Łukasz Szewczyk15.11.2017 (10:45)2 komentarze

Czytasz i słuchasz gdzie chcesz. Empik udostępnia aplikację EmpikGO i zapowiada usługę subskrypcji

Empik udostępnił aplikację EmpikGO dla osób, które nie lubią rozstawać się z e-bookiem i audiobookiem. Aplikacja jest już do pobrania na systemy Android i iOS.
Empik stworzył aplikację, dzięki której miłośnicy książek będą mieli do nich niemal nieograniczony dostęp, a limity wagowe bagażu, pojemność torby czy konieczność korzystania z trybu samolotowego nie będą mieć znaczenia przy wyborze tytułu. - W przypadku niektórych tytułów udział e-booków sięga 10% sprzedaży. Obserwujemy wzrosty sprzedaży e-booków na poziomie 30% i 100% w przypadku audiobooków - stwierdza Beniamin Schon, który w Grupie Empik kieruje Virtualo oraz Biblioteką Akustyczną.
EmpikGO / Fot. materiały prasowe
EmpikGO / Fot. materiały prasowe
Na początek w EmpikGO dostępnych jest 50 tys. tytułów e-booków i 6 tys. audiobooków, a wśród nich nowości i premiery na wyłączność np. audiobook "Początek" Dana Browna, "Labirynt Duchów" Carlosa Ruiza Zafóna, "Mirror Mirror" Cary Delevingne czy e-book i audiobook "Jak zawsze" Zygmunta Miłoszewskiego.

Aplikacja EmpikGO łączy czytnik audiobooków i e-booków oraz wirtualną księgarnię. Dodatkowym atutem aplikacji jest synchronizacja z kontem w serwisie Empik.com. Oprócz dostępu do oferty e-booków i audiobooków w Polsce, oznacza to, że wybrane tytuły automatycznie zasilają biblioteczkę EmpikGO, a do wirtualnego księgozbioru trafią wszystkie wcześniej zakupione na empik.com ebooki i/lub audiobooki. Ponadto w wersji na urządzenia android EmpikGO oferuje możliwość zakupu bezpośrednio z poziomu aplikacji. Dla Użytkowników przewidziane są specjalne promocje a klienci programu Mój Empik mogą liczyć na specjalne oferty.

EmpikGO można dopasować do własnych potrzeb, to znaczy wybrać tempo czytanego przez lektora tekstu oraz rozmiar czcionki czy kolor tła, ale także zdecydować się na streaming lub tryb offline, przydatny szczególnie w samolocie czy podczas podróży zagranicznej, gdzie koszt transmisji danych jest bardzo wysoki. Ciekawą funkcją jest też możliwość udostępniania cytatów w mediach społecznościowych bezpośrednio z aplikacji.

EmpikGO / Fot. materiały prasowe
EmpikGO / Fot. materiały prasowe
Funkcjonalności aplikacji będą się na pewno rozwijać w odpowiedzi na sugestie i zapotrzebowanie ze strony użytkowników. Wkrótce w EmpikGO pojawi się również usługa subskrypcji. - Wyniki badań i analiza oczekiwań klientów jednoznacznie wskazują, że subskrypcja jest coraz chętniej używana, nie tylko w branży muzycznej czy filmowej, ale również w segmencie książek - dodaje Beniamin Schön

Bezpłatna aplikacja EmpikGO dostępna jest w Google Play (Android) oraz w App Store (iOS)

Aplikację EmpikGO w całości stworzyła firma Miquido, która projektuje oraz wdraża aplikacje mobilne i webowe kierując się ideą mobile-first.

Komentarze (1 - 2 z 2)

Pewnie empik chce iść w ślady Amazona ale nie wypaliła im linia własnych czytników. Ciekawe czy aplikacja przetrwa i znajdzie się na czytnikach ebooków idąc w ślad Legimi na PocketBookach :)
 0  
Czas życia aplikacji jest zazwyczaj dosyć krótki - chyba, że apka będzie aktualizowana. Widziałem aplikację Empiku - dobra robota. Teraz wszystko zależy od tego, jak będzie dalej. Podoba mi się, co zrobił Empik przy karcie Mój Empik, w sensie - naprawdę opłaca się ją posiadać. Nie był to zapychacz po paybacku, tylko konkretna, sensowna, opłacalna karta. Wielokrotnie korzystałem, dali też ten rabat na starcie. Ogólnie - opłacało się.
 0