Łukasz Szewczyk13.12.2017 (9:34)5 komentarzy

Departament Stanu USA: Decyzja KRRiT wobec TVN24 podkopuje wolność mediów w Polsce

Amerykańska dyplomacja w specjalnym oświadczeniu krytycznie ocenia nałożenie na telewizję TVN24 prawie 1,5 mln zł kary przez Krajową Radę Radiofonii i Telewizji za relacjonowanie wydarzeń w Sejmie.
sport tv telewizja
Amerykanie uważne obserwują zmiany w Polsce. Podczas konferencji prasowej rzeczniczka Departamentu Stanu USA odniosła się do kontrowersyjnej kary, jaką KRRiT nałożyła na telewizję TVN24 za relacjonowanie wydarzeń w Sejmie i spod Sejmu.
- Każde demokratyczne państwo powinno posiadać wolną i uczciwą prasę. Jesteśmy ogromnie zaniepokojeni kierunkiem, w jakim Polska zdaje się zmierzać. Niepokoi nas fakt, że polska Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji 11 grudnia nałożyła karę finansową na prywatnego nadawcę TVN za tak zwane stronnicze relacjonowanie demonstracji, które odbyły się pomiędzy 16 a 18 grudnia ubiegłego roku. Wielu z was prawdopodobnie widziało te demonstracje tutaj w serwisach informacyjnych (...). Wolne i niezależne media są jednym z głównych filarów demokratycznego państwa, a Polska z całą pewnością jest takim właśnie krajem. Ta decyzja zdaje się podkopywać i ingerować w wolność mediów w Polsce, kraju, który jest naszym bliskim sojusznikiem i demokratycznym partnerem. Obserwujemy to uważnie - powiedziała Heather Nauert, rzeczniczka Departamentu Stanu USA.

Amerykanie podkreślają, że Polska jest bliskim sojusznikiem. Dlatego bardzo uważnie obserwują rozwój wydarzeń w naszym kraju, szczególnie w zakresie reformy wymiaru sprawiedliwości. USA liczy, że Polska utrzyma "silne, demokratyczne instytucje",a zmiany w prawie będą wprowadzane "zgodzie z polską konstytucją i najwyższymi standardami prawa międzynarodowego oraz z poszanowaniem sądowniczej niezależności i zasady podziału władz".

Jak już informowaliśmy, Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji podjęła decyzję o ukaraniu telewizji TVN24 kwotą 1,479 mln złotych za relacje grudniowych wydarzeń w Sejmie. W ocenie KRRiT, telewizja TVN24 miała naruszyć ustawę o radiofonii i telewizji poprzez "propagowanie działań sprzecznych z prawem i sprzyjanie zachowaniom zagrażającym bezpieczeństwu". Z kolei telewizja TVN w wydanym oświadczeniu odrzuca oskarżenie Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji przeciwko TVN24 i zapowiada, że złoży apelację od decyzji nakładającej na spółkę karę za obsługę wydarzeń w Sejmie i pod Sejmem RP w grudniu 2016. TVN24 uważa, że oskarżenia sformułowane przez KRRiT opierają się na skrajnie nieobiektywnym i niestarannym raporcie sporządzonym na zlecenie Rady przez osobę związaną z telewizją Trwam i Wyższą Szkołą Kultury Medialnej w Toruniu. W ocenie TVN nałożona kara jest bezpodstawna. Spółka TVN, po zapoznaniu się z treścią decyzji KRRiT, odwoła się do Sądu Okręgowego w Warszawie
TVN24

Komentarze (1 - 5 z 5)

O ja cię przyjaciele pisu krytykują jedyną i słuszną decyzję pewnie są pod wpływem Tuska :))))))
 1  
A gdzie ta wielonikowa łajza o nicku @rozsądny podszywająca się pod innych ludzi?Parę godzin po wrzuceniu materiału dot. tego tematu powinna już tu być,żeby dalej lizać rany po spotkaniach ze mną ;D I po tym jak przyłapałem tego lumpa na gorącym uczynkurozsądny aka "locky i czester"
bit.ly/2x5Qsfp
bit.ly/2x6DYUO


przemiana w czester:

bit.ly/2xV8ot3


a to tylko promil jego działalności ;]
 1  
Trzeba jak najszybciej zrepolonizować Departament Stanu :D :D :D
Postawić tam Sobecką albo jakąś inną "klempę" i mamy spokój na wiele kadencji :D :D :D
 6  
Dlaczego @tati podobnie jak @rozsądny, nie ma jaj?? A moze to bracia bliźniacy, co by mogło tłumaczyć nienawiść do wszystkich innych bliźniaków ? ;D

buuuuuuuuuuuuuuuuuuuahahahhahahahaha
 1  
Przepraszam za moje wulgarne wpisy od-personam, ale nerwy mnie ponoszą bo przygotowuję wPISy "późno w nocy, a nawet w nocy" (rozkaz naczelnika, aby pracować na 4 zmiany, bo sypie się nam przekaz do ciemnego ludu) i jestem nie wyspany.
 0