Łukasz Szewczyk20.10.2017 (15:01)6 komentarzy

Eurosport z wyłącznymi prawami do Formuły E na kolejne trzy sezony

Eurosport pozyskał prawa do transmisji wyścigów Formuły E na 54 europejskich rynkach począwszy do sezonu 2017/18. Nowy sezon rozpocznie się 2 grudnia 2017 roku w Hong Kongu. Formuła E wzbogaci ofertę sportów motorowych w Eurosporcie.
Formuła E
W nadchodzący sezonie Eurosport po raz pierwszy pokaże wszystkie rundy mistrzostw na żywo w całej Europie. Formuła E to organizowane pod egidą FIA (Międzynarodowa Federacja Samochodowa) wyścigi samochodów elektrycznych. Biorą w nich udział m.in. zespoły Audi, Citroen-DS, Renault czy Jaguar. W stawce znajdziemy uznanych kierowców takich jak Niemiec Nick Heidfeld, czy Brazylijczycy Nelson Piquet Jr i Lucas di Grassi, który będzie bronił tytułu.
Od weekendu 2-3 grudnia 2017 roku, kiedy sezon rozpocznie się dwoma wyścigami w Hong Kongu, kierowcy będą ścigać się na ulicach największych światowych metropolii takich jak Paryż, Berlin, Rzym, Nowy Jork, czy Sao Paulo. Przez kolejne trzy lata Eurosport pokaże na żywo wszystkie wyścigi w 54 krajach Europy, posiadając w 52 z nich wyłączne prawa (poza Wielką Brytanią i Włochami). Na niektórych rynkach Eurosport będzie sublicencjonował prawa.*

Jako nadawca Formuły E, Eurosport oferuje markom możliwość współpracy na dynamicznym rynku sportów motorowych oraz kontaktu z fanami za pośrednictwem telewizji, digitalu i mediów społecznościowych w jednym, połączonym ekosystemie w całej Europie.

- Wyjątkowe podejście do innowacji i chęć próbowania nowych rozwiązań dla zaangażowania fanów pasjonujących się sportami motorowymi stanowią bardzo realne połączenie formuły E i wartości, którymi kieruje się Eurosport. Jako nadawca mistrzostw w ostatnich dwóch sezonach, wierzymy, że przyczyniliśmy się do rozwoju tej dyscypliny. Mając na uwadze ugruntowane portfolio sportów motorowych w Eurosporcie, cieszymy się, że ponownie będziemy mogli dostarczać transmisje Formuły E do większej liczby kibiców od sezonu 2017/18 - mówi Peter Hutton, CEO Eurosport.


Dzięki pozyskaniu praw do Formuły E, Eurosport wzbogacił portfolio sportów motorowych, w którym są już transmisje z prestiżowego wyścigu 24h Le Mans (Europa, Azja i Pacyfik), World Turing Car Championship (Europa, Azja i Pacyfik), SBK World Championships (Europa) oraz Moto GP (sześć krajów europejskich).

Kalendarz mistrzostw Formuły E w sezonie 2017/18:
• 2-3 grudnia 2017 - Hong Kong, Hong Kong Central Harbourfront Circuit
• 13 stycznia 2018 - Marrakesz, Maroko, Circuit International Automobile Moulay El Hassan
• 3 lutego 2018 - Santiago, Chile
• 3 marca 2018 - Meksyk, Meksyk, Autodromo Hermanos Rodriguez
• 17 marca 2018 - Sao Paulo, Brazylia
• 14 kwietnia 2018 - Rzym, Włochy
• 28 kwietnia 2018 - Paryż, Francja, Paris Street Circuit
• 19 maja 2018 - Berlin, Niemcy, Tempelhof Airport Street Circuit
• 10 czerwca 2018 - Zurych, Szwajcaria
• 14-15 lipca 2018 - Nowy Jork, Stany Zjednoczone, Brooklyn Street Circuit
• 28-29 lipca 2018 - Montreal, Kanada, Montreal Street Circuit

Komentarze (1 - 6 z 6)

No i fajnie.
 10  
MOŻE KUPIĄ WIECEJ PRAW DO SPORTOW MOTOROWYCH?
 1  
stracili Bundesligę więc musieli coś kupić, pytanie czy bedzie oglądalność??
 0  
Czy Borowczyk komentuje F2 w Polsacie Sport.
 0  
raczej Sobierajski i/lub Jędrzejewski
 0  
Formuła E to wyścigi samochodów elektrycznych.
 0