Łukasz Szewczyk13.11.2017 (10:51)39 komentarzy

Dziennikarze radiowej Trójki: Jest coraz gorzej, smutniej, fatalnie

Radiowa Trójka po "dobrej zmianie" wprowadzonej w Polskim Radiu przez PiS traci nie tylko słuchaczy, ale także wielu cenionych i lubianych dziennikarzy. "Dziennikarze ze starej ekipy próbują robić dawną Trójkę, ale jest coraz gorzej. Coraz smutniej. Atmosfera? Fatalna" - mówią Newsweekowi pracownicy Trójki.
Mikorofny Trójki
Kilka dni temu poinformowaliśmy, że po wielu latach pracy z radiowej Trójki odeszli Artur Andrus i Robert Kantereit, bo władze Polskiego Radia nie zgadzały się na ich dalszą współpracę z TVN24. Dziennikarze zdecydowali, że zamiast "dobrej zmiany" w radiowej Trójce wybierają telewizję. Zaraz po nich ze stacji odeszło kilku innych dziennikarzy: Michał Gąsiorowski, Monika Sułkowska oraz Wojciech Zimiński, który na łamach Gazety Wyborczej tłumaczył, że jego "wytrzymałość na świństwo się skończyła". W ciągu dwóch lat rządów PiS z Trójki odeszło albo zostało wyrzuconych 26 dziennikarzy.
W dzisiejszym numerze tygodnika Newsweek Polska (nr 47/2017) ukazał się tekst "Trójka, Trujka, Tubka", w którym dziennikarze radiowej Trójki opisują złą sytuację stacji pod rządami obecnej ekipy. Mówią często anonimowo obawiając się o swoją przyszłość.

- Trójka zawsze starała się siedzieć okrakiem na barykadzie. Nie zawsze się udawało. Tak, była radiem politycznym, nawilżała PO, ale nigdy nie była radiem propagandowym. Teraz? Wystarczy posłuchać serwisów - mówi Newsweekowi jeden z popularnych głosów Trójki. Jak wyliczają rozmówcy gazety, przed "dobrą zmianą" serwisy informacyjne Trójki były autorskie, teraz są scentralizowane z IAR. - Przekaz newsów jest prosty: partia rządząca jest dobra, opozycja totalna, uchodźcy, Niemcy i Ukraińcy są źli, islamiści atakują - dodaje inni dziennikarz.

Dziennikarze Trójki zwracają także uwagę na panującą cenzurę.. Jak twierdzą, przy informacjach o śmierci Andrzeja Wajdy zakazano mówić o nim "wybitny reżyser". Z kolei dwie dziennikarki wyrzucono za relacjonowanie tzw. czarnego protestu, natomiast podwyżka ominęła dziewczynę, która wypuściła informację o Szarym Człowieku, który spłonął pod Pałacem Kultury. Jak zauważają dziennikarze, obecnie w weekendowych serwisach informacyjnych Trójki dominują m.in. imprezy religijne, kazania oraz ingresy.

Pracownicy radiowej Trójki podkreślają także nieudolność zarządzania stacją. - Za dobrej zmiany szefostwo Trójki wymieniło się kilkakrotnie. Jedna szefowa wytrzymała miesiąc. Był pan z katolickiego radia, został odstrzelony i wylądował w IPN. Była pani z Gazety Polskiej - wróciła, skąd przyszła - mówi Newsweekowi jeden z popularnych dziennikarzy Trójki

Okazuje się także, że dzisiaj wszystkie ważne decyzje dotyczące Trójki zapadają na na Myśliwieckiej, ale w głównej siedzibie Polskiego Radia przy ulicy Malczewskiego. Stara ekipa Trójki jest zdania, że obecna sytuacja radiowej Trójki może być zemstą obecnego szefa Polskiego Radia Jacka Sobali, którego w 2010 roku wyrzucono z Trójki za udział w wiecu Gazety Polskiej.

Warto podkreślić, że zmiany w radiowej Trójce od dawna mocno krytykują stali słuchacze stacji, którzy także organizują różne akcje w obronie swoje ulubionego radia. namawiają swoich ulubionych dziennikarzy do odejścia z Trójki i założenia własnego radia. Zmiany w Trójce wpływają także na wyniki słuchalności - stacja od wielu miesięcy notuje spor spadki słuchalności.
Newseeek Polska

Komentarze (1 - 10 z 39)

Próba prania muzgów na całego Ciekawi mnie ile jeszcze potrzeba żeby ludzie dalej znosili to narzucanie ideałów i wizji świata garstki radykałów
 7  
"Tak, była radiem politycznym, nawilżała PO, ale nigdy nie była radiem propagandowym."

Hahaha :D :D. "Tak była radiem propagandowym, ale nigdy nie była radiem propagandowym."
 20  
Trujka pada na pysk. Podziękujmy partii PZPR-PiS :)
johnyB - ten prawdziwy 13.11.2017 (11:30:48)
 3  
Każdy myślący widzi co pisuar zrobił z Trójką.
Bydło u koryta = oto skutki.
 5  
Amejzon na Kołbaskowie przyjmuje. Niech się zatrudnio
 1  
#newsweek
#tomaszlis
#anonim
#fakenews


i wszystko jasne!!!
 9  
"W ciagu dwóch lat rządów PiS z Trójki odeszło albo zostało wyrzuconych 26 dziennikarzy".

Podziękujmy partii PZPR-PiS, która tak się chwali "niedobrą zmianą". :)
johnyB - ten prawdziwy 13.11.2017 (13:11:54)
 3  
"W ciagu dwóch lat rządów PiS z Trójki odeszło albo zostało wyrzuconych 26 dziennikarzy".
Znaleźli pracę w: tvn, wyborczej, newsweeku, onet, wp, tok fm....
Przypadek? Nie sądzę! W końcu są u siebie :-)
 9  
i wszystko jasne :lol
Jak się nie ma co napisać, to się atakuje ad-personam.

Badania pokazują jednoznacznie, radiowęzły pis tracą słuchaczy.
Nie trzeba być geniuszem żeby to dostrzegać.
No chyba że się jest pisowskim lizusem, to się żyje w postprawdzie.
 0  
P.s. Wolałbym pracować w tvn, wyborczej, newsweeku, onet, wp, tok fm, gdzie nikt mnie nie cenzoruje jako dziennikarza i nie mówi mi co mam mówić na antenie.
W pisowskich mediach zostali sami swoi, czyli wychowanki uczelni grzyba i stare komuchy którzy z Wolską mają wiele wspólnego :lol
 0