Łukasz Szewczyk25.11.2017 (7:27)3 komentarze

Finał Eurowizji Junior 2017 na żywo w TVP2. Komentuje Orzech, Polskę reprezentuje Alicja Rega (wideo)

W niedzielę (26 listopada 2017 roku) odbędzie się finał Eurowizji Junior 2017. Tegoroczna edycja odbędzie się w malowniczej stolicy Gruzji. W Polsce galę na żywo pokaże TVP2.
Alicja Rega
W tym roku Polskę reprezentować będzie charyzmatyczna Alicja Rega z piosenką "Mój dom" autorstwa Marka Kościkiewicza. 14-latka z Rzeszowa powalczy o zwycięstwo w Tbilisi. Młoda wokalistka posiada duże doświadczenie sceniczne. Regularnie bierze udział w konkursach wokalnych m.in. w Niemczech, Rosji, Estonii, Bułgarii, Czechach czy na Malcie i Litwie.

Eurowizja Junior to konkurs stworzony w 2003 roku z myślą o najmłodszych uczestnikach z całej Europy. Udział w konkursie mogą wziąć osoby w wieku od 9 do 14 lat. Swoim rozmachem i zasadami nawiązuje do głównego Konkursu Eurowizji. Warunkiem uczestnictwa jest zgłoszenie premierowego utworu. Konkurs cieszy się ogromną popularnością w Polsce i na całym świecie. O wyniku konkursu zadecyduje werdykt jurorów oraz głosy widzów. Koncert co roku, jak w przypadku Eurowizji dla dorosłych komentuje Artur Orzech.

Transmisja finału Eurowizji Junior 2017 w niedzielę (26 listopada 2017 roku) o godzinie 16.00 na antenie TVP2. Eurowizja Junior 2017 dostępna będzie również na TVP VOD.

Komentarze (1 - 3 z 3)

Po pierwsze Eurowizja to nie jest gala tylko konkurs a po drugie nie będzie głosowania przez smsy tylko głosować można przez aplikacje mobilna, głosowanie trwa od wczoraj i można zagłosować na od 3 do 5 piosenek w tym na własny kraj, oprócz głosowania internetowego będzie tez głosowanie jury
 1  
Dzis na obiad mialem frytki z poledwiczkami.
 1  
Też BARDZO bym chciał obejrzeć ten konkurs ale go nie będę oglądał, bo leci w PRAWACKIEJ tvpis pisKurskiego. A tej telewizji tvpis pisKurskiego NIE POPIERAM.
 14