Łukasz Szewczyk13.12.2017 (16:26)1 komentarz

Treści Onetu dostępne dla użytkowników Alexy, asystentki głosowej Amazona

Onet jako pierwszy wśród polskich wydawców internetowych umożliwia korzystanie ze swoich treści za pomocą Alexy, asystentki głosowej Amazona. Użytkownikom udostępniono serwis Onet24 w wersji audio.
Onet dla użytkowników Alexy
To kolejne - po aplikacji mobilnej - innowacyjne rozwiązanie, które pozwala być na bieżąco osobom zainteresowanym wiadomościami z Polski. Zważywszy, że ok 17% użytkowników aplikacji mobilnej Onetu korzysta z niej poza Polską, wydawca dostrzegł duży potencjał w udostępnianiu swoich treści poprzez asystentów głosowych.
- Ktoś może się zastanawiać, dlaczego inwestujemy w obsługę rozwiązań, które nie są jeszcze popularne na polskim rynku. Odpowiedź jest prosta. Wierzymy, że to właśnie obsługa głosowa jest tym, co zrewolucjonizuje w najbliższych latach rynek. Początkiem naszych eksperymentów była aplikacja mobilna Onet z funkcją czytania newsów, która została dostrzeżona i nagrodzona nie tylko w Polsce, ale i w Londynie czy Nowym Jorku - mówi Paweł Jurek, dyrektor zarządzający segmentem Onet.

W ubiegłym tygodniu Amazon udostępnił w Polsce sprzedaż urządzeń Amazon Echo. Obecnie urządzenie jest obsługiwane w języku angielskim. Urządzenia firmy Amazon stanowią blisko 70% rynku asystentów głosowych w Stanach Zjednoczonych, z których korzysta ponad 12% gospodarstw domowych. Rynek rozwija się bardzo dynamicznie. Estymacje wskazują, że do 2022 roku 55% gospodarstw domowych w USA będzie korzystać z asystentów głosowych.

Komentarze (1 - 1 z 1)

Super ! Alexy w Polsce używam od ponad roku. Dzisiaj już mam ich pięć w swoim mieszkaniu i na stałe zintegrowały się z moja rodziną.
 0