Łukasz Szewczyk11.12.2017 (17:07)27 komentarzy

TVN24 odwoła się od kary KRRiT. "Tendencyjny raport przygotowała osoba związana z TV Trwam"

Telewizja TVN24 odwoła się od decyzji KRRIT, która nakłada na stację karę w wysokości 1,5 mln zł. Jak twierdzi stacja, raport jest "skrajnie nieobiektywny" i został przygotowany dla KRRiT przez osobę związaną z mediami ojca Rydzyka, które na swoich łamach od lat krytykują Grupę TVN.
Jak już informowaliśmy, Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji podjęła decyzję o ukaraniu telewizji TVN24 kwotą 1,479 mln złotych za relacje grudniowych wydarzeń w Sejmie. W ocenie KRRiT, telewizja TVN24 miała naruszyć ustawę o radiofonii i telewizji poprzez "propagowanie działań sprzecznych z prawem i sprzyjanie zachowaniom zagrażającym bezpieczeństwu"

TVN24 w wydanym oświadczeniu odrzuca oskarżenie Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji przeciwko TVN24 i złoży apelację od decyzji nakładającej na spółkę karę za obsługę wydarzeń w Sejmie i pod Sejmem RP w grudniu 2016. TVN24 uważa, że oskarżenia sformułowane przez KRRiT opierają się na skrajnie nieobiektywnym i niestarannym raporcie sporządzonym na zlecenie Rady przez osobę związaną z telewizją Trwam i Wyższą Szkołą Kultury Medialnej w Toruniu.
W raporcie, który miałby udowadniać, iż TVN24 propagowała działania sprzeczne z prawem i sprzyjała zachowaniom zagrażającym bezpieczeństwu w czasie relacjonowania wydarzeń w Sejmie RP i pod Sejmem RP w czasie kryzysu parlamentarnego w grudniu ubiegłego roku, opisano tylko wybrane w sposób tendencyjny fragmenty nadawanego programu, aby udowodnić z góry postawioną tezę. Nie uwzględniono na przykład faktu, że w programie TVN24 szeroko relacjonowano i transmitowano wypowiedzi polityków Prawa i Sprawiedliwości, przedstawicieli władz Sejmu, klubu parlamentarnego PiS i rządu.

Najbardziej jaskrawym przejawem tendencyjności jest brak odnotowania faktu iż wszystkie publiczne wypowiedzi Prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego były w czasie wydarzeń 16-18 grudnia 2016 transmitowane na żywo oraz wielokrotnie cytowane i powtarzane. W raporcie, na którym oparła się Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji nie wskazuje się też ani jednego przypadku przekłamania lub błędu rzeczowego.

TVN. stwierdza kategorycznie, że w dniach kryzysu parlamentarnego między 16 a 18 grudnia 2016 dziennikarze TVN24 nie działali aktywnie, nie kreowali atmosfery poparcia dla wydarzeń lecz relacjonowali w możliwie najpełniejszy sposób wydarzenia, co jest podstawowym zadaniem dziennikarstwa informacyjnego.

- Przedstawianie faktów - zgodnych lub niezgodnych z prawem - nie może być traktowane jako namawianie do jakichkolwiek działań, tak jak pokazywanie przebiegu i skutków wypadku drogowego nie jest propagowaniem naruszania zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym - dodaje Adam Pieczyński, Dyrektor Pionu Informacji TVN.

W ocenie TVN nałożona kara jest bezpodstawna. Spółka TVN, po zapoznaniu się z treścią decyzji KRRiT, odwoła się do Sądu Okręgowego w Warszawie

Aktualizacja
Decyzja KRRiT została wydana na podstawie ekspertyzy Dr Hanny Karp, wykładowczyni (związanej z ojcem Rydzykiem) Wyższej Szkoły Kultury i Medialnej w Toruniu.

Komentarze (1 - 10 z 27)

Treść komentarza ukryta z powodu zbyt niskiej oceny - kliknij by wyświetlić
Dobrze tvn to lewaki i cioly

WOLĘ JUŻ TV TRWAM NIŻ MISCZA MANIPULACJI TVN

PRZEZ TAKICH CWOKOW SŁUGUSOW NIEMIECKICH POLACY PŁACĄ ZA TE SAME RZECZY WYŻSZE CENY NP LIDLU....
 53  
Treść komentarza ukryta z powodu zbyt niskiej oceny - kliknij by wyświetlić
TuskTV najlepiej niech się poskarży swojemu cesarzowi Europy:D:D:D
 48  
Czemu mnie to nie dziwi, że taka podrzędna stacja jak TV Trwam maczała w tym palce...
johnyB - ten prawdziwy 11.12.2017 (17:59:05)
 48  
Treść komentarza ukryta z powodu zbyt niskiej oceny - kliknij by wyświetlić
Mam nadzieję że w koncu nastąpi pociągnięcie do odpowiedzialnisci ludzi i media do nawoływania rozrob ulicznych z przemocą.
 34  
Treść komentarza ukryta z powodu zbyt niskiej oceny - kliknij by wyświetlić
W końcu ... Jedyna droga by wykarczować te TVN y Gówno Prawdy i inne Polskojęzyczne gadzinówki to dojechać je finansowo . Wysokie kary za byle co , i tak do bólu. Jednak najpierw odzyskajmy sądy.
 43  
Treść komentarza ukryta z powodu zbyt niskiej oceny - kliknij by wyświetlić
Jeszcze mają swoje sądy, to zdążą się uwolnić od tej karki, żeby nie powiedzieć kareczki!
 31  
Treść komentarza ukryta z powodu zbyt niskiej oceny - kliknij by wyświetlić
tv.N24 żali się na: " z góry stawiane tezy" i "tendencyjne fragmenty" ;D

"Jak Kali ukraść komuś krowa to być dobrze, a jeśli Kalemu ktoś ukraść krowa to być źle"

buuuuuuuuuuuuaahahhahahahhahhaha!!!
 30  
Treść komentarza ukryta z powodu zbyt niskiej oceny - kliknij by wyświetlić
Bardzo dobrze ta kara jest jeszcze stanowczo za niska. Zastanawiam się skąd Pan Szewczyk wie, że z TV Trwam ktos to recenzował? Moecie minusować ale TVN od dawna zasługiwał na taką karę podając fałszywe informacje, za podrzeganie do wyjścia na ulice, za pijanego generała, za kłótnie na lotnisku i inne tego typu prawdy całą dobę.
 30  
To próba zmuszenia TVN24 do wspierania tzw. dobrej zmiany w takim stopniu jak partyjna TVPIS. Dla aparatczyków z PiS-u najlepiej będzie, jak zlikwidowane będą każde media, które nie nadają jedyną słuszną narrację rządową.
johnyB - ten prawdziwy 11.12.2017 (18:19:10)
 25  
Czy takiego gnoma na pasku Rydzola można nazwać skqrwysynem?
Nie nie można!
Trzeba zawsze i wszędzie podkreślać że należy nazywać TO TO:
Yebany SQRVYSYN!!!
 2