Łukasz Szewczyk04.12.2017 (17:34)36

Polsat przejmuje Polo TV, Vox Music TV i kanały Eska TV oraz inwestuje w Fokus TV i Nowa TV

Grupa Polsat nabyła 100 proc. udziałów w spółkach posiadających kanały Eska TV, Eska TV Extra, Eska Rock TV, Polo TV i Vox Music TV. Dodatkowo Polsat nabył 34 proc. udziałów w spółce będącej właścicielem stacji Fokus TV i Nowa TV, a jednocześnie zawarł umowę przedwstępną zakupu kolejnych 15 proc. udziałów w tej spółce w przyszłości. Łączna wartość transakcji to około 103 mln zł.

Przejdź do artykułu

Komentarze (11 - 20 z 36)

a gdzie jest UOKiK?!pozwolił na to?przecież to monopol!po co naziemna telewizja, jakieś przetargi na mux, niby różnorodne koncesje, kanały tematyczne itd... jak tam teraz tylko Polsat , TVN i TVP?!
 12  
Gdzie jest uokik i jak można pozwolić na tak dużą koncentrację mediów. W Niemczech jak i Francji mógłby pomarzyć o takiej sytuacji.
 11  
Co UOKiK na to? Naziemna miała być chyba różnorodna, a nie być monopolem TVP, Polsatu i TVN...
 13  
Dzimi masz rację, dzielą na pasma po 50 minut, później ok. 15 minut reklam. A co do kanałów muzycznych, owszem nie było dużo bloków reklamowych, ale teraz żeby odrobić kasę, którą wydali będzie więcej reklam. A co do stwierdzenia, że przerywa filmy reklamami, to odkąd pamiętam, jako stacja komercyjna, a taką jest Polsat zawsze przerywali reklamami, tylko że kiedyś dawali ich mniej. Teraz w blokach reklamowych to Polsat wygrywa nawet z TVN, bo ci to przynajmniej mają więcej bloków reklamowych (nie licząc autopromocji) ale za to trwają mniej. Podczas, gdy Polsat przy filmie, który faktycznie trwa 2,5 h, na Polsacie trwa nieraz 4 h, a każdy blok reklamowy trwa ok. 15 minut, gdzie na TVN taki blok trwa ok. 10-11 minut. Wiem, bo kiedyś liczyłem ile trwają reklamy na ww. kanałach.
Krzysztof Jędrzejewski 4.12.2017 (19:39:26)
 6  
Bez sensu. Po co Polsatowi 3 kanały z disco-polo? Po co Polsat Music skoro mają teraz Eska. I wszystko jak nie w Polsacie to w TVN i TVPis. Polska to jednak chory kraj
 10  
Co UOKiK na to? Naziemna miała być chyba różnorodna, a nie być monopolem TVP, Polsatu i TVN...
Nie ma w Polsce firm które na dłuższa metę maja szanse utrzymać się w naziemnej jedyna opcja to kapitał zagraniczny ale taki muzycznych nie będzie przejmować.
 9  
O NIEEE!! to teraz Kiepskich i miodowe lata będziemy oglądali na każdym kanale bleeeeee... ży**ć się chce
 9  
teraz pewnie polsat zablokuje kanały fta z satelity hot bird zpr chociasz nadawała kanały fta a teraz to niewiadomo rosyjska ruletka czy nie kodowane czy zakodujom
 2  
Mogła być transakcja bez ukoik ponieważ CP nabył udziały a nie przejął Netie.
Inaczej sytuacja wygląda z przejęciem Multimedia przez UPC (tu jest przejęcie) i decyzja będzie lada chwila, raczej pozytywna.
 4