Łukasz Szewczyk17.10.2017 (17:06)35 komentarzy

Nowa TV stawia na seriale dokumentalne. Mniej publicystyki

Od listopada 2017 roku na antenie telewizji Nowa TV dominować będą filmy i seriale dokumentalne. Zmienia się także strategia stacji w zakresie dystrybucji oferty newsowo-publicystycznej - część programów pozostaje na antenie a część jest przenoszona do Internetu.
NOWA TV
Od listopada w ramówce Nowej TV miejsce "Mody na sukces" zajmie popularny serial dokumentalny "Wojny magazynowe", który pokazuje, jak można zyskać majątek lub wiele stracić, licytując przysłowiowego kota w worku, czyli zawartość zamkniętego schowka magazynowego.
- "Moda na sukces" wprowadzona została na antenę Nowej TV z myślą o szerokim kręgu odbiorców naziemnej platformy cyfrowej. Jednak MUX-8 po roku funkcjonowania nadal nie gwarantuje dostatecznego zasięgu, w związku z czym struktura widzów jest inna niż zakładaliśmy. W miejsce "Mody na sukces" proponujemy więc od listopada serial "Wojny Magazynowe", który powinien lepiej odpowiadać oczekiwaniom widzów Nowej TV - mówi Ewa Latkowska, dyrektor operacyjny pionu telewizyjnego w Grupie ZPR Media.

W sobotnie popołudnia Nowa TV emitować będzie maratony serii "Akcja renowacja", w której można zobaczyć, w jaki sposób przywracane są do życia stare, kultowe przedmioty. W poniedziałki Nowa TV zaprasza na premierowe dokumenty o tematyce katastroficznej - po godz. 22.00 oglądać będzie można serial "Ewakuacja Ziemi", pokazujący różne scenariusze katastrofy globalnej, a po 23.00 - serial "UFO, odtajnione akta", ujawniający zawartość ściśle tajnych rządowych dokumentów, dotyczących niezidentyfikowanych obiektów latających. W środy między 20.00 z 22.00 emitowane będą dokumenty medyczne, m.in. "Skalpel w brzuchu" (o błędach chirurgów), "Wielka waga, wielka miłość" (o parze, która wspólnie walczy z otyłością), "Uzależnieni od jedzenia", "Najgrubszy człowiek świata".

Nowa TV zmienia także strategię dystrybucji swojej oferty newsowo-publicystycznej, a newsroom telewizyjny rozszerza kompetencje o produkcję wideokontentu. - Stawiamy na serwis informacyjny "24 godziny", który od początku istnienia tworzony jest tak, aby dostarczać wartościowych treści newsowych zarówno widzom, jak i internautom. Program jest codziennie transmitowany nie tylko na antenie, ale także na Facebooku, gdzie stanowi premium content. Niektóre materiały "24 godzin" dystrybuowane w sieci osiągają powyżej 10 mln wyświetleń, co dowodzi wielkiego potencjału udostępnianych przez nas treści - wyjaśnia Ewa Latkowska.

Część programów publicystycznych pozostaje na antenie a część przenoszona jest do Internetu. Z anteny znikają m.in. "Teraz ja!" Tomasza Skielskiego i "Proste pytanie" Marka Czyża. W dotychczasowej formie pozostają programy Sławomira Jastrzębowskiego "Więc jak" oraz Adama Federa "Federacja". Widzowie nadal będą mogli oglądać także "Super Temat", ale częstotliwość jego emisji będzie uzależniona od wydarzeń, w których wspólne interwencje podejmować będą dziennikarze "Super Expressu" i Nowej TV.

- Obecnie intensywnie pracujemy nad stworzeniem nowych formuł dla pozostałych programów, a także nad zbudowaniem ciekawej i kompleksowej oferty newsowo-publicystycznej skierowanej do internautów - dodaje Ewa Latkowska.

Przypomnijmy, że kanał Nowa TV jest ogólnodostępny za pośrednictwem ósmego multipleksu naziemnej telewizji cyfrowej (DVB-T). Kanał dostępny jest także w ofertach platform satelitarnych oraz w sieciach kablowych.

Komentarze (1 - 10 z 35)

"Wojny magazynowe", ale hit!!! Można sobie obecnie pooglądać na:
- DTX
- Fokus TV
- LifeTime
- TTV
 35  
Same bzdurne programy dla gimbusów
 32  
Czyli miazga alla usa... a le kanal
 25  
Ściągają to co miało im dać oglądalność. Ja im proponuje dac wiecej seriali animowanych w tym tez takie dla dorosłych jak Simpsonowie, Amerykański tata itd.
 14  
Czego się śmiejecie ? Przecież taki sam kontent jest na płatnych kanałach ze stajni DISCOVERY. I nawet jako jeden z kanałów w paczce Canal+. To ja już wole mieć te wiochę za friko (w DVB-T) niż płacić za nią kablówkom/NC+/CP. :)
 15  
"Wojny magazynowe", ale hit!!! Można sobie obecnie pooglądać na:
- DTX
- Fokus TV
- LifeTime
- TTV
Ta, szczególnie jak ktoś ma tylko naziemną (a takie jest głównie przeznaczenie tego kanału) to zobaczy sobie DTX lub LifeTime...
 6  
Korporacyjna gadka. Powiedzcie wprost, że kurek z kasą został zakręcony i oszczędzacie na czym tylko się da...
 20  
kto z Was tak z reka na sercu ogląda Nową TV czy Metro nie mówiąc już o WP z Orłosiem na czele ...
 15  
Ja oglądam. Nie mogę już słuchać tej pisowskiej papki w TVPis i Trwam.
 9  
Na taka ramówkę jak wojny magazynowe "sikam ciepłym moczem " niech spadają .
 22