Łukasz Szewczyk17.11.2017 (15:00)4 komentarze

"Szpiedzy z sąsiedztwa", "Ghost in the Shell", finał "Watahy 2"- filmowy weekend premium TV

Najbliższy weekend na antenach kanałów premium (Canal+, HBO, Cinemax) upłynie przy takich premierach, jak m.in.: "Szpiedzy z sąsiedztwa", "Ghost in the Shell", "Zabójczy Jacques", "Zwariować ze szczęścia" czy też "Przeklęta zima".
Szpiedzy z sąsiedztwa
Canal+
Premierowy weekend filmowy w Canal+ rozpocznie "Zabójczy Jacques" (17 listopada). Najnowszy film Pascala Chaumeila. Jacques (Romain Duris) mieszka w małym mieście, w którym po zamknięciu fabryki wszyscy mieszkańcy stracili pracę. Dziewczyna od niego odeszła, a długi rosną z dnia na dzień. Czas zabija w towarzystwie dwóch kumpli, radzących sobie niewiele lepiej od niego oraz szychy z lokalnego świata przestępczego. Gdy już wydaje się, że gorzej być nie może, Jacques dostaje od niego propozycje nie do odrzucenia. Zlecenie brzmi makabrycznie: zabić żonę gangstera. Czegóż się jednak nie robi, kiedy jest się przypartym do muru.
W sobotę na antenie Canal+ premiera filmu "Szpiedzy z sąsiedztwa" (18 listopada). Typowa para mieszkająca na amerykańskich przedmieściach pewnego dnia poznaje nowych sąsiadów. Okazuje się, że państwo Jones są rodziną jak z obrazka - piękni i bogaci. Pewnego dnia okazuje się jednak, że pozornie idealni sąsiedzi są działającymi pod przykryciem agentami do zadań specjalnych.

W niedzielę na antenie Canal+ kontynuuje emisję drugiego sezonu serialu "Belfer".

Z kolei Canal+ Discovery pokaże "Diana - dzień, w którym świat zapłakał
"
(19 listopada). Jest to poruszający dokument przypominający życie "Królowej ludzkich serc". 31 sierpnia 2017 roku minęło 20 lat od śmierci Diany - księżnej Walii. 6 września odbył się jej pogrzeb i świat zatrzymał się na chwilę, aby opłakiwać "królową ludzkich serc". W dokumencie swoimi wspomnieniami o księżnej podzielą się ludzie, którzy byli tego dnia w Opactwie Westminsterskim m.in. organizator uroczystości Sir Malcolm Ross oraz kapitan Richard Williams, który był jednym z ośmiu mężczyzn niosących trumnę księżnej. Wielu z nich udzieliło wywiadu po raz pierwszy od śmierci Diany.


Premierowy weekend w HBO rozpocznie się od filmu "Ucieczka z więzienia: Uwiedziona Joyce Mitchell" (17 listopada). Joyce Mitchell (Penelope Ann Miller) jest mężatką z trójką dzieci, która ma dość swojego życia. Kobieta pracuje jako krawcowa w zakładzie karnym w stanie Nowy Jork. Pewnego dnia poznaje tam dwóch odbywających karę przestępców - Richarda Matta (Myk Watford) oraz Davida Sweata (Joe Anderson) - którzy upatrują w niej szansę na ucieczkę. Obiecują naiwnej Joyce pomoc w zamordowaniu jej męża (Daniel Roebuck), jeśli ta pomoże im wydostać się z więzienia. Potem mają we trójkę udać się do Meksyku. W ostatniej jednak chwili krawcowa zmienia zdanie. Inspirowany prawdziwymi wydarzeniami, wciągający dreszczowiec w reżyserii Stephena Tolkina

W sobotnie popołudnie premiera filmy familijnego "Dzień, w którym ojciec stał się krzakiem" (18 listopada). Toda (Celeste Holsheimer) mieszka z tatą (Teun Kuilboer) i babcią (Anneke Blok) w mieszkaniu nad piekarnią. Jest szczęśliwą i rezolutną dziewczynką, której największą radością jest pomaganie ojcu w pieczeniu ciastek i wymyślanie dla nich nowych, szalonych nazw. Pewnego dnia ta idylla zostaje jednak przerwana. W kraju wybucha konflikt zbrojny i tata Tody musi wyruszyć na wojnę. Kiedy w mieście robi się niespokojnie, babcia postanawia wysłać wnuczkę do mieszkającej za granicą matki (Noortje Herlaar). Doskonała ekranizacja popularnej powieści o wojnie widzianej oczami niewinnego dziecka.

