Łukasz Szewczyk06.12.2017 (9:04)31 komentarzy

Kurski: Sylwester z TVP będzie z przytupem, bombowy, wystrzałowy

Sylwester Marzeń z Dwójką ponownie zawita do Zakopanego. Po ubiegłorocznym koncercie, który przyciągnął 50 tys. publiczności na żywo i średnio 3,5 mln przed telewizorami, TVP liczy na powtórkę sukcesu. - To będzie sylwester z przytupem - zapewnia prezes Telewizji Polskiej Jacek Kurski.
Jacek Kurski
Jak już informowaliśmy, do współpracy przy tegorocznym Sylwestrze TVP zaprosiło do współpracy takich artystów jak m.in. Zenek Martyniuk, Margaret, Maryla Rodowicz, Ania Dąbrowska, Kombi, Thomas Anders z Modern Talking czy duet Filatov & Karas

- Zakopane to magiczne miejsce, jedyne w swoim rodzaju, w którym może się odbyć narodowy sylwester, ponieważ 150 tys. ludzi przyjeżdża do tego miasta. Każda polska gmina, każdy powiat, każde miasto jest tutaj reprezentowane przez turystów. Każdy chciałby chociaż raz w życiu spędzić sylwestra w Zakopanem. Dzięki TVP będzie to możliwe. Plejada fantastycznych wykonawców, polskich i zagranicznych, sprawi, że to będzie sylwester z przytupem, bombowy, wystrzałowy - mówi agencji Newseria Jacek Kurski, prezes zarządu Telewizji Polskiej.
Ubiegłoroczny Sylwester z Dwójką okazał się hitem stacji. Koncert oglądało ok. 50 tys. osób na żywo oraz 3,5 mln widzów. To największa grupa z 13 mln Polaków, którzy spędzili ten wieczór przed telewizorami. W czasie noworocznego toastu oglądalność wzrosła do 4,2 mln Polaków, a występ Zenona Martyniuka obejrzało 5 mln osób.

W tym roku TVP liczy na podobny sukces. Gwiazdora disco polo nie zabraknie wśród tegorocznych artystów. Na zakopiańskiej scenie pojawią się również takie gwiazdy polskiej sceny muzycznej jak Maryla Rodowicz, Kombi, Urszula, Krzysztof Cugowski i Wanda Kwietniewska oraz Bayer Full. Młode pokolenie będzie reprezentowane przez Red Lips, Michała Szpaka i Martę Gałuszewską - zwyciężczynię ostatniej edycji "The Voice of Poland", a także Margaret.

- Zaśpiewamy piosenki znane i lubiane. Oprócz tego będę się starała przemycić piosenki nieznane, ale za to lubiane i znane przeze mnie. Nie wiem, czy reżyser się zgodzi, więc zobaczymy. Ponieważ w tym roku wydałam swój drugi album "Monkey business", chciałabym się podzielić z widzami tym albumem i tym wydarzeniem, które było dość istotne w tym roku - mówi Margaret.

TVP zaprosiło także gwiazdy zagraniczne. Największe swoje przeboje zaśpiewają Thomas Anders z Modern Talking, Limahl, Eruption, United Nations czy duet Filatov & Karas.

Imprezę poprowadzą Rafał Brzozowski i Izabella Krzan, prowadzący teleturnieju "Koło fortuny", który po wielu latach wrócił na antenę TVP2.

- Będzie to dla mnie podwójna rola, ponieważ będę współprowadzącym razem z Izą Krzan, dla której to jest debiut telewizyjny podczas tak dużej imprezy na żywo. Nasza współpraca w programie idzie nam coraz lepiej, więc myślę, że da się tę energię z programu przenieść później na scenę. Oprócz tego będę śpiewał swoje piosenki i fragmenty największych tegorocznych przebojów - mówi Rafał Brzozowski.

Prowadzącą parę wesprą bardziej doświadczeni w takich imprezach koledzy: Tomasz Kammel i Barbara Kurdej-Szatan.

- Ja również zaśpiewam podczas koncertu duet z moim mężem Rafałem Szatanem - mówi Barbara Kurdej-Szatan. - To będzie miks różnych utworów, ale nie zdradzę jakich, niech to będzie niespodzianka. Na pewno dobraliśmy takie, żeby rozkręcić publiczność.

