Łukasz Szewczyk04.10.2017 (17:38)brak komentarzy

Galę PGE Ekstraligi poprowadzą Daria Kabała-Malarz i Marcin Majewski. Transmisja w nSport+

W poniedziałek (9 października 2017 roku) odbędzie się Gala PGE Ekstraligi. Będzie to okazja do podsumowania rozgrywek, a także do wręczenia nagród dla bohaterów sezonu. Wzorem ubiegłego roku, laureatów w pięciu kategoriach wybrali kibice w internetowym głosowaniu. Transmisja z gali na antenie nSport+.
Gala PGE Ekstraligi
Fogo Unia Leszno mistrzem Polski, BETARD Sparta Wrocław ze srebrnym medalem i CASH BROKER Stal Gorzów na najniższym stopniu podium - najważniejsze rozstrzygnięcia w PGE Ekstralidze już za nami, ale przed nami uroczyste podsumowanie sezonu na Gali PGE Ekstraligi. To właśnie 9 października poznamy laureatów "Szczakieli", czyli nagród dla bohaterów tego sezonu.
Zwycięzców pięciu kategorii wybrali kibice żużla poprzez głosowanie internetowe. Do 25 września fani mogli oddawać swoje głosy w następujących kategoriach: Niespodzianka Sezonu, Najlepszy Junior, Najlepszy Trener/Menedżer, Najlepszy Zawodnik Zagraniczny, Najlepszy Zawodnik Polski. Głosowanie cieszyło się wielkim zainteresowaniem, w sumie oddano ponad 100 tys. głosów.

Zwycięzcę w kategorii Najlepszy Wyścig Sezonu wskaże Kapituła Gali PGE Ekstraligi złożona z ekspertów i dziennikarzy (Krzysztof Cegielski, Tomasz Dryła, Adam Malecki, Dariusz Ostafiński, Mateusz Puka). Nagroda dla Najlepszej Drużyny Sezonu powędruje tradycyjnie w ręce zdobywcy tytułu mistrzowskiego - w sezonie 2017 FOGO Unii Leszno. Przyznana będzie też nagroda specjalna - Złoty Szczakiel.

Uroczysta Gala PGE Ekstraligi w poniedziałek (9 października 2017 roku) od godziny 20.30 na żywo w nSport+. Galę poprowadzą - jak w zeszłym roku - dziennikarze nc+ Daria Kabała-Malarz oraz Marcin Majewski.