Niedzielną Megapremierą na antenie HBO będzie "Ghost in the Shell" (19 listopada). Major (Scarlett Johansson) jest hybrydą człowieka i robota. Agentka wchodzi w skład elitarnej jednostki Section 9, która zajmuje się zwalczaniem terroryzmu i cyberprzestępczości. Pewnego dnia jej członkowie stają przed nie lada wyzwaniem. Muszą zająć się sprawą tajemniczego i bezwzględnego terrorysty - Hideo Kuze (Michael Pitt). Celem przestępcy jest przejęcie zaawansowanej technologii, pozwalającej kontrolować ludzkie umysły. Podczas dochodzenia agentka odkrywa szokujące fakty na temat swojej przeszłości. Aktorska wersja japońskiej animacji z 1995 roku, będącej ekranizacją kultowej mangi autorstwa Masamune Shirowa.

Dodatkowo w HBO finał drugiego sezonu serialu "Wataha".

Cinemax
Piątkową premierą Cinemax jest film "Plan B: Chrzanić plan A" (17 listopada). Can (Can Aydin), Cha (Cha Lee-Yoon), Phong (Phong Giang) oraz U-Gin (Eugene Boateng) są przyjaciółmi, których łączy jedno marzenie. Każdy z nich chciałby wystąpić w filmie akcji. Pewnego dnia dostają od losu szansę. Wszyscy czterej mają wziąć udział w castingu. Niestety ich radość nie trwa długo. Na skutek splotu nieprzewidzianych zdarzeń Phong zostaje porwany przez niebezpiecznych gangsterów. Jego kumple zrobią wszystko, żeby wyciągnąć go z opresji. Elektryzująca mieszanka gatunków, która jest hołdem dla kina akcji z lat osiemdziesiątych i dziewięćdziesiątych.

Sobotnią premierą Cinemax2 jest film "Zwariować ze szczęścia" (18 listopada). Beatrice (Valeria Bruni Tedeschi) jest gadatliwą mitomanką, która śni o potędze. Wierzy, że do jej najlepszych przyjaciół należą światowi liderzy. Donatella (Micaela Ramazzotti) natomiast to wrażliwa introwertyczka, która średnio radzi sobie z rzeczywistością. Wychudzona i wytatuowana dziewczyna pełna jest tajemnic i lęków. Kobiety przebywają w położonym w Toskanii ośrodku psychiatrycznym o nazwie Villa Biondi, z którego pewnego dnia postanawiają uciec. Słodko-gorzka komedia o niezwykłej przyjaźni, która połączyła dwie całkowicie różne od siebie kobiety.

Z kolei Cinemax rozpoczyna emisję serialu "Hipnotyzer". Jest to serial HBO Latin America o żyjącym w latach czterdziestych hipnotyzerze, który skrywa mroczny sekret. Scenariusz produkcji został oparty na powieści graficznej autorstwa Pablo de Santisa z ilustracjami Juana Saenza Valiente.

W niedzielę Cinemax pokaże film "Przeklęta zima" (19 listopada). Mała, zapomniana przez Boga i ludzi wioska tuż w pobliżu fińsko-szwedzkiej granicy. Emerytowany policjant, Lasse Kuntonen (Ville Virtanen), dowiaduje się, że jego nieślubny syn (Antti Holma) wyszedł z więzienia i teraz terroryzuje całą okolicę. Chłopak odkrył głęboko skrywany rodzinny sekret i szuka sposobu, aby zemścić się na bliskich ojca. Próbuje też dopaść swojego brata (Mikko Neuvonen) - prawowitego syna policjanta. Nienawiść między braćmi staje się coraz bardziej niebezpieczna. Nie tylko dla nich samych, ale także dla innych mieszkańców wioski.

Z kolei w Cinemax2 "Życie poza mną" (20 listopada). Francuzka Sylvie (Isabelle Carré) rozstała się ze swoim mężem Pablem. Po rozwodzie mężczyzna porwał syna Felipe (Dylan Cortes). Kobieta od czterech lat próbuje znaleźć swoje ukochane dziecko. Niestety, policja wydaje się bezradna. Zdesperowana matka postanawia wynająć prywatnego detektywa. Okazuje się, że Pablo nie żyje, a chłopiec wychowuje się z ciotką i babką na urugwajskiej wsi. Sylvie uświadamia sobie, że po śmierci byłego męża ma w końcu pełnię praw rodzicielskich. Poruszająca historia matki, która ze wszystkich sił stara się odnaleźć swojego ukochanego synka.

Komentarze (1 - 4 z 4)

Ile ta wataha miała odcinków? 4,5?
 3  
Wszystkich 6
 10  
"Zabójczy Jacques", "Szpiedzy z sąsiedztwa", "Diana - dzień, w którym świat zapłakał", "Ucieczka z więzienia: Uwiedziona Joyce Mitchell", "Dzień, w którym ojciec stał się krzakiem", "Ghost in the Shell", "Plan B: Chrzanić plan A", "Zwariować ze szczęścia", "Hipnotyzer", "Przeklęta zima", "Życie poza mną" ..... świetny kontent dla najbardziej wymagających widzów. Tylko dla elity. Tylko dla orłów.
 1  
Jaki finał Watahy? Przecież ten odcinek był w zeszłym tygodniu !!!
 2