Łukasz Szewczyk04.12.2017 (17:34)36 komentarzy

Polsat przejmuje Polo TV, Vox Music TV i kanały Eska TV oraz inwestuje w Fokus TV i Nowa TV

Grupa Polsat nabyła 100 proc. udziałów w spółkach posiadających kanały Eska TV, Eska TV Extra, Eska Rock TV, Polo TV i Vox Music TV. Dodatkowo Polsat nabył 34 proc. udziałów w spółce będącej właścicielem stacji Fokus TV i Nowa TV, a jednocześnie zawarł umowę przedwstępną zakupu kolejnych 15 proc. udziałów w tej spółce w przyszłości. Łączna wartość transakcji to około 103 mln zł.
Polsat przejmuje Polo TV, Vox Music TV i kanały Eska TV oraz inwestuje w Fokus TV i Nowa TV
Dzięki transakcji Grupa Polsat, reprezentująca polski kapitał, umacnia swoją pozycję w rywalizacji z międzynarodową i krajową konkurencją na rynku medialnym. Stacje Eska TV, Eska TV Extra, Eska Rock TV, Polo TV i Vox Music TV wzmacniają ofertę muzyczną Telewizji Polsat,w której są już takie kanały jak: Disco Polo Music oraz Polsat Music. Z kolei współpraca z kanałami Nowa TV i Fokus TV stanowi uzupełnienie kompleksowej oferty programowej jej kanałów.
- Nabycie nowych kanałów oraz nawiązanie współpracy w zakresie rozwijania dwóch kolejnych stacji dostępnych w naziemnej telewizji cyfrowej doskonale wpisują się w strategię naszej Grupy, której celem jest utrzymanie silnej pozycji rynkowej, mierzonej wynikami oglądalności, na ciągle fragmentaryzującym się rynku - mówi Maciej Stec, Członek Zarządu, Cyfrowy Polsat S.A. i Telewizja Polsat Sp. z o.o.

- Na rynku medialnym, zarówno polskim jak i światowym, nadeszły czasy konsolidacji. Główny konkurent kanału Fokus TV, którego udało nam się wyprzedzić pod względem oglądalności, czyli Discovery, na rynku globalnym zakupił Scripps Networks Interactive, a co za tym idzie w Polsce kupił TVN. Kupił także od Agory kanał Metro, rywalizujący z Nową TV na MUX 8. Nasze telewizje Eska TV, Polo TV, Fokus TV, Nowa TV i pozostałe stworzyliśmy od zera i jesteśmy z nich dumni. Jednocześnie chcemy, aby mogły się one nadal się rozwijać i mamy świadomość, że w obecnych czasach potrzebują wsparcia silnego gracza. Cieszymy się, że wspólnie z Grupą Polsat pozostajemy w tym biznesie i nadal na podstawie zawartej umowy będziemy zarządzać stworzonymi przez nas kanałami. Jako Grupa ZPR Media skupimy się także na produkcji contentu telewizyjnego w oparciu o synergię z naszymi markami - mówi Zbigniew Benbenek, Przewodniczący Rady Nadzorczej spółek ZPR Media SA i Time SA.

Ogłoszona transakcja i współpraca w zakresie tworzenia dwóch kanałów oznacza nowe treści dla widzów zarówno Telewizji Polsat, jak i kanałów Grupy ZPR Media oraz nowe możliwości rozwoju stacji Nowa TV i Fokus TV.

- Nie bez znaczenia jest dla nas fakt, że nabywane kanały posiadają solidne finanse, w samym 2016 roku ich łącznie przychody osiągnęły ponad 70 mln zł. Ponadto w związku z transakcją spodziewamy się osiągnięcia licznych, wymiernych synergii sprzedażowych oraz kosztowych, które szacujemy na około 15 mln zł rocznie - mówi Katarzyna Ostap-Tomann, Członek Zarządu ds. Finansowych, Cyfrowy Polsat S.A., Polkomtel Sp. z o.o., Telewizja Polsat Sp. z o.o.

Telewizja Polsat w wyniku umowy zawartej z Grupą ZPR Media nabyła 100% akcji spółki Eska TV (nadawca Eska TV, Eska TV Extra, Eska Rock TV), 100% udziałów spółki Lemon Records Sp. z o.o. (nadawca Polo TV i Vox Music TV) oraz mniejszościowy pakiet 34% udziałów w TV Spektrum (nadawca Fokus TV i Nowa TV). Jednocześnie zawarła umowę przedwstępną zakupu kolejnych 15% udziałów w spółce TV Spektrum w przyszłości. Ogłoszona dzisiaj transakcja o wartości ok. 103 mln zł zostanie sfinansowana ze środków własnych Grupy.

Polo TV to najpopularniejsza muzyczna telewizja w Polsce nadająca największe hity disco polo i dance oraz najnowsze produkcje muzyczne kultowych polskich gwiazd. Eska TV to kanał muzyczno-rozrywkowy, w którym można zobaczyć nowe klipy artystów znanych z anteny Radia Eska, a także ekskluzywne wywiady, plotki o gwiazdach show-biznesu, informacje o muzycznych wydarzeniach w kraju i na świecie. Eska TV Extra nadaje hity na czasie oraz największe przeboje muzyki pop z ostatnich 20 lat. Eska Rock TV oferuje muzykę określaną jako mainstreamowy pop rock, classic rock i alternatywa. Z kolei Vox Music TV to kanał muzyczno-rozrywkowy, nadający największe hity disco lat 80. i 90., a także italo disco, euro dance oraz disco polo.

