Łukasz Szewczyk09.11.2017 (12:27)5 komentarzy

Nowy "MacGyver" i 4 sezon "Skorpiona" - serialowy grudzień w AXN

W grudniu 2017 roku na antenie AXN młody geniusz informatyczny wraz ze swoją drużyną będą ponownie ratować świat przed zagładą w 4 sezonie serialu "Skorpion". Zaraz po nim premiera nowej wersji hitu z lat 80-tych - serialu "MacGyver", w którym tytułowy bohater walczy z międzynarodową przestępczością, tworząc z dostępnych pod ręką materiałów np. broń, laser czy bombę.
MacGyver
Listę premier grudnia w AXN rozpoczyna czwarty sezon serialu "Skorpion" (emisja we wtorki o godz. 21.00, od 5 grudnia). Irlandia, lata 80. XX wieku. Wychowujący się na farmie w małej miejscowości chłopiec nie garnie się do pracy w gospodarstwie rolnym rodziców. Bardziej interesuje się matematyką, fizyką, a w szczególności szybko rozwijającą się informatyką. Mając 9 lat, spełnia swoje pierwsze marzenie i za uzbierane kieszonkowe kupuje komputer. Gdy zaledwie kilka lat później udaje mu się włamać do systemu informatycznego NASA, nikt w rodzinie nie wątpi już w jego geniusz. Firmę zakłada na długo przed ukończeniem 18. roku życia, a po wyjeździe do Stanów Zjednoczonych rozwija ją w przedsiębiorstwo przynoszące miliony dolarów zysku. Brzmi nieprawdopodobnie, ale ten scenariusz napisało życie. To właśnie historia genialnego hakera, Waltera O`Briena, stała się inspiracją dla scenariusza serialu "Skorpion". W amerykańskiej produkcji Elyes Gabel w roli charyzmatycznego szefa Scorpion Computer Services, wraz z całym zespołem specjalistów, rozwiązuje skomplikowane problemy współczesnego cyberświata. W najnowszym sezonie serialu grupa geniuszy będzie musiała m.in. powstrzymać potężny wyciek metanu, który grozi nieodwracalnym ociepleniem klimatu na Ziemi. Zmierzą się też z rozbrojeniem grożącej wybuchem głowicy jądrowej.
Z kolei "MacGyver" (emisja we wtorki o godz. 22.00, od 5 grudnia) to remake kultowego serialu z lat 80-tych z niezapomnianym Richardem Deanem Andersonem. Nowy MacGyver (Lucas Till znany z filmu "X-Men") jest młodszy od pierwowzoru, chętniej się bije i nie jest obojętny na wdzięki płci przeciwnej. Jedno pozostało niezmienne - dzięki swoim umiejętnościom potrafi uratować świat za pomocą spinaczy do papieru, zrobić bombę z urodzinowych świeczek i pokonać przeciwnika, używając jedynie gumy do żucia. Sprawy, których rozwiązania się podejmuje są tak wymagające, że korzysta z pomocy zaufanych współpracowników z Wydziału Spraw Zewnętrznych USA (przemianowanego na Fundację Feniksa). W skład drużyny wchodzą: Jack Dalton (George Eads), Nikki Carpenter (Tracy Spiridakos) i Riley Davis (Tristin Mays).

Dodatkowo w grudniu AXN pokaże filmy: "Bez litości" z Denzelem Washingtonem (1 grudnia o godz. 21.00) oraz "Kapitan Phillips" z Tomem Hanksem. (8 grudnia o godz. 21.00).

Komentarze (1 - 5 z 5)

no no nowy MacGyver to trzeba zobaczyć:)
 2  
"Nowy MacGyver (Lucas Till znany z filmu "X-Men") jest młodszy od pierwowzoru, chętniej się bije i nie jest obojętny na wdzięki płci przeciwnej."

.... ten opis + to zdjęcie skutecznie zniechęcają do oglądania.
 8  
Taki z niego elegant i romantyczny maczo-brutal. Troszkę zrobią z nowego McGyvera takiego misia na miarę naszych czasów, czyli tandetnego.
Miejmy nadzieję, że nie przesłoni to całokształtu fabuły i serial pozostanie tak interesujący jak przed laty, gdy z niecierpliwością czekało się na każdy nowy odcinek.
Moim zdaniem to może być niespodziewany hit zimowej ramówki AXN-u, bo pierwsze odcinki ludzie obejrzą choćby z ciekawości.
 2  
I masa reklam. Dla mnie Axn,Foxy itp. Kanały to szambo do skasowania
 1  
Każdy kto chce zachować magię dzieciństwa związaną z Andersonem niech nie ogląda tego nowego serialu zrobionego na siłę.
 3