Łukasz Szewczyk12.12.2017 (20:10)4 komentarze

Seriale ITV wzbogacą ramówkę nowego kanału Epic Drama

Medialny koncern Viasat World zawarł porozumienie z ITV Studios Global Entertainment. Dzięki temu nadawca pozyska 250 godzin światowej klasy serialów kostiumowych, które po raz pierwszy zostaną pokazane na wielu rynkach jako zasadniczy kontent marki Epic Drama.
"Detektyw Murdoch" - sezon 6
Umowa ITV Studios Global Entertainment zagwarantuje dostęp nadawcy nowego kanału, poświęconego kostiumowym serialom obyczajowym, do jednych z największych cykli serialów kostiumowych wszech czasów. Międzynarodowa premiera kanału Epic Drama będzie miała miejsce 14 grudnia i obejmie kluczowe rynki na arenie międzynarodowej, w tym Polskę.
- Cieszymy się, że dzięki tej umowie udało nam się wzmocnić kontent dla Epic Drama. Propozycje SVOD staną się domem dla jednych z najlepszych seriali kostiumowych jakie kiedykolwiek powstały. W szczególności jestem bardzo podekscytowana tym, że "Rozpustnice" pojawią się na naszym kanale. Przełomowa seria, z całkowicie kobiecym zespołem odpowiedzialnym za scenariusz i reżyserię, zawiera błyskotliwe i inteligentne dialogi, dlatego z niecierpliwością wyczekujemy ich tłumaczenia przygotowanego dla publiczności w Europie Środkowo-Wschodniej - komentuje Karin Heijink, Content and Product Vicepresident w Viasat World.

Dzięki umowie z ITV w ramówce Epic Drama znajdą się m.in.:

"Rozpustnice (sezon 1 i 2)" - akcja dramatu rozgrywa się w XVIII w. w tryskającym energią, kosmopolitycznym, georgiańskim Londynie. Serial oferuje odważne spojrzenie na najcenniejszą działalność komercyjną miasta - usługi seksualne.

"Mr Selfridge (sezony 1-4)" - ta epicka seria rozgrywa się w Londynie, w 1908 roku. Serial bazuje na prawdziwej historii ekstrawaganckiego Amerykanina - Harry'ego Gordona Selfridge'a - wizjonera, który stworzył słynny londyński dom towarowy Selfridges.

"Poldark - Wichry Losu (sezon 1 i 2)" - To adaptacja powieści Winstona Grahama, rozgrywająca się w XVIII-wiecznej Kornwalii. Fabuła podąża za Rossem Poldarkiem, który powraca w rodzinne strony i podejmuje walkę o odbudowę majątku zmarłego ojca.

"Beowulf: Return to the Shieldlands" - Opowiada o tytułowym bohaterze, który powraca do domu po wielu latach spędzonych na wojnach, aby oddać hołd Hrothgarowi, który rządzi królestwem Herot. Zostaje ono jednak zaatakowane przez przerażającego potwora Grendla, a Beowulf zostaje wysłany, by schwytać i zabić bestię.

"Endeavour (sezony 1-5)" - serial detektywistyczny jest prequelem wieloletniej serii Sprawy inspektora Morse'a, której główny wątek osadzony jest w angielskim Oksfordzie. Shaun Evans portretuje młodego Endeavoura Morse'a rozpoczynającego karierę detektywa w oksfordzkiej policji.

"Lightfields" - Jest rok 1944, młoda uciekinierka dołącza do rodziny Felwood mieszkającej w gospodarstwie Lightfields. Dotknięty tragedią dom zostaje opuszczony, a jego historia zapomniana. Pytania pozostają bez odpowiedzi a prawdy pozostają ukryte aż do dnia powrotu rodziny Felwood.

"Detektyw Murdoch (sezony 1-3)" - metodyczny i błyskotliwy detektyw William Murdoch jest pionierem w dziedzinie nowatorskich technik kryminalistycznych, dzięki którym odkrywane są najbardziej makabryczne morderstwa w Toronto u progu XX wieku. Murdoch i jego zespół przesuwają granice nauki, rozwiązując nierozwiązywalne i wcielając w dochodzenie rzeczywiste, historyczne postacie.

"Osada (sezony 1-6)" - fabuła rozgrywa się we francuskiej wiosce podczas II wojny światowej, z postaciami skonfrontowanymi z codziennymi dylematami współpracy, oporu i przetrwania w roli głównej. Każdy z sezonów to kolejny rok wojny, która nasilając się, przesuwa serialowe postacie coraz bliżej krawędzi.


Jak odbierać Epic Drama?
Start kanału Epic Dara jest zaplanowany na 14 grudnia. Z tym dniem dostęp do niego uzyskają abonenci Cyfrowego Polsatu od pakietu Mini HD. Od 1 stycznia 2017 roku kanał będzie oferowany w Pakiecie Film HD platformy, a promocyjnie będzie go można oglądać od Pakietu Familijnego MAX HD. W Cyfrowym Polsacie stacja będzie dostępna na pozycji 49. Abonenci nc+ z pakietem Comfort+ będą mogli oglądać Epic Drama od poziomu Extra + na pozycji 69 od 1 stycznia 2018 roku.

Ponadto od 14 grudnia Epic Drama znajdzie się w ofercie Play Now, w pakiecie Extra oraz w Orange. Dostęp do kanału uzyskają także widzowie popularnej na śląsku platformy Elsat, gdzie Epic Drama znajdzie się w pakiecie Błękitnym.

Komentarze (1 - 4 z 4)

Lubie ogladac seriale kostiumowe historyczne wiec licze ze cos znajde tu dla siebie.
 1  
A co na to wspaniała VECTRA?
 1  
Dobrze, że w Cyfrowym Polsacie już jest Epic Drama. W weekend że tak powiem przebadałem kanał i będzie co oglądać. Oczywiście nie wszystko jak leci mnie interesuje, ale kilka seriali jest super.
 0  
Już parę razy na epic drama zaglądałem, jest co oglądać. To była dobra decyzja CP, żeby kanał dodać już przed Świętami.
 0