Łukasz Szewczyk03.12.2017 (16:41)18 komentarzy

Władza na urodzinach Radia Maryja. Prezydent: "Dzięki Wam budujemy silną Polskę"

W weekend Radio Maryja świętowało swoje 26 urodziny. Na uroczystości tradycyjnie nie zabrakło czołowych polityków PiS. Odczytano także listy od prezesa PiS, prezydenta i premiera Polski.
Władza na urodzinach Radia Maryja. Prezydent: "Dzięki Wam budujemy silną Polskę"
Przez całą sobotę w Toruniu trwało świętowanie 26 lat Radia Maryja. Uroczystości były transmitowane na antenie TV Trwam oraz w Radiu Maryja. Do Torunia zjechali wierni słuchacze stacji oraz tradycyjnie prominentni politycy partii PiS, którzy nie ukrywają swojej sympatii do ojca Rydzyka. Podobnie jak Radio Maryja, które podczas ostatnich wyborów m.in. instruowało słuchaczy jak głosować na PiS.
- Trzeba iść dalej. Trzeba iść do tych, którzy może zagubili się, a może nie usłyszeli Ewangelii, także w Polsce i w Polonii. Radio Maryja technicznie dochodzi do wszystkich, tylko trzeba włączyć. My jesteśmy od tego, żeby pomóc innym włączyć - mówił do zgromadzonych ojciec Tadeusz Rydzyk. -To szczególnie ważne w świecie, w którym bardzo silne są środowiska libertyńsko-lewicowe - dodał założyciel Radia Maryja. Apelował także do wszystkich o jedność i dbałość o Polskę.

Podczas uroczystości odczytano także list prezydenta Polski. "Chcę bardzo podziękować za Państwa codzienne wysiłki, które przynoszą błogosławione owoce, umacniając nasz naród w wierności chrześcijańskiemu i patriotycznemu dziedzictwu. Poprzez swoją działalność umacniają Państwo żywe więzi łączące Polaków w kraju i Polonię zagranicą, jednocząc naszą wspólnotę wokół wartości, które stanowią jej fundament" - napisał Andrzej Duda. "Misja pełniona przez toruńską rozgłośnię stanowi ogromnie ważny wkład w budowanie silnej, nowoczesnej Rzeczypospolitej. Radio Maryja buduje poczucie odpowiedzialności rodaków za sprawy Ojczyzny i skutecznie zachęca obywateli do angażowania się w życie społeczne. W Państwa działalności doskonale widoczna jest też postawa głębokiego szacunku dla bliźnich. Radio Maryja stało się głosem zwykłych ludzi w polskich domach. To, że dzisiaj możemy prowadzić naprawę państwa, budować silną bezpieczną, sprawiedliwą Polskę, w dużej mierze stanowi zasługę wspólnoty zgromadzonej wokół Radia Maryja - napisał w liście prezydent" - dodał prezydent.

Do słuchaczy Radia Maryja i ojca dyrektora list skierowała także premier. "Rodzina Radia Maryja to wspólnota, która swym życiem daje piękne świadectwo wiary i troski o dobro Kościoła w naszej Ojczyzny. Cieszę się, że w Waszej wspólnocie każdy znajduje swoje miejsce, każdy może czuć się potrzebny. Wiem, że nie zapominacie o pięknym darze i zadaniu modlitwy, która stanowi o Waszej sile. Radio Maryja tworzy wyjątkową wspólnotę ludzi, dla których filarami codziennego życia pozostają wiara, Ojczyzna, tradycja, rodzina i umiłowanie polskiej ziemi. Radio Maryja przypomina, że Polska jest krajem głębokich tradycji chrześcijańskich. Jest przykładem służby człowiekowi w Prawdzie, uczy wzajemnej miłości i szacunku" - napisała Beata Szydło.

Nie zabrakło także głosu prezesa PiS. "Dziękowaliśmy również za to, że Opatrzność postawiła na drodze naszego życia o. Tadeusza Rydzyka. Nie mogliśmy też wyjść z podziwu, że do tego wielkiego dzieła, na które składa się tyle zwieńczonych wspaniałymi sukcesami cząstkowych przedsięwzięć, doprowadził jeden człowiek - obdarzony wyjątkowymi przymiotami i talentami skromny redemptorysta - wskazał prezes PiS. (...) Przed nami rozpościerają się wspaniałe perspektywy na przyszłość, na drugie 25 lat. Nie będę snuł szczegółowej wizji, jak będzie wyglądała toruńska wspólnota w 50. rocznicę powstania Radia Maryja, ale mam graniczącą z pewnością nadzieję, że kolejne ćwierć wieku będzie równie, a może nawet bardziej twórcze, jak te pierwsze 25 lat. Że będzie obfitowało we wspaniałe, twórcze inicjatywy. Że przybędzie narzędzi pracy ewangelizacyjnej i formacyjnej oraz instrumentów służących krzewieniu prawdy w przestrzeni medialnej i w życiu publicznym" - napisał Jarosław Kaczyński.

Komentarze (1 - 10 z 18)

Ojciec Rydzyk królem Polski !!!!!

Beata Szydło zawsze dziewica :D
 35  
Buuuuuuuuuuuuuuuhahahahahahahahahahahahahahahahahahahahaah!
johnyB - ten prawdziwy 3.12.2017 (17:21:04)
 17  
Co za bełkot. Nic takie nie dzieli Polaków jak PiS i Rydzyk.
Wyborcy Pis, coście uczynili z tą krainą. Pomieszanie katolika z manią postkomunistyczną
Ci modlący się co rano i chodzący do kościoła
Chętnie by zabili ciebie tylko za kształt twego nosa
Kazik wiecznie żywy.
 31  
Co za bełkot. Nic tak nie dzieli Polaków jak PiS i Rydzyk.
Wyborcy Pis, coście uczynili z tą krainą. Pomieszanie katolika z manią postkomunistyczną
Ci modlący się co rano i chodzący do kościoła
Chętnie by zabili ciebie tylko za kształt twego nosa. Czas idzie, od wieków płynie i nie zatrzymasz go siłą
Głupia duma narodowa i kompleksy od stuleci
Kazik wiecznie żywy
 14  
Obrzydlistwo.
 5  
Treść komentarza ukryta z powodu zbyt niskiej oceny - kliknij by wyświetlić
Dużo tu platformianej chołoty
 30  
PIS stworzyło faszystowskie szambo a nie wolna Polske.
 21  
Na kolana i módl się do belzebuba rydzyka i bratobójcy jarka.
 17  
Dużo tu platformianej chołoty
lepszy sort się odezwał ;)
Ten PiS-owski raj szybciej się rozpadnie niż prl ;)
 7  
Wow alez złośliwości i "tolerancji" platformerskiej" się wydało. Jeśli zazdroscicie ojcu Rydzykowi to stwórzcie podobne dzieło a nie wylewajcie potoku nienawiści. Nie bądźcie obludni mówiąc o tolerancji sami jej nie stosując. To tak jak ostatnio w Gazecie Wyborczej" krzyczą o mobbingu i molestowaniu w pracy a sami nie mogli się z tym uporać we wlasnej redakcji.
 19