie 2017/18. Transmisja w TVP Sport rozpocznie się o godz. 18:15 studiem, które poprowadzi Olga Rybicka, a jej gościem będzie Tomasz Rutkowski. Mecz skomentują: Jacek Laskowski i Roman Steblecki, a wywiady przeprowadzi Anna Kozińska.

Trzy dni później, w poniedziałek (11 września) w Opolu, telewizyjna inauguracja sezonu ligowego. Rywalem Orlika będzie nowa siła w PHL, czyli Tauron GKS Katowice. Klub został wzmocniony kilkoma reprezentantami kraju oraz kanadyjskim trenerem Tomem Coolenem, który będzie także asystentem nowego trenera kadry Teda Nolana. Początek transmisji o godz. 18:20.

Hokej na lodzie to jednak nie tylko liga i reprezentacja Polski. Drugi sezon z rzędu TVP Sport będzie transmitować rozgrywki najlepszej ligi świata, czyli NHL. W sezonie zasadniczym, kibice zobaczą po dwie transmisje tygodniowo, w każdy piątek i każdą sobotę. Przy wyborze spotkań zostaną zaangażowani widzowie. Pierwsza transmisja w piątek 6 października.

W tym sezonie NHL nie przerwie rozgrywek na czas igrzysk olimpijskich, więc i TVP Sport będzie kontynuować transmisje zza Oceanu nawet podczas zawodów w Pjongczang. Oczywiście w Telewizji Polskiej znajdą się także najciekawsze mecze turnieju olimpijskiego. Zwieńczeniem kolejnego sezonu będą kwietniowe mistrzostwa świata Dywizji 1A z udziałem reprezentacji Polski oraz majowe mistrzostwa świata elity.

Komentarze (1 - 5 z 5)

Hokej to obok lekkiej atletyki, tenisa kobiecego i.kolarstwa najbardziej rozbudowana dyscyplina pod kątem ilości praw do transmisji.Brawo tak trzymać!
 5  
a znów TeFalPE sport edzie transmitowac jedno spotkanie w piatek? majac pelne prawa pokazuje jedno spotkanie, brak magazynu podsumowujacego kolejki, brak promocji sportu. tak mozna sp...dolic tylko w publicznej telewizji która zmarnotrawi dowolna ilosc pieniedzy
 7  
Podobno TVP kupiło NBA...
 1  
skad takie info?
 3  
Zobaczymy jak to wyjdzie w praniu. Meczy ligowych z polskich tafli było jak na lekarstwo. A NHL mecze głównie z nadania. Mało meczy Rangersów z Madison Sqare Garden a niektóre zespoły kompletnie pominięte.
 1