Łukasz Szewczyk14.11.2017 (18:13)2 komentarze

Dwa razy szybszy Firefox Quantum już dostępny (wideo)

Na rynku zadebiutowała nowa przeglądarka internetowa Firefox Quantum z nowym interfejsem zbudowany na całkowicie zrestrukturyzowanym silniku.
Firefox Quantum
Jak twierdzą twórcy, pierwszą rzeczą jaką zauważą użytkownicy jest szybkość. Firefox Quantum jest ponad dwa razy szybszy od Firefoksa sprzed sześciu miesięcy. Drugą rzeczą jest nowy interfejs użytkownika Photon, który ma przyczynić się do tego, że przeglądarka będzie dobrze pracowała na każdym urządzeniu teraz i w przyszłości.
Wprowadzono także wiele usprawnień w zakresie wydajności w rdzeniu przeglądarki oraz dodano nowy silnik CSS - Stylo, który lepiej wykorzystuje dzisiejszy sprzęt z wieloma rdzeniami, zoptymalizowanymi pod kątem niskiego zużycia energii. Firefox został ulepszony tak, aby karta, na której znajduje się użytkownik była traktowana priorytetowo, lepiej wykorzystując cenne zasoby systemowe.

Nowy Firefox to także tryb prywatny z dodaną ochroną przed śledzeniem. Firefox blokuje elementy śledzące użytkownika podczas przeglądania i nie zachowa historii. Blokuje takżę reklamy, które mają ukryte elementy śledzące. Dzięki blokowaniu części reklam i skryptów spowalniających przeglądanie, strony wczytują się do 44 proc. szybciej.

Dodatkowo Firefox Quantum skonstruowany został z myślą o gier następnej generacji - posiada wbudowaną obsługę WASM i WebVR.


Nowy Firefox Quantum jest już dla systemów Windows, Mac lub Linux. Nowy wygląd będzie też dostępny na iOS i Androidzie.

Komentarze (1 - 2 z 2)

Używam Firefox w wersji beta i wersje 57 mam od dłuższego czasu. Powiem tylko tyle, kawał dobrej roboty :)
 3  
Zaktualizowałem go wczoraj i polecam! :-D
 2