Łukasz Szewczyk13.10.2017 (8:35)32 komentarze

TVP2 po krytyce w Radiu Maryja zawiesza emisję "Magazynu kryminalnego 997"

"magazyn kryminalny 997" miał być jednym z hitów jesiennej ramówki TVP. Po emisji pierwszego odcinka znika z anteny TVP2. Czy wróci?
"997 – Fajbusiewicz na tropie"
W minionym tygodniu (5 października), po kilka latach przerwy, na antenie TVP2 zadebiutował "Magazyn kryminalny 997" w nowej odsłonie. Wczoraj (12 października 2017 roku) drugi odcinek programu nie został wyemitowany.
Prowadzący program Michał Fajbusiewicz w rozmowie z Presserwisem przyznaje, że otrzymał informacje o wstrzymaniu dalszej emisji z sugestią, że "trzeba popracować nad lepszą jakością programu". Przyznaje, że zdziwiony jest decyzją, bo jak mówi: "dopiero co spotkaliśmy się z dyrekcją Dwójki i omawialiśmy kolejne odcinki". Sugeruje, że program może już nie wrócić do TVP2

Biuro prasowe Telewizji Polskiej przekonuje jednak, że to tylko chwilowe zawieszenie emisji. "Kierownictwo programu TVP2 podjęło autonomiczną decyzję o zawieszeniu emisji programu "997" na okres najbliższych dwóch tygodni w celu dokonania koniecznych zmian w formacie programu" - czytamy w oświadczeniu.

Okazuje się, że przyczyną zawieszenia emisji jest krytyka programu na internetowych stronach Radia Maryja. "Najciekawszy pomysł, jaki trafił się prezesowi Kurskiemu, to powrót magazynu "997" towarzysza Michała Fajbusiewicza. Ten magazyn rozpoczął się w 1986 roku, kiedy uzyskał akceptację towarzysza generała Czesława Kiszczaka i tak egzystował sobie przez długie lata" - napisał prawicowy publicysta Witold Gadowski,. "Program "997" wraca na antenę telewizji publicznej jakby nigdy nic, już bez rekomendacji nieodżałowanego zapewne w pamięci towarzysza Fajbusiewicza towarzysza Czesława Kiszczaka, ale za to z rekomendacją prezesa Jacka Kurskiego" - dodaje Gadowski.
Presserwis/TVP2

Komentarze (1 - 10 z 32)

Słusznie! Powinno się jeszcze zdekomunizować sam nr 997 i zastąpić bardziej patriotycznym, np. 1004.
 39  
Jak program telewizyjny ma korzenie PRLowskie to be, ale jak porucznik Piotrowicz był komunistycznym prokuratorem, to cacy...
 52  
Niezliczona jest lista sukcesów starych-nowych programów pod wodzą nowego Prezesa Jacka
 31  
walić piSS i radio ma ryja
 44  
Buhahaha...
Kolejny sukces pisowskiej neobolszewii:D
Czego sie towarzysze nie tkną, to sie w kupę zamienia!!!
Co za nieudaczna trzoda Kaczorowa:D
 24  
Coraz mniej ludzi przychodzi do kościołów. Czas mafii watykańskiej dochodzi końca. Niedługo w kościołach będą McDonals-y.
 22  
Polska czyli kondominium Watykańsko - Amerykansko - Zydoskie
 12  
@emeryt67. Mcdonaldsy to później. Najpierw czarni otworzą sexszopy, a maja w tym biznesie też doświadczenia niemałe.
 15  
"Okazuje się, że przyczyną zawieszenia emisji jest krytyka programu na internetowych stronach Radia Maryja. "

I wszystko jasne :-) Pan redaktor dostał tajną notę od Pudelka, który jako pierwszy podał te rewelacje! Oczywiście najważniejszym komentatorom m2 takie źródło nie przeszkadza, ważne, że wali w Kurskiego ;D
 21  
Podaj inny logiczny powód zdjęcia z anteny programu, który jeszcze rano był reklamowany do emisji.
Nawet jeśli prawdą jest to że wróci, to ktoś kto układa ramówkę w tej telewizji nadaje się do zwolnienia.
Kto daje do emisji program, pokazuje 1 odcinek, a potem go zdejmuje mówiąc, że nie jest przygotowana ramówka żeby go emitować i trzeba z nią zrobić porządek? :)

To się kupy kota nie trzyma :P
 10