Łukasz Szewczyk13.09.2017 (17:52)brak komentarzy

National Geographic przedstawia wizję świata rządzonego przez sztuczną inteligencję

Jak będzie wyglądało życie za kilkaset lat? Nowa seria National Geographic "Za milion lat" ukazuje fascynującą i jednocześnie nieco przerażającą wizję świata przyszłości, którym rządzi sztuczna inteligencja. Wraz z każdym premierowym odcinkiem programu widzowie będą mogli obejrzeć filmy dokumentalne ukazujące przyszłe dzieje ludzkości.
"Za milion lat"
Tragiczne wydarzenia, z którymi jako ludzkość borykamy się na co dzień, mobilizują nas do szukania nowych rozwiązań technologicznych i rozwoju nauki, co w przyszłości będzie skutkować nowymi, fascynującymi możliwościami.
W serii National Geographic "Za milion lat" znamienici eksperci i futurolodzy, jak Ray Kurzweil, Michio Kaku, Peter Diamandis czy Brian Greene, wprowadzą nas do świata przyszłości, który, choć dziś przypomina film science-fiction, kiedyś może stać się realny. Roztoczą oni wizję jutra, w którym człowiek będzie mógł żyć i rozwijać się poza swoim ciałem, a światem będzie rządzić sztuczna inteligencja. Postępy w medycynie i biologii sprawią, że długość życia wydłuży się o setki lat, śmierć zaś będzie nowym początkiem. Sposób, w jaki się uczymy, komunikujemy i pracujemy, zostanie zrewolucjonizowany przez telepatię i wirtualną rzeczywistość. Ciekawość świata pchnie ludzkość w kierunku kosmosu - odkryjemy nowe planety, zasoby, a także prawdopodobnie nowe życie. Czy będzie to jednak sprzyjać ludzkości?

Emisja premierowych odcinków serii "Za milion lat" w niedziele o godz. 21.30 (od 24 września 2017 roku) na antenie National Geographic.


Przez sześć tygodni, w ramach bloku "Oto przyszłość" (d godz. 19.30), premierze każdego odcinka serii "Za milion lat" towarzyszyć będą programy ukazujące naszą przyszłość i najbardziej znaczące przełomowe wydarzenia.