Jak podkreślają prowadzący, koncert z pewnością przyciągnie rzeszę telewidzów, bo stacja stawia na najpopularniejsze hity, przy których w tym roku bawiła się cała Polska.

- Chcemy stworzyć dobrą atmosferę przed sceną po to, żeby ją przenieść przed telewizory - jeżeli publiczność oglądająca sylwestra będzie widziała, że my się dobrze bawimy na miejscu, to na pewno będzie się to udzielało również w domach - podkreśla Rafał Brzozowski.
Newseria

Komentarze (1 - 10 z 31)

Umc - umc - umc. Discopolo rulez :D :D :D
Przytup pisowski będzie cudowny, niepokorny i patriotyczny z pewnością.
Liczę na jakieś przyśpiewki tow. Pietrzaka.
Po cichutku też marzę, że tow. Wolski jakiś częstochowski rym tam przemyci typu: "Nie mam wprawdzie długopisa, ale bardzo kocham pisa" :D
 8  
Sylwek ma być podobno strząśnięty ... ale nie mieszany !!! w stajni TVP generału Kórskiego
 3  
Ja myślę, że większa część tu piszących niestety nie zgadza się z Kurskim i woli oglądać w TVN 24 np. Protasiuka, Lubnauer, Niesiołowskiego lub Balcerowicza. Woli ta większość słuchać np. gwiazdę tvn. marcinkiewicza, Frasyniuka czy Kierwńskiego albo Sznejfelda. same gwiazdy tak rzadko ostatnio widywana Pani Pitera a nawet Pichowicz, która podnosi temperaturę oglądalności.
No cóż każdy znajdzie coś dla siebie i w/g siebie.
 5  
Bombowy? Wystrzałowy?
Czyżby towarzysz Kurski planował zaprosić na Sylwestra Islamistów?
 13  
Islamistów to raczej zaprosi na Sylwestra TVN z PO bo już wcześniej się deklarowali:D
 14  
@loczku z dupy, na Sylwestrze TVP wystąpią Putin i Łukaszenka, będą śpiewać o powrocie komuny do Polski.
johnyB - ten prawdziwy 6.12.2017 (11:54:01)
 10  
mówimy sprawdzam pluralizmowi w TVP:
wiadomosci.onet.pl/kraj/roman-giertych-do-jacka-kurskiego-pusc-kampanie-w-ktorej-przypominam-ze-jestes-klamca/d02smb5
 1  
No tak lud smoleński oczekuje chleba (500+) i igrzysk (umcy, umcy)

Minister Jan Szyszko: Pani Premier, byłem tak zaskoczony, że zapomniałem języka w gębie. W czwartek o godzinie 10 mam audiencję u Franciszka. Mam jechać czy zostać? Niech Pani Premier podejmie decyzję…
Szydło: Nie, może do czwartku mnie nie odwołają. Niech Pan jedzie.
mówimy sprawdzam pluralizmowi w TVP:
wiadomosci.onet.pl/kraj/roman-giertych-do-jacka-kurskiego-pusc-kampanie-w-ktorej-przypominam-ze-jestes-klamca/d02smb5
I to uczucie gdy user o nicku @rozsądny, znany koMEDIAnt i wielonikowiec, na dodatek nieudacznik,gdyż w rozmowach ze mną udawał innych userów - tylko po co?? Zeby mnie przekonać iż jestem w mniejszości?? ;D ... po tym jak został złapany na pisaniu z kilku kont, mści się niczym Maciuś z 6b ;D


rozsądny aka "locky i czester"
bit.ly/2x5Qsfp
bit.ly/2x6DYUO


przemiana w !czester:

bit.ly/2xV8ot3


Nie masz jaj, ani honoru! I ciężko znosisz porażki, nie potrafisz przyjąć ich z godnością, a to może oznaczać różne problemy z głową ;D
 0  
A co do disco- polo, to przypominam ,że propagatorem tej dziedziny sztuki,był Aleksander K i Ewa Drzyzga. A widzowie tv.n uwielbiają Harmonistów ;D
 3  
"Nie mam wprawdzie długopisa, ale bardzo kocham pisa" :D
Tylko ty mogłeś to wymyślić ;D Śnięte,drętwe i nisko lata ;D Nie nadajesz się nawet na discoPOlowca ;D

buuuuuuuuuuuuuuuuuuuahahahhahahah!!!!
 3