Łukasz Szewczyk27.10.2017 (16:14)4 komentarze

Radio Kampus z nową identyfikacją wizualną

Studenckie Radio Kampus zaprezentowało nowy logotyp, który ma oddawać dynamikę i świeżość charakterystyczną dla stacji. Minimalizm projektu i typografia nawiązują do dźwięku.
Radio Kampus
- Zawsze byliśmy wokół tego, co świeże w muzyce, kulturze i mieście. To odważny, świetny projekt - podkreśla Wojtek Rodek, redaktor naczelny Radia Kampus.
Nowe logo, a także całą identyfikację wizualną, przygotowało warszawskie studio UVMW. - Nowy logotyp Radia Kampus opowiada w metaforyczny sposób o dźwięku. Uprościliśmy do minimum formę otrzymując optyczny znak typograficzny - mówi Jacek Walesiak, Creative Director studia UVMW. - Tak jak Radio Kampus to dynamiczna i zmienna struktura, tak samo znak może zachowywać się w różny sposób - być statyczny, być wypełniany treścią tekstową, być elementem grafiki . Czerpiemy pełnymi garściami z modernizmu lat 60/70 i powracających z tamtych lat wzorców na proste, ale przy tym inteligentne rozwiązania graficzne - dodaje Walesiak.

Nowa identyfikacja wizualna Radia Kampus
Nowa identyfikacja wizualna Radia Kampus
Nowa identyfikacja wizualna oprócz logotypu obejmuje także wszystkie działaniach w mediach społecznościowych i przestrzeni miejskiej.

Niezmienny pozostaje charakter stacji. Muzycznie Radio Kampus realizuje na 97,1 FM swoje hasło "Same Sztosy", grając świeżą muzykę, śledząc trendy i prezentując młodych artystów. Aktywnie przygląda się miastu, pokazuje nowe trendy i zjawiska społeczne. Chętnie mówi o tym co ważne i nowe w świecie nauki.

Komentarze (1 - 4 z 4)

yhy, po pijaku jak czytam różne teksty to też tak widzę. Wiadomo kto to wymyślił i dla kogo :D
 4  
Mało czytelne, prawie jak zrobione w wordzie
 0  
Dramat, te stacje studenckie mają co raz gorsze te loga. Inny przykład - Radio LUZ. Wszyscy bardzo chcą czerpać ze staruch, dobrych rozwiązań, ale nie bardzo umio...
 2  
Najważniejsze ze Kampus jest wolny od gangreny która go toczyła tj Iwony Kostki Kwiatkowskiej.
 3