Łukasz Szewczyk14.11.2017 (14:32)2 komentarze

Telewizyjna premiera filmu "Gwiazdy" w święta na HBO i HBO GO (wideo)

Telewizja HBO na święta Bożego Narodzenia dla swoich abonentów przygotowała telewizyjną polskiego premierę filmu "Gwiazdy". Jest to opowieść o wielkiej i niespełnionej miłości trójki młodych ludzi, rozdartych między swymi namiętnościami, pragnieniami i ambicjami.
Film "Gwiazdy"
Jan Kidawa-Błoński tym razem przedstawia inspirowaną prawdziwymi wydarzeniami opowieść o pasji, miłości i rywalizacji. "Gwiazdy" to urzekająca klimatem, zabawna, ale i nostalgiczna, podróż do świata młodzieńczych marzeń, wyznaczających cel i kierunek życia bohaterów. Całość okraszona śląskim temperamentem i przywołująca wielkie chwile polskiego futbolu. Kanwą historii są losy znakomitego śląskiego piłkarza Jana Banasia - gwiazdy Polonii Bytom, Górnika Zabrze i Polskiej Reprezentacji ery Kazimierza Górskiego. W rolę Banasia wcielił się Mateusz Kościukiewicz, któremu partneruje Sebastian Fabijański. Miłosny trójkąt dopełnia zjawiskowa Karolina Szymczak. Ponadto w filmie zobaczymy też: Magdalenę Cielecką, Pawła Deląga, Adama Woronowicza, Eryka Lubosa, Mariana Dziędziela, Wojciecha Mecwaldowskiego, Witolda Paszta, Aleksandrę Gintrowską oraz Grażynę Torbicką.
Posiadający polsko-niemieckie korzenie Jan Banaś (Mateusz Kościukiewicz) dorasta na Śląsku. Od dzieciństwa jego największą pasją jest piłka, a największym rywalem... oddany kumpel Ginter (Sebastian Fabijański). Z czasem rywalizacja przyjaciół przenosi się z podwórka na stadiony śląskich klubów - Polonii Bytom i Górnika Zabrze. A to nie koniec ich zmagań. Prawdziwe emocje zaczynają się, gdy w życiu gwiazd sportu pojawi się piękna Marlena (Karolina Szymczak). Walczący o jej względy Jan i Ginter szybko odkrywają, że w grze o miłość nie obowiązują żadne przepisy. Kiedy ciężka kontuzja kończy karierę Gintera, a samego Banasia przybliża do składu "orłów Górskiego", bohater staje przed trudnym, życiowym wyborem. Stawką jego decyzji będzie udział w olimpiadzie i piłkarskich mistrzostwach świata.


Telewizyjna premiera polskiego filmu "Gwiazdy" w niedzielę 24 grudnia 2017 roku na antenie HBO. Film dostępny będzie także w serwisie HBO GO.

Komentarze (1 - 2 z 2)

No i fajnie. Obejrzę zamiast nudnego już "Kevina" w Polsacie :)
 2  
FAJNY FILM ZOBACZE SOBIE LUBIE PRODUKCJE HBO MUSZE SOBIE DO KUPIĆ HBO GO W GRUDNIU.
 2