Łukasz Szewczyk14.11.2017 (13:13)13 komentarzy

Serial "Korona królów" od stycznia 2018 w TVP1. Polska odpowiedź na "Grę o tron"? (wideo)

Nie w listopadzie jak wcześniej planowano, ale dopiero w styczniu 2018 roku Telewizja Polska rozpocznie emisję nowego serialu "Korona Królów". Nowa produkcja to barwna, kostiumowa opowieść o panowaniu jednego z najwybitniejszych władców w dziejach Polski - Kazimierza Wielkiego.
"Korona królów" / Fot. TVP
"Korona Królów" to pierwszy serial Telewizji Polskiej poświęcony średniowiecznej historii Polski. Akcja nowej telenoweli historycznej produkowanej przez TVP rozpoczyna się w 1333 roku. Król Władysław Łokietek zmęczony walką o zjednoczenie podzielonej na dzielnice Polski, umiera. Na tronie zasiada jego jedyny żyjący syn - Kazimierz, w którego rolę wciela się Mateusz Król. W tle miłość, intrygi, trudne relacje z żoną Aldoną (Marta Bryła) i matką (Halina Łabonarska), zdrady i walka o wpływy.
Zdjęcia do serialu trwają od lipca tego roku. Oprócz fascynującej historii na uwagę zasługują także kostiumy, wnętrza oraz plenery, w których rozgrywa się akcja.


Premiera serialu "Korona Królów" na antenie TVP1 została przesunięta na styczeń 2018 roku.

Obsada: Halina Łabonarska (Królowa Jadwiga), Wiesław Wójcik (Król Władysław Łokietek), Mateusz Król (Kazimierz Wielki), Marta Bryła (Aldona), Paulina Lasota (Cudka), Piotr Gawron-Jedlikowski (Niemierza), Marcin Rogacewicz (Jaśko), Wojciech Żołądkowicz (Olgierd), Ireneusz Pastuszak (Przemysław Sieradzki), Andrzej Popiel (Bolko), Anna Grycewicz (Kunegunda), Katarzyna Czapla (Elżbieta), Tomasz Sapryk (Kanclerz), Jan Wieczorkowski (Władysław Łęczycki), Robert Gonera (Jan Grot), Andrzej Deskur (Jarosław Bogoria), Sławomir Orzechowski (Spytek), Krzysztof Wrona (Kanclerz Pełka), Mariusz Ostrowski (Charcik), Agata Bykowska (Kucharka Litewska) i inni.

Komentarze (1 - 10 z 13)

"Polska odpowiedź na Grę o tron? "
Raczej Polska odpowiedź na wspaniałe stulecie, tak zresztą prezes mówił.
 12  
Pierwszy odcinek zobaczę, ale jak będzie to w stylu "M jak miłość", "Klan", i inne tego produkcje TVP to tylko ten jeden, nie wiem czy do końca!
 2  
Czy w serialu wyraźnie zaznaczono, że Kazimierz Wielki pochodzi od Jadwigi, Lecha i Jarosława ? :D :D :D
Gra o tron ? :D :D :D
Łepkowska sama w wywiadzie przyznała, że scenariusz był dramatyczny. Cudów nie ma i nie będzie. Kupa gwarantowana :D :D :D
 2  
@tati,ale chyba gorszy nie będzie od tej kupy"Belle Epoque"którą defekował tvn:D
 4  
Zapowiada się na wielką bekę. Będzie lepsza od niejednego kabaretonu ;)
 2  
@tati,ale chyba gorszy nie będzie od tej kupy"Belle Epoque"którą defekował tvn:D
Zapewniam, że będzie. Wystarczy sprawdzić co piszą o tym wynalazku ludzie od postsynchronów i W.-gość od trailerów na forach.
Sytuację może uratować tylko... doradca Kazimierza Wielkiego - wielki książę San Escobar - Jarosław Najniższy :D :D
 1  
Już po zwiastunie widać, że będzie to pisowska propaganda w pseudohistorycznym kostiumie (wielka Polska, przesunę granice chrześcijańskiej Europy, w Polsce jest tylko jeden król - król Jarosław itp.). Choćby to było nie wiem jak śmieszne, nie przełączę się na TVPis.
 2  
A czy ten serial nie miał być od listopada?
 1  
Kogoś chyba fantazja poniosła z tym porównaniem do "Gry o tron" :-D
 4  
bit.ly/2hs8sXR
Kolejny sukces bolszewickiej propagandy :D :D :D
 2