Łukasz Szewczyk12.12.2017 (18:06)brak komentarzy

Wirtualna Polska pozyskuje 500 mln zł na przejęcia w e-commerce

Wirtualna Polska podpisała nową umowę kredytową na kwotę 500 mln złotych. W ten sposób zdobywa środki na kolejne akwizycje.
WP.pl
Umowa została podpisana z konsorcjum banków składających się z: mBank S.A., PKO BP S.A. oraz ING Bank S.A. Zgodnie ze strategią Wirtualnej Polski, środki będą przeznaczone na przyszłe akwizycje, głównie w e-commerce. Do tej pory WP koncentrowała się na czterech obszarach - modzie, wyposażeniu wnętrz, turystyce i usługach finansowych. To tam spółka upatruje największych synergii dla przyszłych inwestycji.
- Zabezpieczyliśmy finansowanie na dalszy, dynamiczny rozwój Wirtualnej Polski. Będziemy kontynuować inwestycje w e-commerce w Polsce i za granicą - mówi Jacek Świderski, prezes zarządu Wirtualna Polska Holding S.A.

Część pozyskanej linii kredytowej zostanie przeznaczona na refinansowanie obecnego zadłużenia.

Wirtualna Polska to holding spółek mediowych i e-commercowych. Według badania Gemius/PBI, w listopadzie 2017 z produktów internetowych WP korzystało 21 mln Polaków. Grupa od czterech lat rozwija swój biznes na rynku e-commerce - jest właścicielem Domodi oraz Allani (moda), Homebook (dom i wystrój wnętrz), Wakacje.pl, Nocowanie.pl oraz eHoliday (turystyka) a także Money.pl, TotalMoney.pl oraz Finansowysupermarket.pl (usługi finansowe).