Łukasz Szewczyk17.09.2017 (10:33)102 komentarze

Opole 2017. Porażka TVP: Pietrzak na scenie, pustki na widowni, w TV rozbawiona publiczność

Opolski festiwal nie pamięta takich pustek w amfiteatrze - relacjonuje drugi dzień Opola 217 lokalna Nowa Trybuna Opolska. Koncert Jana Pietrzaka odbył się przy pustej widowni, z kolei w telewizji można było zobaczyć rozbawianą publiczność.
Jeszcze w piątek prezes TVP Jacek Kurski na Twitterze chwalił się, że koncert Maryli Rodowicz oglądało 5,5 mln widzów. W rzeczywistości średnia oglądalność koncertu Maryli wyniosła 3,5 mln widzów, z kolei drugi koncert debiutantów oglądało już tylko 1,8 mln widzów. Średnia oglądalność za pierwszy dzień festiwalu wyniosła ponad 2,6 mln widzów. Sobotni koncert premier oglądało 2,4 mln widzów, a koncert Jana Pietrzaka 0,9 mln widzów. Średnia dla soboty - 1.6 mln widzów. Jaka będzie oglądalność całego festiwalu, dowiemy się w poniedziałek.
Na razie internet obiegają zdjęcia, które pokazują zupełnie inną rzeczywistość sobotniego koncertu Jana Pietrzaka. W telewizji można było zobaczyć rozbawioną publiczność, bo operatorzy TVP skupiali się na pokazywaniu wąskich kadrów. W rzeczywistości tuż po koncercie Premier opolski amfiteatr opustoszał.

Jak relacjonuje Nowa Trybuna Opolska, która od lat relacjonuje festiwale, opolski festiwal nie pamięta takich pustek w amfiteatrze, jak w sobotę wieczorem. Według gazety, po sobotnim koncercie Premier widownia z minuty na minutę się przerzedzała, by na finał koncertu Jana Pietrzaka "Z PRL-u do Polski" zajęte były dwa przednie sektory. Pusta była również loża VIP-ów.

Opolski amfiteatr podczas koncertu Jana Pietrzaka / Fot. Wideo-relacja nto.pl
Opolski amfiteatr podczas koncertu Jana Pietrzaka / Fot. Wideo-relacja nto.pl
Podobne zdjęcia na Facebooku zamieścili reporterzy opolskiego oddziału Gazety Wyborczej:

Opole 2017 / Fot. Facebook
Opole 2017 / Fot. Facebook
Jak relacjonuje Gazeta Wyborcza, widzowie zaczęli masowo wychodzić tuż po koncercie premier. Sytuację próbował ratować wodzirej, który prosił publiczność, by ta przeszła nieco bliżej, jeśli widzą wolne miejsca w dolnych sektorach. Jak opisuje opolska Gazeta, kamerzyści desperacko szukali osób, które można byłoby pokazać. Jeden z nich stanął przed dwiema kobietami i zachęcał je gestami do bujania się. Ostatecznie do finału maiło dotrwać około 200 osób.
nto.pl/Gazeta Wyborcza/wł.

Komentarze (1 - 10 z 102)

Mój boże :D :D :D
Kanalie nie chcą łykać pisowskiej propagandy?
Co za niewdzięczny wiadomy element finansowany z wiadomych ośrodków przez wiadome kręgi :D :D
Ożeż ty gorszy sorcie - za karę nie będzie disco polo od alimenciarza kÓrskiego :D :D
 58  
Ale brzydki suweren! Podobno 44% poparcia, a w Nowogrodzie (między Olsztynem a Białymstokiem, czyli w mateczniku pisu) kandydat jedynej słusznej przegrywa sromotnie. W Opolu mało kto chce słuchać pieprzaka. Niby 50-lecie Egidy, a nikt z dawnych aktorów tego kabaretu jakoś nie chce stanąć obok szefa.
 41  
Haha, przecież to było do przewidzenia :)
 38  
A jeszcze dzień wcześniej zachwycałi się Opolem. Czy tym razem powtórzą propagandowo że był sukces?
W końcu wg pisiaków im mniej ludzi ogląda program telewizyjny, tym bardziej jest on wybitny :P
 20  
"W telewizji można było zobaczyć rozbawioną publiczność, bo operatorzy TVP skupiali się na pokazywaniu wąskich kadrów. W rzeczywistości tuż po koncercie Premier opolski amfiteatr opustoszał. "

I to przykład jak w soczewce jaką wodę z mózgu robią tym biednym ludziom którzy oglądają tą telewizję ;)
 31  
Treść komentarza ukryta z powodu zbyt niskiej oceny - kliknij by wyświetlić
Artykuły lewackie a BARANY czytają i wyją uuuuuuuuuuuuuuuu!
 83  
Treść komentarza ukryta z powodu zbyt niskiej oceny - kliknij by wyświetlić
Porażką to był TVN-owski festiwal w Sopocie, TVP1 w trakcie festiwalu była zdecydowanym liderem pod względem oglądalności, zostawiając konkurencję daleko w tyle, a publiczność opuściła amfiteatr przez wyjątkowo brzydką pogodę.
 85  
Zdjęcia też pewnie lewackie? :lol
 38  
Treść komentarza ukryta z powodu zbyt niskiej oceny - kliknij by wyświetlić
Niezadowoleni to niech wam Michnik z Lisem zaśpiewają:)
 69  
Treść komentarza ukryta z powodu zbyt niskiej oceny - kliknij by wyświetlić
Szacunek panie Janie.KODziarstwo i głupia gimbaza tak nie zrozumie pana żartów,za wysoki poziom,dla nich jest Neonówka.
 68