Łukasz Szewczyk06.12.2017 (17:27)brak komentarzy

Trylogia "Millennium", "Safe House 2", "Zaufaj mi", "Capital" - grudzień z miniserialami w Ale kino

Telewizja Ale kino+ w grudniu 2017 roku przygotowało d;a swoich widzów na miesiąc z miniserialem. W programie: ekranizacja bestsellerowej trylogii Stiega Larssona "Millennium" i po raz pierwszy w polskiej telewizji drugi sezon mrocznego serialu "Safe House", poruszająca produkcja "Zaufaj mi" oraz tajemniczy "Capital".
"Millenium"
Cykl rozpocznie drugi sezon czteroodcinkowego brytyjskiego serialu kryminalnego "Safe House" (emisja 2 i 9 grudnia o godz. 20.10). Tym razem "Safe House" ma nową obsadę, lokalizację i kolejną zagadkę do rozwiązania. W tym sezonie widzowie poznają byłego detektywa Toma Brooka (Stephen Moyer). Pewnego dnia mężczyzna usłyszał wiadomość o brutalnym porwaniu. Przekonany, że sprawa ma związek z jego pobytem w armii, postanawia opuścić swoją partnerkę oraz ich piękny przybrzeżny dom i udać się prosto na miejsce zbrodni.
Kolejną propozycją na grudniowe wieczory będzie ekranizacja bestsellerowej trylogii Stiega Larssona "Millennium" (4, 11 i 18 grudnia o godz. 22.05). Trzymająca w napięciu fabuła i fascynujące postacie, w których role wcielą się: Noomi Rapace oraz Michael Nyqvist. W połowie lat 60. ubiegłego wieku w niejasnych okolicznościach znika bez śladu członkini bogatej i wpływowej rodziny przedsiębiorców. 40 lat później dziennikarz Mikael Blomkvist (Michael Nyqvist) otrzymuje zlecenie wyjaśnienia tej tajemniczej sprawy. Zgłębiając historię rodziny Vangerów mężczyzna stopniowo odkrywa coraz bardziej szokujące fakty. Pomaga mu w tym ekstrawagancka hakerka Lisbeth Salander (Noomi Rapace). To, co odkryją, przekroczy ich najśmielsze oczekiwania.

Na antenie Ale kino+ pojawi się również poruszająca historia kobiety, która postanawia rozpocząć nowe życie - "Zaufaj mi" (16 i 23 grudnia o godz. 20.10). Cath Hardacre (Jodie Whittaker) jest ciężko pracującą i wykwalifikowaną pielęgniarką. Jednak pewnego dnia zostaje zwolniona za donosicielstwo. Kobieta zostaje zmuszona podjąć drastyczne środki, aby zapewnić sobie i córce warunki do życia. Z desperacji wykorzystuje okazję, by wykraść tożsamość swojej najlepszej przyjaciółki i rozpocząć nowe życie w Edynburgu. Zagłębiając się coraz bardziej w nową osobowość, zdaje sobie sprawę, że może dostać wszystko, czego kiedykolwiek pragnęła. Niestety jej dawne życie zagraża jej nowej kruchej kreacji. Jak daleko się posunie, by ją chronić?

Miesiąc z miniserialami zamknie doceniona nagrodą Emmy w 2016 roku produkcja "Capital" (30 grudnia, godz. 18.00), oparta na powieści Johna Lanchestera. Niespodziewanie na jednej z zamożnych ulic Londynu dzieje się coś bardzo dziwnego. Do każdej skrzynki na listy zostaje wepchnięta identyczna, tajemnicza wiadomość mówiąca "Chcemy tego, co wy macie". Początkowo mieszkańcy Pepys Road ignorują notatki traktując je jako rodzaj kampanii marketingowej. Jednak, gdy wydarzenia zaczynają się nasilać, staje się jasne, że za tym niecodziennym zjawiskiem kryje się coś więcej.