Łukasz Szewczyk12.10.2017 (14:50)1 komentarz

Filmowe Halloween w Stopklatce TV

Wampiry, seryjni mordercy i tajemnicze zniknięcia. Stopklatka TV przygotowała dla swoich widzów halloweenowy wieczór pełen grozy.
"Byzantium"
Halloween to okazja, by przeżyć wieczór pełen mocnych wrażeń. W specjalnym maratonie przygotowanym na ten dzień Stopklatka TV zaprasza widzów na filmy, w których główne role odgrywać będą wampiry oraz bezlitośni zbrodniarze. Halloween stacja rozpocznie komedią z elementami horroru "Wampirzyce" (31 października, godz. 20.00), gdzie w tytułowe role wcieliły się Krysten Ritter oraz Alicia Silverstone. Film opowiada historię Stacy i Goody - dwóch młodych wampirzyc, których pełne przygód życie pewnego dnia mocno się komplikuje. Jedna z nich zaczyna umawiać się z chłopakiem, którego kiedyś już porzuciła, druga natomiast zachodzi w ciążę z synem... łowcy wampirów! Dziewczyna dowiaduje się, że jej dziecko przeżyje tylko wtedy, gdy ona sama znowu stanie się człowiekiem.
Następnie Stopklatka TV pokaże thriller "Byzantium" (godz. 21.55) ze wschodzącą gwiazdą kina - Saoirse Ronan. Bohaterkami filmu są dwie wampirzyce, matka i córka, które ścigane przez tajemniczego mężczyznę, znajdują schronienie w opustoszałym pensjonacie. Kiedy na jaw wychodzi skrywana tajemnica o naturze kobiet, rozpoczyna się seria dramatycznych wydarzeń. Ta trzymająca w napięciu opowieść spodobała się zarówno widzom jak i krytykom. Odnaleźć w niej można elementy horroru, thrillera, ale również dramatu opowiadającego o dojrzewaniu i samotności, a także intymnej relacji bohaterek.

Dla najodważniejszych widzów stacja przygotowała na koniec dnia kultowy horror "Teksańska masakra piłą mechaniczną" (godz. 0.30). Piątka nastolatków wyrusza w podróż przez odludne tereny stanu Teksas do opuszczonego domu dziadków jednego z bohaterów. Na miejscu okazuje się, że trafili na mroczną farmę, którą zamieszkuje rodzina krwiożerczych kanibali, polujących na turystów. W tajemniczy sposób przyjaciele zaczynają po kolei znikać... Film dał początek całej serii horrorów o psychopatycznym mordercy uzbrojonym w tytułowe narzędzie zbrodni. "Teksańska masakra piłą mechaniczną" obecnie uważana jest za jeden z najbardziej przerażających obrazów w historii kinematografii.

Komentarze (1 - 1 z 1)

ale to juz było....
 6