Łukasz Szewczyk03.10.2017 (21:30)2 komentarze

Alicja Rega będzie reprezentantowała Polskę na Eurowizji Junior 2017 (wideo)

Alicja Rega z utworem "Mój dom" wygrała Krajowe Eliminacje do Eurowizji Junior Song Contest Gruzja 2017 i będzie reprezentować Polskę podczas wielkiego finału Eurowizji Junior, który odbędzie się 26 listopada 2017 roku w Gruzji.
Alicja Rega / fot. Natasza Młudzik/TVP
Alicja Rega / fot. Natasza Młudzik/TVP
Głos Alicji Regi oraz jej liryczną piosenkę "Mój dom" docenili podczas koncertu na żywo widzowie TVP1, którzy swój wybór potwierdzili w głosowaniu SMS-owym oraz jury w składzie: Artur Orzech - dziennikarz muzyczny, Natalia Szroeder - piosenkarka, kompozytorka, autorka tekstów i gwiazda muzyki pop, oraz Sylwia Lipka - wideoblogerka i wokalistka. Wydarzenie w koncertowym stylu poprowadził wokalista, kompozytor i prezenter Rafał Brzozowski.

14-letnia Alicja Rega od 7 roku życia uczy się gry na gitarze i fortepianie, a wokalne umiejętności zdobywa w Centrum Sztuki Wokalnej w Rzeszowie. Ma duże doświadczenie sceniczne, a na koncie liczne sukcesy na wielu ogólnopolskich i międzynarodowych festiwalach piosenki. Ostatnie nagrody Alicji to m.in.: Grand Prix na XVII Ogólnopolskim Konkursie Piosenki "Wygraj Sukces" w Tarnobrzegu, Grand Prix XX Polsko-Niemieckiego Festiwalu Kultury Dziecięcej i Młodzieżowej "Razem we Wspólnej Europie" w Monachium, czy Grand Prix w IV Międzynarodowym Festiwalu Piosenki "Złote Talenty w Złotej Pradze". Młoda wokalistka wydała już dwa własne single, wzięła też udział w nagraniu piosenek Majki Jeżowskiej: w duecie z Braćmi Golec na płycie "Czarodzieje uśmiechu 2" oraz w duecie z Łukaszem Zagrobelnym na płycie "Czarodzieje uśmiechu 3", z których dochód został przekazany na program "Nie nowotworom u dzieci". Wzięła udział również w nagraniu płyty z kolędami pt. "Zadumany cały świat", która ukazała się końcem 2014 roku.

Cieszący się ogromną popularnością konkurs Eurowizja Junior został zainicjowany z myślą o najmłodszych wykonawcach w 2003 roku. Na konkurs mogą zgłaszać się z premierowym utworem młodzi piosenkarze w wieku 9-14 lat. W ubiegłym roku gospodarzem Finału Eurowizji Junior 2016 była Malta. Polskę w konkursie Eurowizji Junior 2016 reprezentowała Oliwia Wieczorek, zaś zwyciężczynią finału została Gruzinka Mariam Mamadaszwili.

Komentarze (1 - 2 z 2)

14 lat? wygląda na 3o
 2  
ladnie spiewa ale przy tym mozna umrzec
 1