Natomiast Fokus TV to bezpłatny kanał telewizyjny o profilu edukacyjno-poznawczym. Program stacji skierowany jest do całej rodziny, a główne sekcje tematyczne to: wiedza, dokument i rozrywka. Najważniejszym celem Fokus TV jest przekazywanie wiedzy poprzez zabawę i w przystępny sposób. Oferta stacji składa się z programów o charakterze edukacyjnym, poradnikowym oraz filmów dokumentalnych o różnorodnej tematyce (historycznej, przyrodniczej, społecznej).

Z kolei Nowa TV to ogólnodostępna, bezpłatna telewizja skierowana do całej rodziny. W swojej ofercie posiada programy o charakterze rozrywkowym, informacyjnym oraz seriale i filmy fabularne, jak również atrakcyjne propozycje dla dzieci. Nowa TV jest stacją blisko widza, oferującą rozrywkę na najwyższym poziomie, a tematy podejmowane w programach publicystycznych oraz informacyjnych dotyczą najważniejszych kwestii, interesujących widzów z każdego zakątka Polski.

Aktualnie w skład portfolio Telewizji Polsat wchodzą: Polsat HD, Polsat 2 HD, Polsat 1, Super Polsat HD, Polsat Sport HD, Polsat Sport Extra HD, Polsat Sport Fight HD, Polsat Sport News HD, Polsat News HD, Polsat News 2, Polsat Play HD, Polsat Cafe HD, Polsat Film HD, Polsat Doku HD, Polsat Music HD, Disco Polo Music, Polsat Romans, TV6 HD i TV4 HD.

Dodatkowo Cyfrowy Polsat nabył udziały w sieci Netia.

Komentarze (1 - 10 z 36)

To ci niespodzianka.
 14  
Czyli za chwilę nie będzie co oglądać. Kiedyś Polsat i jego kanały były dobre, teraz tylko filmy przerywane reklamami. W związku z tym, teraz będziemy mieli muzykę przerywaną reklamami. A podczas imprez sylwestrowych dostaniemy podwójną dawkę reklam. Będziemy też mieli trzy kanały z Disco Polo (Disco Polo Music, Polo TV i 100% muzyki Disco Polo w VOX Music TV). Na tym ostatnim grają też starsze nuty jak i najnowsze hity. Teraz będą grać tylko Disco z Pola i puszczać reklamy. Brawo Polsat
Krzysztof Jędrzejewski 4.12.2017 (17:53:09)
 29  
Szkoda koniec esta tv zostaje 4funtv baj baj eska
 11  
To teraz fuzja Nowa TV z TV6 i Superstacja w MUX2
 13  
A mnie to lotto. Planete+, Ale Kino, paczka BBC, paczka C+Sport i Eleveny. Reszta mi zwisa i powiewa. Jak ktoś ma nudne życie, to niech się emocjonuje polityczną propagandą z TVP lub TVN, ewentualnie wyreżyserowanymi programami z kanałów pokroju Discovery. Nowa TV, to taki propagandowy klon TVN.
 6  
Qrwa nie ma w języku polskim takiego słowa jak content! Mamy piękne słowo "zawartość" który oznacza dokładnie to samo i Pan Perkusja nie musi tworzyć lingwistycznych potworków w stylu "content telewizyjny".
 24  
O nie to znowu soloz będzie swoją kiche puszcza masakra
 19  
Ciekawe czy będą zmiany nazw jakoś sobie nie wyobrażam Eski TV i Radia Eski z różnymi właścicielami. Za Eska Rock TV mógłby wrócić Muzo.TV. Eska TV Extra powrót HIP HOP TV a co za Eska TV?
 5  
Czyli za chwilę nie będzie co oglądać. Kiedyś Polsat i jego kanały były dobre, teraz tylko filmy przerywane reklamami. W związku z tym, teraz będziemy mieli muzykę przerywaną reklamami. A podczas imprez sylwestrowych dostaniemy podwójną dawkę reklam. Będziemy też mieli trzy kanały z Disco Polo (Disco Polo Music, Polo TV i 100% muzyki Disco Polo w VOX Music TV). Na tym ostatnim grają też starsze nuty jak i najnowsze hity. Teraz będą grać tylko Disco z Pola i puszczać reklamy. Brawo Polsat
Baranie kiedyś nie przerywał filmów reklamami. Jak można być takim idiotą. Sylwestra masz co roku i nie przerywa reklamami tylko dzieli na pasma 45-50 minut. Kanały muzyczne już ma i nie ma wielkich chyba przerw reklamowych. Kanały Eska TV, VOX Music i tak już mieli dużo przerw reklamowych
 5  
Urodzinowe zakupy Polsatu!!!!! Możliwe że Polsat sobie kupił miejsce w naziemnej dla Polsat Music
Treść edytowana 1 raz (ostatnio 4 grudnia 2017 o 18:37:45 przez Dzimi).
 14