Łukasz Szewczyk06.12.2017 (10:38)7 komentarzy

Polsat dzięki przejęciu kanałów Eski celuje w młodych. "Nie zmienimy nazw i tożsamości"

Po przejęciu telewizyjnych kanałów Eski, telewizja Polsat znacznie wzmocni swoją pozycję wśród młodych widzów.
Eska TV
Jak już informowaliśmy, za 103 mln zł Polsat w 100 proc. przejął muzyczne kanały Eska TV, Eska TV Extra, Eska Rock TV, Polo TV i Vox Music TV oraz zakupił udziały w spółce nadającej Fokus TV i Nowa TV.
Przejęcie kanałów muzycznych ma przede wszystkim wzmocnić pozycję Grupy Polsat w grupie młodych widzów (16-49 lat). Nie tylko pod względem udziałów oglądalności, ale przede wszystkim pod względem atrakcyjności dla reklamodawców. - To 15-procentowe wzmocnienie naszej pozycji na rynku telewizji i rynku reklamy telewizyjnej - mówi cytowany przez Business Insider Polska Maciej Stec, członek zarządu Telewizji Polsat. Sprzedażą reklam w przejętych kanałach zajmie się Polsat Media.

Przypomnijmy, że Polo TV oraz Eska TV, głównie dzięki swojej szerokiej dostępności w ramach naziemnej telewizji cyfrowej (DVB-T), od dawna zajmują czołowe pozycje w rankingu oglądalności kanałów muzycznych. Z kolei sama telewizja Polsat nie ma wielkich sukcesów w tym segmencie rynku. Wprawdzie Disco Polo Music plasuje się w czołówce rankingu, to już Polsat Music HD (wcześniej Muzo.TV) zajmuje dolną część tabeli popularność stacji muzycznych.

Przedstawiciele zarządu Telewizji Polsat zapewniają, że nie ma planów zmian nazw czy też charakteru[ przejmowanych stacji telewizyjnych. - Chcemy zostawić tożsamość tych stacji - zaznaczył Maciej Stec. Nie jest to niezaskoczeniem, tym bardziej, że marka Eska jest dobrze rozpoznawalna wśród młodych widzów a dodatkowo prężnie działa na rynku radiowym. Dodatkowo młodym widzom Eska lepiej kojarzy się niż marka Polsat. Dodatkowo zarządzeniem przejmowanych kanałów mają zajść się osoby, które w nich pracują.

Z kolei dzięki inwestycji w Nowa TV i Fokus TV widzowie mogą spodziewać się poszerzenia ramówki o programy znane z anten Grupy Polsat. Przypomnijmy, że Grupa Polsat jest nadawcą kanału Polsat Doku, w ramówce którego znajduje się wiele premierowych dokumentów które mogą wzmocnić ofertę Fokus TV. W przypadku stacji Nowa TV interesująca może okazać się współpraca w segmencie informacji. Tym bardziej, że Grupa Polsat dysponuje mocnym zapalaczem informacyjnym (Polsat News), a Nowa TV znanymi dziennikarzami (m.in. Beata Tadla, Marek Czyż).
Business Insider Polska/wł.

Komentarze (1 - 7 z 7)

-Chcemy zostawić tożsamość tych stacji - zaznaczył Maciej Stec.
Dorzucimy tylko 3-krotnie więcej reklam :)
 16  
Mogliby uruchomić wersje HD na satelicie wszystkich tych kanałów.
 14  
No to witamy niestety w esce tv
disco polo. Niestety mało będzie
Niedługo dobrej muzy na tym kanale.
 4  
No to witamy niestety w esce tv
disco polo. Niestety mało będzie
Niedługo dobrej muzy na tym kanale.
Czadoman był bodajże w Gorącej 20, a "Ona tańczy dla mnie" Weekendu grali w imprESCE. Z kolei Eska TV w 2015 roku emitowała teledyski do utworów disco polo.
 6  
a mi to lotto i powiewo !!!
 3  
zębaty szuka kasy, szukaj dalej kroku, bo masz tyle długu, że go nie spłacisz za 1000 lat, a powodzenia ci nie życżę , jebana gnido
 0  
Pozytywnie, bo mam wrażenie, że Polsat potrafi dobrze przejmować różne kanały. Choćby takie Viasaty, które po przejęciu przez Polsat naprawdę ciekawie się prezentują.
 1