Łukasz Szewczyk25.11.2017 (7:50)24 komentarze

Player+ w przyszłości także z dekoderem DVB-T. Ceny? "Dobra oferta kosztuje"

Pakiety z kanałami nc+ to dopiero początek telewizyjnej ekspansji internetowego serwisu Player.pl. W przyszłości oferta pakietów Player+ będzie dostępna także z dekoderem DVB-T.
W tym tygodniu serwis Player zaprezentował nową ofertę Player+, która powstała we współpracy z nc+. Jest to jednocześnie pierwsza oferta, która wprowadza do sieci "otwarty dostęp" do tematycznych kanałów nc+ (nSport+, Ale kino+, Planete+, Kuchnia+, Domo+, MiniMini+, TeleTOON+) oraz pakietu Canal+. Bez dekodera i długich umów z operatorem.
Nowa oferta będzie stopniowo wprowadzana na poszczególne urządzenia (smartfony, tablety, Smart TV) i systemy operacyjne serwisu Player. Jak zapowiadają przedstawiciele Playera, na rynku pojawi się dekoder dedykowany ofercie OTT. Dzięki niemu ofertę Player+ swobodnie będzie można oglądać na ekranie telewizora bez konieczności posiadania telewizora Smart TV. Dodatkowo dekoder będzie obsługiwał także naziemną telewizję cyfrową (DVB-T). Obecnie trwają testy nowego urządzenia.

Nowa, telewizyjna oferta Player+ składa się z pięciu głównych pakietów oraz trzech opcji dodatkowych. Jednak największe zainteresowanie wzbudził długo wyczekiwany debiut Canal+ w sieci. Niestety, jak już zwracaliśmy uwagę, pakiety z Canal+ online są zbyt drogie (od 80 zł), by podbiły internet, gdy konkurencja (m. in. HBO GO, Netflix, ShowMax czy też Ipla) oferuje znacznie tańszy dostęp, a "filmy prosto z kina" w sieci pojawią się szybciej niż w Canal+.

Podczas spotkania z dziennikarzami przedstawiciele TVN i nc+ nie ukrywali, że ich oferta nie należy do najtańszych, bo dobre treści w sieci, w tym "najlepszy sport" i "najlepsze kino", kosztują. Nie nastawiają się także na odbieranie klientów kablówkom, bo jak sami zauważają, dostęp do telewizji w kablówkach jest tańszy (szczególnie w pakiecie telewizji z internetem). Nowa propozycja kierowana jest przede wszystkim do osób, które nie chcą wiązać się długimi umowami na płatną telewizję, żeby obejrzeć tylko jeden mecz, film czy serial. - Liczymy, że poszerzenie oferty przyczyni się do wzrostu ARPU. Żeby potroić przychody, wcale nie musimy potroić liczby subskrybentów. Wystarczy, że klienci zaczną kupować droższe pakiety - uważa cytowany przez Presserwis Maciej Maciejowski, członek zarządu TVN.

Mimo, że oferta Player+ z kanałami Canal+ prezentuje się słabo cenowo, i skonstruowana jest tak, by nie zagrozić satelitarnej platformie nc+, to niższe pakiety wyglądają ciekawie. Szczególnie jeśli zależy nam na dostępie do podstawowych kanałów nc+. Zaledwie za 20 zł miesięcznie (pakiet Start Extra) można otrzymać dostęp do wszystkich tematycznych kanałów autorskich nc+, w tym nSport+. Co z jednej strony może zaspokoić gusta mniej wymagającego widza, ale też może być dodatkiem do Cyfrowego Polsatu. Tym bardziej, że przy okazji informacji o przejściu Ligi Mistrzów do Polsatu (od sezonu 2018/2019) w sieci zawrzało, a niektórzy abonenci odgrażali się, że zrezygnują z nc+. Oferta Player+ może być receptą dla tych, którym brakowałoby oferty nc+ u nowego operatora. Podobnie jak dziś pakiet sportowy serwisu Ipla może być dodatkiem dla abonentów nc+, którym brakuje kanałów Polsat Sport.

