Łukasz Szewczyk14.11.2017 (14:27)brak komentarzy

"Do Betlejem". Specjalne wydanie Tygodnika Powszechnego na święta

Od 15 listopada 2017 roku w kioskach dostępne będzie wydanie specjalne Tygodnika Powszechnego "Do Betlejem!". Jest to zbiór opowiadań wigilijnych oraz kanonicznych tekstów autorów Tygodnika, bogato ilustrowany m.in. reprodukcjami klasycznych dzieł sztuki.
Specjalne wydanie Tygodnika Powszechnego
Specjalne wydanie Tygodnika Powszechnego to przede wszystkim teksty, reportaże, wywiady i prozy świąteczne.
"Po pierwsze, opowieść o Bożym Narodzeniu jest opowieścią o Wcieleniu (...) Po drugie, życie można celebrować, przyjmując je lekko i z radością, a przepisy na dobre świętowanie mogą podawać nie tylko specjaliści od jedzenia. Równie ważne jak uczta dla ciała (choć i o niej pamiętamy) są przecież doświadczenia artystyczne i duchowe. (...) Po trzecie, odnalezienie sensu w znaku opłatka, w pustym talerzu czy wu ważnym składaniu sobie życzeń nie jest dla dramatycznie podzielonego kraju świątecznym luksusem, tylko palącą potrzebą. Podobnie jak zrozumienie, że Wigilie katolickiej większości nie muszą kogokolwiek wykluczać. Po czwarte, święto narodzin może trwać cały rok. (...) Można myśląc o Bożym Narodzeniu widzieć Izrael i Palestynę, można też widzieć Polskę. Można na święta patrzeć historycznie i można naukowo, serio i z przymrużeniem oka, teologicznie i obyczajowo, rodzinnie i społecznie. Wszystkie te perspektywy znajdą Państwo na stronach "Do Betlejem!", ale ich połączenie prowadzi chyba ku perspektywie najbardziej osobistej" - napisał we wstępniaku Michał Okoński, redaktor wydań specjalnych Tygodnika Powszechnego.

Wśród autorów wydania specjalnego wydania "Do Betlejem" znaleźli się m.in. ks. Adam Boniecki, Ks. Józef Tischner, abp. Grzegorz Ryś, Ewa Szumańska, Magdalena Tulli, Zuzanna Radzik, Paul Auster, Andrzej Stasiuk, Paweł Bravo, Wojciech Nowicki, ks. Michał Heller, Szymon Hołownia, Zośka Papużanka, Stefan Kisielewski, Olga Tokarczuk, Józefa Hennelowa, Marcin Żyła, Michał Kuźmiński, Stefan Chwin.

Wydanie Specjalne "Tygodnika Powszechnego" - "Do Betlejem!" na runku dostępne będzie od 15 listopada 2017 roku do 8 stycznia 2018 roku. Cena pisma - 19,90 zł.
Tygodnik Powszechny