Łukasz Szewczyk26.10.2017 (14:46)11 komentarzy

Maciej Dowbor poprowadzi serię dokumentów o osobach niepełnosprawnych w Super Polsat

Czy możliwe jest podróżowanie na rowerze, gdy mamy amputowaną nogę? Lub drift samochodem rajdowym, chociaż obie ręce straciło się w wypadku? Od 12 listopada 2017 roku widzowie Super Polsat będą mogli się o tym przekonać na własne oczy.
Maciej Dowbor / Fot. Polsat
"SuperLudzie" to seria dokumentów przedstawiająca osoby niepełnosprawne, które przełamują każdą barierę i pokazują, że niemożliwe nie istnieje. Sięgają dalej niż inni. Patrzą na świat z innej perspektywy. Potrafią być szybcy. Najszybsi. Docierają w najdalsze zakamarki świata. Niektórzy z nich są artystami. Inni uczynili ze swojego życia sztukę. Kochają wyzwania. Kochają swoje rodziny. Żyją chwilą. Bez barier. Mijamy ich codziennie na ulicy. Są naszymi koleżankami, szefami, sąsiadami. Żyją wśród nas. Ich postawa może stanowić motywację dla wszystkich, także osób w pełni sprawnych fizycznie.
Krzysztof Stern / Fot. Polsat
Widzowie poznają bliżej m.in. Sylwię Gajewską, która choruje na artrogrypozę, zwaną też wrodzoną sztywnością stawów. Sylwia pomimo swoich codziennych zmagań jest modelką oraz założycielką pierwszej w Polsce agencji dla niepełnosprawnych modelek i modeli. Zobaczą również historię Iwony Cichosz - Miss Świata Głuchych oraz uczestniczki programu "Dancing with The Stars. Taniec z Gwiazdami" oraz Rafała Gręźlikowskiego - podróżnika po amputacji nogi, który zwiedza świat na rowerze, poszukując ruin zamków. Bohaterem jednego z odcinków serii będzie także Bartosz Ostałowski - jedyny na świecie kierowca wyścigowy po amputacji obydwu rąk.

Iwona Cichosz / Fot. Polsat
Twórcy programu towarzyszą "SuperLudziom" z kamerą, obserwując ich codzienne życie oraz pasje, którym się poświęcają i wkładają w nie całą swoją energię. "SuperLudzie" to program, który łamie wszelkie stereotypy.

Emisja serii "SuperLudzie" w niedziele o godz. 11.00 i 17.00 (od 12 listopada 2017 roku) na antenie Super Polsat. Program prowadzi Maciej Dowbor.

Komentarze (1 - 10 z 11)

Pokażcie jak radzą sobie starsi niepełnosprawni, kiedy niepełnosprawność bardziej się rozwinie a rodziców już nie ma. Póki młody to no problem.
 4  
Jestem podobnego zdania jak Przedmówca. Akurat jestem osobą niepełnosprawną i - na szczęście - Rodzice wciąż żyją. Uważam jednak, że cykl materiałów o problemach codzienności takich ludzi, nie zostanie nigdy pokazany. Dlaczego?... Bo to nie chwytliwe i się nie sprzeda. Nie chodzi o litość nad niepełnosprawnymi, tylko o bycie szczerym z rzeczywistością.
 7  
Dowbor jest sam niepełnosprawny. Nie zapomnę jak się dał wkręcić przez Szymona Majewskiego, kiedy ten mu podesłał koleżankę podobną do Radwańskiej a ten jełop to łyknął. Jak można być takim naiwniakiem? Zaistniał tylko i wyłącznie dzięki swojej mamusi.
 3  
nie uwazacie ze trzeba sobie radzic zawsze czy rodzice są czy ich nie ma ?jestem niepelnosprawna osoba jezdze na wózku i jakos nie mam problemu z dawaniem sobie rady w zyciu spiewam gram pracuje ucze sie języka niemieckiego jak cie zycie potraktowalo nie laskawie to trzeba sie odwdzieczyc i powiedziec sobie NIE PODDAM SIE jak cie wypchna drzwiami to i tak wejde ale oknem ludzie nie rozczulajcie sie bo to i tak nic nie da nałatwiej jest powiedziec ja nie dam rady nie mam sily nie umiem ale co dalej ?musimy zycie brac takim jakim jest nikt nie obiecywal ze bedzie latwo my musimy pokazac zdrowym ze potrafimy zyc i cieszyc sie życiem niech biorą od nas przyklad ze chciec to móc pozdrawiam i do przodu!!!!!!:)
 1  
Małymi kroczkami a do przodu. Żeby cały problem pokazać, trzeba od czegoś zacząć. Więc nie rozumiem, czemu krytyka od razu, właśnie wtedy, gdy Polsat robi pierwszy krok? Więcej wiary.
 0  
To czy jest pełnosprawny i bez kary za rozbicie i zabicie chłopaka? Sprawie łeb ukręcono? Przedawniła się? Tatuś załatwił?
 0  
Ten program podobnie jak Nasz nowy dom to będą moje obowiązkowe programy w polsacie. Świetnie, że w polsacie porusza się takie tematy.
 0  
Kolejna ciekawy program na antenie Super Polsatu. Coraz lepiej ten kanał wygląda. Program Dowbora zapowiada się naprawdę super. Z pewnością będę go oglądał.
 0  
Program pokaże ludzi, którzy pomimo swojej niepełnosprawności i kłopotów ze zdrowiem nie poddali się i wznieśli się na szczyty swoich możliwości. Z pewnością nowy program polsatu będzie chętnie oglądany.
 0  
Jest zapotrzebowanie na takie programy i myślę, że polsat dobrze robi, a ma doświadczenie z programem Nasz nowy dom. W świetle paradokumentów, taki prawdziwy traktujący o problemach ludzi niepełnosprawnych to będzie mocna pozycja ramówki polsatu.
 0