Łukasz Szewczyk02.11.2017 (10:11)36 komentarzy

Polacy najlepiej oceniają Polsat, najgorzej TVP

Telewizja Polsat może pochwalić się najlepszymi ocenami widzów wśród stacji telewizyjnych. Z kolei wśród stacji radiowych najlepsze oceny zyskuje RMF FM.
Polacy najlepiej oceniają Polsat, najgorzej TVP
Aż 70 proc. ankietowanych pozytywne ocenia telewizję Polsat - wynika z raportu Centrum Badania Opinii Społecznej (CBOS). Stacja może pochwalić się także najmniejsza liczbą negatywnych opinii (12 proc.).
Z kolei telewizję TVN pozytywnie ocenia 65 proc. badanych, a krytykuje 18 proc. Najgorsze wyniki TVP, którą pozytywnie ocenia 57 proc. badanych, a negatywnie aż 27 proc.

Autorzy raportu podkreślają, że spory wpływ na ocenę stacji telewizyjnych mają poglądy polityczne badanych. TVP najczęściej krytykują osoby o poglądach lewicowych i centrowej oraz potencjalni wyborcy PO i Nowoczesnej. Z kolei stacje prywatne najczęściej krytykują osoby o poglądach prawicowych, będące zwolennikami PiS.

W przypadku stacji radiowych, najwyżej oceniane są RMF FM (58 proc. opinii pozytywnych i 6 proc. krytycznych) oraz Radio Zet (18 proc. opinii pozytywnych i 6 proc. krytycznych). Z kolei Polskie Radio pozytywnie ocenia 46 proc. badanych, a negatywnie 14 proc. badanych. Co ciekawe, Radio Maryja pozytywnie ocenia 22 proc. badanych, a 20 proc. źle.
CBOS/polsatnews.pl

Komentarze (1 - 10 z 36)

Zawsze oglądałem serwis informacyjny w Polsacie i tak już zostanie.
 13  
haha Polsat? Przecież tam dopiero kręcą i naginają rzeczywistość do parametrów Solorza. Słynne ocenzurowanie wypowiedzi tego gangsterka to tylko czubek góry lodowej.
 26  
Znakomite wyniki oglądalności w październiku 2017 roku odnotowała stacja TVP Info. Była ona najchętniej oglądanym kanałem informacyjnym. W grupie wszystkich widzów 4+ średnie udziały w rynku telewizyjnym wyniosły 3,99 proc.
Pokarze się na media2 ta wiadomość :)
 26  
A skąd niezalezna.pl ma te informacje, skoro Nielsen danych za październik jeszcze nie opublikował?

Cytuję za portalem: "Wyniki telemetryczne pokazują, że październik br. był najlepszym dla TVP Info pod względem udziałów spośród wszystkich październików od 2010 roku (4,36 proc. udz.). " Ale czyje wyniki to już portal się nie zająknął ;)

Czy Portal niezależna.pl informował regularnie także o klapach w oglądalności ?
 4  
medialni2pl a gdzie informacja,że w pazdzierniku wygrywa tvp info???
 4  
Ponieważ czytanie ze zrozumieniem przekracza możliwości umysłowe szanownych panów, więc spróbuję wyjaśnić: raport CBOS-u poświęcony jest ocenie, a wynikami oglądalności w ogóle się nie interesuje.
 0  
Dzięki tym słynnym paskom oglądalność im podskoczyła. TVP INFO to istna kopalnia beki. Sam oglądam bo ciężko gdziekolwiek o jednostronną relację jak tam. TVN się chowa przy nichPrzed pierwszym Listopada Rachoń rozmawiał z kimś chyba księdzem czy biskupem o tym złym Haloween. Miałem wrażenie że TRWAM oglądam
 2  
TVP jesteście odtrutką na potok kłamstw płynących z niektórych prywatnych mediów. Atakują Was bo podajecie to co tamci ukrywają. Miał rację jeden z dziennikarzy twierdząc, że dłuższe oglądanie ogólnie wiadomej stacji TV może zakończyć się psychozą. Ja wytrzymałem kilka minut.
 0  
Polacy którzy myślą patriotycznie i mają trochę oleju w głowie nie oglądają TVN. Dlatego iż wiedzą że tę stację propagandową zakładał Jerzy Urban za pomocą agentów Wejchert i Walter. To stacja esbecka, popierała przestępcze reżimy postkomunistyczne, a obecnie zwalcza rząd, który nie ma powiązań ze służbami komunistycznymi. W tej swojej walce używa goebelsowskie metody propagandowe, kłamstwa, insynuacje, manipulacje. Tylko nie wiadomo dlaczego nowo wybrana Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji nie reaguje na prymitywną, antypolską, nie mającą nic wspólnego ze standardami dziennikarskimi propagandę. Dlaczego?!
 0