Łukasz Szewczyk10.10.2017 (14:52)45 komentarzy

Smokowski i Twarowski znikają z "Ligi+ Extra"

Popularny duet dziennikarzy sportowych znika z anteny Canal+ wcześniej niż zapowiadano.
Multiliga+
Okazuje się, że magazyn "Liga+ Extra" z 1 października, był ostatnim, który poprowadzili razem Tomasz Smokowski i Andrzej Twarowski. Jak poinformował na Twitterze Krzysztof Stanowski, platforma nc+ zdecydowała się na wcześniejsze niż wcześniej zakładano ściągnięcie dziennikarzy z wizji, bez pożgania się z widzami. Prowadzącym "Ligę+ Extra" będzie Krzysztof Marciniak, w program w nowej formule zadebiutuje 22 października.
Jak już informowaliśmy, po ponad 20 latach pracy w Canal+, popularny duet dziennikarski Tomasz Smokowski i Andrzej Tworowski postanowili rozstać się ze stacją. Początkowo zakładano, że dziennikarze na wizji pozostaną do końca października. Z wcześniejszych informacji wynika, że dziennikarze rzucają telewizję i przenoszą się do internetu, gdzie mają poprowadzić autorski program sportowy. media spekulują także, że dziennikarze planują rozpocząć współpracę z Grupą Polsat.

C+ dziekujemy
C+ dziekujemy
Tomasz Smokowski z telewizją Canal+ związany był od samego początku swojej zawodowej kariery (od 1995 roku). Zdobył sporą popularność wśród widzów, stając się jedną z bardziej rozpoznawalnych twarzy Canal+. Wraz z Andrzejem Tworowskim prowadził popularny magazyn "Liga+ Extra". Komentował mecze ligi głównie polskiej i francuskiej. W latach 2011-2014 był także szefem sportu nc+, ale zrezygnował na rzecz pracy dziennikarskiej.

Z kolei Andrzej Twarowski z telewizją Canal+ związany był od 1996 roku. Przed pracą w Canal+ współpracował z Gazetą Wyborczą, Expressem Wieczornym oraz radiową Trójką. Wśród abonentów Canal+ lubiany nie tylko za magazyn "Liga+ Extra", ale także za komentarz ligi angielskiej, szczególnie razem z Rafałem Nahornym.

Komentarze (1 - 10 z 45)

Nie ma co, ale ich potraktowali - za 20 lat rzetelnej i sumiennej pracy.. Brawo NC+ Abonentów traktują przedmiotowo, ale nie spodziewałem się, że tak też potraktują ikony śp. Canal+
 51  
Liga+extra juz nie będzie taka sama., tylko jeszcze gorzej :-(
 25  
Na początek powrót do L+E bez publiczności, jak dawniej.
 9  
niestety ale c+ upada - i obserwujemy to od fuzji cyfry z n. zaczelo sie od chamstwa na infolini wsród konsultantów, stronie antync+, potem powolna utrata praw do lig i wytwórni, rzadania wysokich cen twierdzac ze c+ to premium eksluzif a w rzezywistosci g..wno opakowane z zloty papierek. dzisiejszy c+ nie przypomina w niczym tego z lat 2000 ( c+, c+ niebieski, c+ zólty - 3 kanaly a bylo do ogladania wiecej niz obecnie) osmieszajac sie puszczajac kawaliady, regaty i golf.
przypomne jeszcze odejscia z c+: mateusz borek i roman kolton, jacek laskowski, janusz basalaj, teraz andrzej twarowski i tomasz smokowski.
chyba nie zrozumialem oferty - jak brzmi canalowy klasyk.
 32  
Hahaha!!! ŻENADA ROKU nc+!!! Potraktowali ich po chamsku!!! Jesli prawdą będzie, że pójdą do Polsatu, to zapewne Polsat zrobi wszystko by mieć ligę polską u siebie, a wtedy nc+ popłynie! Sam jestem z nimi dla LM ii naszej ligi, ale po tym co widzę, bardzo poważnie się zastanawiam czy w lipcu nie zrezygnować i właśnie pójść do Polsatu, bo jednak LM to LM :)
 17  
Sami się potraktowali, więc niech nie mają pretensji do nikogo. Tylko szczury uciekają pierwsze z tonącego okrętu.
 26  
A ja się pytam kto wygrał przetarg na NBA, 17 października rusza sezon a tu cisza.
 11  
"Media spekulują także, że dziennikarze planują rozpocząć współpracę z Grupą Polsat."

Było by fajnie gdyby to była prawda Polsat mógłby zawalczyć z Canal + oprócz LM i LE mogli by przejąć Ekstraklasę i inna ligi od C + i utworzyć kanał premium sportowy .
 2  
NC+ ma prawa do NBA do końca 2017 roku. Przetarg na kolejne lata dopiero będzie.
 8  
NC+ ma prawa do NBA do końca 2017 roku. Przetarg na kolejne lata dopiero będzie.
Nie prawda. Mieli na sezon 2016/2017 ale nie maja na 2017/2018, Znajdź sobie info na media2.
 6