Łukasz Szewczyk01.12.2017 (16:09)brak komentarzy

Dobry start 5 sezonu "Wikingów" w History. Będzie 6 sezon

Piąty sezon pędzi do przodu zbroczony krwią, na każdym kroku czai się zdrada, a odwet jest nieunikniony. Wikingowie, zaślepieni pychą i wyrzutami sumienia, są podzieleni i jeszcze bardziej niebezpieczni, szukając zemsty w imieniu swych bogów i krewnych.
Wikingowie - History
Średnia oglądalność pierwszych dwóch odcinków piątego sezonu serialu "Wikingowie" na antenie History wynosi 118,7 tys. widzów - wynika z danych Nielsen Audience Measurement w grupie 4+, na które powołuje się nadawca. Oba odcinki dotarły do ponad 216 tys. Polaków (RCH/zasięg minutowy). Kolejne premierowe odcinki można oglądać w czwartki o godz. 21.00 na antenie History.
"Wikingowie" to drugi najpopularniejszy serial fabularny w Polsce wedle badania agencji MEC przeprowadzonego w październiku br., wyprzedzony jedynie przez "Grę o tron". Wedle badań MEC aż 5 milionów Polaków z grupy wiekowej 16+ miało przynajmniej przez chwilę styczność z jednym z odcinków serialu produkcji HISTORY.Serial "Wikingowie" to nie tylko wartka akcja, walki wojowników i morskie wyprawy. To także fascynująca opowieść, która przenosi w czasy legendarnych bogów i średniowiecznej Europy. Śledzimy losy ambitnych synów Ragnara - Bjorna (Alexander Ludwig), Ivara Bez Kości (Alex Hogh), Ubbe (Jordan Smith) i Hvitserka (Marco Ilso).

Sezon piąty "Wikingów" zaczyna się od objęcia dowództwa nad Wielką Armią Pogan przez Ivara, podczas gdy Lagertha panuje jako królowa Kattegat. Zamordowanie przez Ivara jego brata Sigurda skutkuje całą serią krwawych bitew, a synowie Ragnara rozważają kolejne posunięcia po pomszczeniu ojca.

Obecnie trwają prace nad 6. sezonem serialu.