Czy nowa oferta Player+ przyjmie się w sieci? Czas pokaże. Przy okazji podkreślmy, że klienci korzystający z płatnej oferty kanałów oferowanych przez nc+ w ramach player+ będą zaliczani do bazy abonenckiej platformy nc+.
Presserwis/

Komentarze (1 - 10 z 24)

" Player+ nie ma być także konkurencją dla kablówek, których oferty w Polsce są tanie (szczególnie w pakiecie internetu z telewizją) " .... i nie będzie dla kablówek konkurencją. Kto kumaty to w kablowce dobiera do internetu wypasiony pakiet DTV za około 20/25 zł. (umowy utrzymaniowe - po wypowiedzeniu umowy).
 3  
Mam CP i płace 99 zeta z 2 dekoderami, mam hbo go i eleveny (oszukance co za bardzo obrosły w piórka, bo dzielą cie z c+ budesliga i przez to nie można wszystkich meczów obejrzec). Moim zdaniem najlepsze sportowe kanały to Eurosporty bo tam to przynajmiej ludzi nie kancą, może nie maja jakiejs bogatej ramówki, ale zawsze jest co oglądać. Co do c+ to nawet gdyby mieli full pakiet za 99 zeta to raczej nie wybrałbym go dla pseudo ekstraklasy i paru meczy ligi angielskiej, a film jak chce jakis dobry obejrzec to i tak ide do kina a na HBO ogladam po raz drugi tak tylko dla przypomnienia. Serialów mam pod dostakiem i to za darmo, a c+ moge powiedziec ze zaczyna nad nimi wisiec widmo wielkiego upadku.
 17  
Ja się dziwie,że mimo utraty praw do piłkarskich lig,wołają sobie za ten"twór"coraz więcej.Hehe najlepszy sport kosztuje...Stracą angielską,i polska extraklape też mogą stracić,no ale bedzie to w elevenach,więc za kontent trzeba płacić.Abonenci kablówek i cp będą to samo mieć tylko za połowe ceny.Oszołomy z nc+
 21  
Ja używam aplikacji wp pilot z telewizją
 7  
Włodarze TVN, nc+ lubią odpowiadać, że klient nie zrozumiał kontentu.
To może tym razem odwrócimy sytuację, bo to ONI NIE ROZUMIEJĄ o co nam chodzi!

Problemem NIE JEST to, że ten pakiet kosztuje 80 zł.
Abstrahując na ile jest realnie wart, przyjmijmy, że nie dziwne, że tyle za niego chcą, skoro tyle tam jest tych stacji.

Problemem jest to, że nie chcieli za o połowę mniejszą kwotę udostępnić paczki samych stacji Canal+!

Nie rozumieją, że bardzo wiele osób chce zakupić TYLKO TE STACJE, a nie płacić 2 razy więcej i mieć wciśnięte na siłę TVN24, Turbo, Style, Sryle, których się NIE CHCE !!!!

Więc, niech nie pieprzą, że dobra oferta musi kosztować, bo zdrowo myślący to rozumie.
Przecież paczka samych stacji: C+, C+Sport, C+Sport2, C+Film i C+Seriale za 30-40 zł, to nie byłoby mało.
Ale co innego to, a co innego nie dawać potencjalnemu klientowi alternatywy i mówić "chcesz stacje Canal+? To możesz je wziąć za 80 zł ale z TVNami, AleKinami itp.
 19  
hehe , dobry motyw
 3  
Do Mir2
Tylko szkoda że nie każdy wie o fakcie że Polsat wrzuca Ligę Mistrzów do PPV. I teraz bierze naiwniaków do abonamentu za 30 zł z gównianym sprzętem.
 14  
Jakub fakt to niestety brak możliwości wzięcia evoboxa w niższych pakietach.Co do ppv to zobaczymy.
 9  
Co czasami Ci spece od PR-u pierdolą to ja nie mam pytań...
"Dobra oferta kosztuje"... oni chyba nie wiedzą co abonent rozumie poprzez slowo oferta..
 15  
Do Mir2
Tylko szkoda że nie każdy wie o fakcie że Polsat wrzuca Ligę Mistrzów do PPV. I teraz bierze naiwniaków do abonamentu za 30 zł z gównianym sprzętem.
Spokojnie. Liga Mistrzów będzie w Polsacie Sport.
PPV dla naiwniaków z nc+, bo oni lubią oferty "premium" :D
 4